הכה את האוסקר 2017: הזוכים

גם אצלנו יש טוויסט וקטע מוזר בסוף. אבל יש גם זוכים. מי ניחש נכון, ומי ניחש באומץ

טוב, זה מביך.

תשמעו, גם וורן בייטי וגם אני לא היינו מוכנים למצב כזה. רגע לפני שהטקס נגמר, התבאסתי קצת, כי התוצאה היתה הצפויה ביותר האפשרית: כל הזוכים היו הצפויים ביותר, כלומר, אלה שהניקוד שלהם ב"הכה את האוסקר" היה המינימלי. כלומר, כל מה שהיה צריך כדי לנצח היה לסמן את האפשרות הראשונה, בהכל. כבר קרו כאלה דברים, אבל זה פשוט נורא משעמם, ולא תחרות מי יודע מה. ואני הרי ניחשתי שזה יקרה, עשיתי הכל כדי לגרום לאנשים להמר על משהו שאינו "לה לה לנד", כולל הספיישל של 8 נקודות תמימות למי שיעז ולא יהמר עליו באף קטגוריה. לא עזר. כל מי שהלך נגד הזרם – טעה. מי ששיעמם – זכה.

כלומר, כל זה מה שחשבתי, רגע לפני שהגיע הטוויסט. הזכיה המפתיעה של "אור ירח" בפרס הסרט טרפה את כל הקלפים. לא רק שרוב המנחשים בקטגורית "הסרט הטוב ביותר" טעו (54% הימרו על "לה לה לנד"), אלא שגם נקודות הבונוס פתאם שיחקו תפקיד. והניחוש נהיה הרבה יותר מורכב. אלא שאז התברר שהמצב הזה גרם לכך שאפשר היה להמר נכון בכל הקטגוריות – ועדיין להפסיד למי שאמנם טעו בכמה קטגוריות, אבל קיבלו את הבונוס. (אני באמת, באמת לא חשבתי שזה יקרה).

אז יש זוכים. כמה מהם. חמישה מנחשים שונים הגיעו לסכום של 27 נקודות, בצורה כזאת: ניחוש נכון של הסנסציה ב"הסרט הטוב ביותר", ניחוש שגוי בקטגוריות הבימוי, השחקנית והשיר, ובונוס לא-לה-לה. זה קצת מסובך, אבל: הזוכים בכל הקטגוריות שאינן "לה לה לנד" היו הצפויים ביותר, כך שהזכיה במקום הראשון הצריכה שילוב משונה של אומץ (להמר נגד "לה לה לנד") ושמרנות (להמר בצורה הפחות-מפתיעה בכל אופן אחר).

איך מחליטים מבין תיקו של חמישה? הולכים לשאלת שובר השיוויון. השאלה היתה איזה אחוז מבין המנחשים ילכו על "אור ירח" בקטגורית הסרט (מה שהתברר, כמובן, גם כניחוש הנכון). התשובה הנכונה היתה 26.4%. לכן מבין כל שיאני הניקוד, הזוכה הוא שניר שנתן 25 בשאלת שובר השיוויון. מזל טוב! כבוד! סחתיין! במקום השני: דורון ז. (הניחוש שלו בשובר השיוויון: 23). שלישי: רתם המגוון. (35) רביעי: שלומית (37), וחמישי: קסם ברקוביץ' (40).

אבל רגע! זה לא נגמר. גם אצלנו יש טוויסט בסוף.

כשאמרתי שהבונוס איפשר להתעלות אפילו על מי שניחש נכון את כל הקטגוריות, לא התכוונתי מבחינה תיאורטית. זה באמת קרה. מנחש אחד צדק בכל אחת מ-11 הקטגוריות – הישג נדיר בכל שנה. והוא אפילו נתן ניחוש מעולה בשאלת שובר השיוויון (30). ומכיוון שיהיה מגוחך לחלוטין אם מי שענה על הכל נכון לא יזכה, הוא זוכה בפרס הגדול האלטרנטיבי. קבלו את אלוף המנחשים, אדם רייק.

חוץ מכבוד, כל הזוכים מוזמנים גם לאחת מהקרנות עין הדג הבאות, לבחירתם (יש לנו טרום בכורות של "קונג: אי הגולגולת" ושל "לגו באטמן" בקרוב!).

למקום השני המשותף הגיעו כל מי שהשיגו 25 נקודות (המצוינים כאן לפי סדר איכות הניחוש שלהם בשאלת שובר השיוויון): מיי גרף, קלארק מקפליי, רותם סופר, דורית גבאי, ג'ס, מיה גורייבסקי, אור לופטה, קרקר כפול, אבי בלום, Rotem, אוהד עמיחי, גיא, אלון, יובל, צ'והן מו, עדי ויניב. אור לופטה וגיא היו יכולים להיות במקום הראשון אלמלא שינו את הניחוש שלהם בשלב מאוחר יותר. עכשיו אתם יודעים מה זה להיות לה לה לנד.