טריילר: Arrival. פלישת חייזרים, רק חכם

טריילר מלא לסרטו של דניס וילנב, המבוסס על הסיפור של טד צ'יאנג

לאלה מכם שאינם מכירים אותו: טד צ'יאנג הוא לסיפורי מד"ב קצרים מה שמייקל פלפס הוא לשחיה. פחות או יותר כל סיפור שהאיש כתב זכה בכל פרס אפשרי, וכשמדרגים את הסיפורים הטובים ביותר בכל הזמנים, הוא בדרך כלל ממלא חלק משמעותי מהרשימה. אבל מספר העיבודים הקולנועיים שנעשו לסיפוריו עד היום הוא אפס; הסיפורים האלה פשוט מורכבים מדי, מבוססים יותר מדי על רעיונות, ואם מותר להגיד, גם אינטליגנטיים מכדי להתאים לקולנוע, בדרך כלל.

אבל הנה בכל זאת מגיע עיבוד כזה. דניס וילנב ("אסירים", "סיקאריו") עיבד את "סיפורי חייך" – סיפור על סוג של פלישת חייזרים, אבל שונה בכל דרך אפשרית מ"היום השלישי" ושאר דודניו המפגרים. שם הסרט היה בהתחלה זהה, ולאחר מכן שונה ל-"Arrival", הקליט אבל גם גנרי יותר. שם עברי עוד אין, ככל הידוע לי. איימי אדמס שם, וג'רמי רנר גם. יכול להיות שראיתם כבר גירסה קצרה יותר של הטריילר הזה, לפני שבוע; עכשיו מגיע הטריילר המלא, על כל 2:30 הדקות שלו. זה נראה נאמן לסיפור, וזה נראה מאוד מעניין.

הטריילר, ככל הנראה, יעשה עבודה טובה בלשכנע אתכם לראות את הסרט, אבל אם כבר השתכנעתם שאתם רוצים לראות אותו, כדאי – כרגיל – לוותר על הצפיה בטריילר. אני לא חושב שהוא מספר את כל הסרט, אבל נראה שהוא מתקצר לפחות את החצי הראשון שלו, ומראה דברים שיכול להיות כיף יותר לגלות תוך כדי צפיה בסרט עצמו.