הכה את האוסקר 2018 – הזוכים

בשנה שכזאת, לא פלא שמישהו הצליח לנחש את כל הקטגוריות. הפלא הוא שהיו 3 כאלה.

השנה טקס האוסקר היה צפוי. כמה צפוי? לרוב, אין אף מכה אוסקרים שמצליח לנחש נכון את כל הקטגוריות. השנה היו שלושה. אני לא יודע אם זה אומר משהו על יכולת הניבוי שלהם או על משהו רע על הטקס ובכל זאת – כל הכבוד להם, ווואו.

מספר הנקודות המקסימלי שהיה ניתן להגיע אליו השנה הוא 27 נקודות. הקטגוריות שהניבו את הניקוד הגבוה ביותר הניבו בסך הכל 3 נקודות כל אחת: 2 קטגוריות שבהן היה מירוץ צמוד (הסרט הטוב ביותר והתסריט הטוב ביותר) וקטגורית האפקטים, בה "בלייד ראנר 2049" לקח ל"כוכב הקופים" את הפרס ברגע האחרון. 9 הנקודות שלהם, ועוד 18 נקודות מ9 הקטגוריות האחרות, בהם זכה המועמד הכי צפוי מביאים אותנו ל27. בקיצור, השנה הייתה שנה טובה לשמור על ראש קטן.

את הניצחון של "בלייד ראנר 2049" על "כוכב הקופים", אגב, רוב המהמרים דווקא הצליחו לחזות. הנקודות בהן חכמת ההמונים כשלה הייתה פרס הסרט הטוב ביותר (שהרוב המוחץ חשב שזה ילך ל"שלושה שלטים"), פרס התסריט (שזה היה צמוד, אבל רוב האנשים חשבו שזה ילך ל"שלושה שלטים")  ופרס הסרט הזר (שהרוב הימרו שזה ילך ל"הריבוע").

אבל מי זכה? ובכן, כמו שאמרתי שלושה מנחשים הצליחו לקלוע בול בכל 12 הקטגוריות. מה שמעביר אותנו לשאלת שובר השוויון. אנשים הימרו על כל דבר מ92% ועד 0.1% אבל מתוך 231 קולות בסך הכל (אחרי סינון של קולות חוזרים וכו') נמצא ש25 אנשים הצביעו ל"לא קוקו". זה אומר שאחוז האנשים שהצביעו ל"לא קוקו" עומד על 10.8 אחוזים. ואחת משלושת המצביעים הצליחה לנחש אפילו את זה.

טוב, זה היה הימור על 11% ובכל זאת – וואו. אז כל הכבוד לinnik שזוכה במקום הראשון. מאחוריה החמור עשאיה, עם פער של 9.1 בשאלת השוויון, ובמקום השלישי מבין שלושת הזוכים נמצאת שירי עם פער של 11.2 בשאלת שובר השיוויון.  ברכות לכל הזוכים.

למקום השני מבחינת הנקודות הגיע Moltak עם 25 נקודות. השאלה היחידה אותה פספס הייתה "השחקנית הטובה ביותר", בה הימר על מרגו רובי במקום פרנסס מקדורמנד. למקום השלישי עם 24 נקודות הגיעו 6 משתתפים, גם הם פספסו שאלה אחת כל אחד: אדון האופל, Casio De Lune ואדם כולם פספסו בקטגורית התסריט כשהימרו על "שלושה שלטים" במקום "תברח", משה וmasyauefa פספסו בכך שהימרו על "שלושה שלטים" בקטגורית הסרט במקום ב"צורת המים" ועוף בשומשום פספס בכך שהימר על "תברח" בקטגורית הסרט במקום "צורת המים".

מכל אפשרויות ההצבעה שיש, הדבר היחידי שאף אחד לא הימר עליו הוא ש"העיתון" ייקח את פרס הסרט הטוב ביותר. לכל השאר נמצא לפחות מישהו אחד שקיווה לטוב. רק אדם אחד הצליח להיכשל בכל ההימורים ולקבל 0 נקודות., ובטקס שכזה, זה מרגיש לי כמו ההישג האמיתי.