דו"ח קופות שבורות – 29.6.2003

"ערב טוב, מלאכיות"
"ערב טוב, לונג ג'ון!"
"משימתנו הראשונה להיום,
מלאכיות חביבות, היא
להשתלט על העולם".
"אבל לונג ג'ון! אנחנו במחנה
של הטובים! העולם נושא אלינו את
פניו, סומך שנצילנו מרעב, שנאכילנו לחם רב!"
"אבל מלאכיות יקרות שלי, איפה כתוב שלהשתלט על העולם זה רע?".
('המלאכיות של לונג ג'ון', הגרסה השפויה)

הסרט הזה היה יכול להשיג כל כך הרבה יותר בקופות. הוא היה יכול לנסוק לגבהים חדשים, לו רק היו המלאכיות יוצאות מהפוזה הצדקנית שלהן, ומבינות שלהיות החבר'ה הטובים לאו דווקא אומר להעביר זקנות את הכביש ולהציל את העולם מכליה. לפעמים, להיות "הטובים" אומר לקחת אחריות על העולם ולשלוט בו עד שיידע להסתדר בעצמו, בצורה טובה יותר (וגם אם לא ילמד – לא נורא).

אבל זה מה שיש ועם זה ננצח. ו-37.6 מיליון דולר זה באמת לא כל כך נורא. סטנדרטי כזה, לסרט מסדר הגודל של 'המלאכיות של צ'ארלי 2'. כלומר, כל עוד לא משווים לפתיחות של סרטי השבועות האחרונים. אחרי סדרה ארוכה של סרטים שהפתיעו לטובה, מה שהיה אמור להיות סכום נאה נראה כמו אסון.

המלאכיות – דילן (דרו בארימור), נטלי (קמרון דיאז) ואלכס (לוסי ליו) – מאומנות היטב באומנויות לחימה שונות כקונג-פו, ניו-ג'יטסו ואו-לה-לה, והפעם הן נשלחות להכניע מלאכית לשעבר שפנתה לצד האפל (דמי מור) וכן למצוא שתי טבעות מוכספות בהן מוצפן מידע על הזהויות החדשות של החוסים תחת הגנת העדים של ה-FBI, ובכך למנוע מאותם עדים להתפגר באורח מסתורי. כדי להוסיף עוד קצת מתח, נתנו המפיקים לדילן להתמודד עם סוד מעברה, אשר יכול לעלות בחייהן של חברותיה לצוות.

אם יש משהו אחד שהביקורות מסכימות עליו, זה שהסרט הוא הדבר הכי כיפי שיכול לראות כל מי שהעלילה וההגיון לא חשובים לו. נכון, הוא דחוס מאוד, אבל זה מה שמצפים מסרט אקשן, לא? הו, כן, ויש בו הרבה התייחסויות – מילוליות כמו גם גרפיות – לישבנים למיניהם. המון ישבנים.

אבל בעצם, 'המלאכיות של צ'ארלי', למרות סגולותיהן הרבות, הן לא מה ששווה להרחיב עליו את הדיבור השבוע. 'הענק הירוק' – לעומת זאת – כן. תשמעו, זה כבר לא מצחיק: קוראי 'הארי פוטר', שהואשמו בפתיחה הלא-כל-כך-גדולה שלו, ממשיכים לטבוח בהמוניהם בסרט, מחרימים אותו שוב ושוב כמיטב יכולתם. השבוע נפלו רווחי 'הענק' ב-70%, הישג שרק מעטים הגיעו אליו (ובהם אייקונים תרבותיים 'פיינל פנטסי', ו'פלוטו נאש'). טוב, אולי זו לא באמת היתה אשמת הארי פוטר.
לפחות 'הענק' יכול להתנחם בכך שהכנסותיו חצו את קו 100 מיליון הדולר, כך שכשלון טוטאלי הוא לא. מצד שני, הוא זקוק לעוד כ-70 מיליון דולר כדי להחזיר את ההשקעה בו.

לעומת העליבות של 'הענק', ממשיך דג קטן אחד לגדול, כשהוא שומר על ירידה סולידית וצנועה. 'מוצאים את נימו' (אצלנו מסוף השבוע הקרוב) חצה השבוע את קו ההכנסות של 250 מיליון דולר. כיוון שההשקעה בו, כולל הוצאות פרסום, עומדת על כ-130 מיליון, נקל לשער שמישהו שם בפיקסאר-את-דיסני חוכך כפיים בהנאה.

במקום הרביעי השבוע – סרט חדש-ישן: '28 יום לאחר מכן'. העלילה פשוטה: יש איזה וירוס שהופך את כולם לזומבים, ויש בחור אחד שאיכשהו ניצל מגורל דומה. הביקורות, שדווקא מחבבות את הסרט (בגבולות הז'אנר שלו) נזכרו פתאום להגג כמה משפטים פילוסופיים על כמה שהסרט מפחיד כי הוא מראה לנו מה אנשים עושים אחד לשני (שנאמר: אדם לאדם – זאב). רובן גם מוחות על דבר אחד, שכבר נטען פה באתר מספר פעמים בידי צופים זריזים: למה, הו, למה, הבחור שצריך להנהיג אותנו אל עבר מחר חדש חייב להיות כה מטומטם?

'28 Days Later' השיג במהלך סוף השבוע 10 מיליון דולר, שזה מכובד לסרטים מסוגו (מה גם שהוא הופק בתקציב זעום של 8 מיליון דולר).

מי שנזרקו מהעשירייה השבוע הם 'Dumb and Dumberer', שהגיעו עד כה לסך הכנסות של 24 מיליון דולר, וכן 'מטריקס Reloaded' שהרוויח עד כה קצת יותר.

לקראת סיום, נעבור כהרגלנו בקודש לפינת הטיזר: בטריילר ראלי הוא התמודד מול אחד מהם בשלב המוקדמות, ומול השניה – בשלב רבע הגמר (והפסיד לדרדסאבא, שבדיוק עכשיו יצא לו טריילר חדש ומגניב הרבה יותר). בשבוע הבא שלושתם יתמודדו "על אמת": 'סינבד', 'לא רק בלונדינית 2', 'שליחות קטלנית 3'. למי ינטה הקהל חסדו? מי יהיה החוליה החלשה?


הרשימה המלאה: המספרים מייצגים את הכנסות הסרט בסוף השבוע האחרון בארה"ב, במיליוני דולרים. המספרים בסוגריים מייצגים את הכנסותיו הכוללות של הסרט עד כה.

1. Charlie's Angels: Full Throttle – 37.6 (37.6)
2. The Hulk – 18.8 (100.6)
3. Finding Nemo – 14.0 (254.0)
4. 28 Days Later – 10.1 (10.1)
5. 2 Fast 2 Furious – 6.2 (114.0)
6. Bruce Almighty – 6.2 (221.3)
7. The Italian Job – 5.5 (76.8)
8. Rugrats Go Wild – 3.1 (27.3)
9. Hollywood Homicide – 3.1 (27.6)
10. Alex and Emma – 2.6 (11.5)