מכסחי הקופות 3: סיבוב שלישי

מבוגר אחראי, מבוגרת צעירה וחפרפרת חוגגים את ראש השנה בתחילת דצמבר

אם בקיץ אפשר לסמוך על כך שבכל שבוע יהיה לפחות בלוקבאסטר-בשאיפה אחד, בחורף העניינים הרבה פחות אחידים. אחרי שבוע אחד מלא וגדוש בסרטים חדשים, בשבוע שעבר לא יצאו סרטים בכלל (ולכן גם אנחנו לקחנו הפסקה), וגם השבוע דל למדי; בשבועיים האחרונים, לעומת זאת, יהיה מבול של סרטים מעניינים. אז מה קורה בינתיים:

סילבסטר בניו יורק (New Year's Eve)

שיא הפתיחה הגדולה ביותר אי פעם לקומדיה רומנטית – חוץ מ"סקס והעיר" – שייך ל"יום האהבה", שהכניס 56 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו ב-2010. הסיבה העיקרית לכך היתה, כנראה, רשימת הכוכבים הארוכה באופן חריג שלו. ראו האולפנים כי טוב, ויצרו מעין סרט המשך, עם אותו במאי (גארי מרשל, שעשה פעם גם את "אישה יפה") ואותו קונספט – הרבה הרבה סיפורי אהבה קטנים, עם כמה שיותר שחקנים, על רקע חג כלשהו. הפעם זה סילבסטר. רשימת הכוכבים עכשיו קצת פחות מפלצתית מבפעם הקודמת, וכוללת רק את אשטון קוצ'ר, ג'סיקה ביל, רוברט דה נירו, זאק אפרון, האלי ברי, אביגייל ברסלין, הילארי סוואנק, מישל פייפר, שרה ג'סיקה פארקר, ליאה מישל, קתרין היגל, ואוקיי אולי הרשימה לא ממש קטנה גם הפעם.

קשה להאמין ש"סילבסטר בניו יורק" ישחזר את ההישג של "יום האהבה". חלק חשוב מהגימיק היה שהסרט ההוא יצא באמת ביום האהבה, כך שאם יצאתם לדייט ביום ההוא, לא ממש היתה לכם ברירה. ועכשיו לא רק שלא יום האהבה, אפילו לא סילבסטר. בניו יורק. כשמדובר בקומדיות רומנטיות שיוצאות בדצמבר, השיאן הנוכחי הוא "מה נשים רוצות" (34 מיליון), ואחריו "זה מסובך" (22) ו"יפה במנהטן" (19).

מבוגר אחראי (The Sitter)

ג'ונה היל חוזר לז'אנר שבו הוא מתמחה – קומדיות פרועות עם הרבה גסויות. "The Sitter" הוא קומדיה מדורגת R – כלומר, כמעט למבוגרים בלבד. בקיץ האחרון, שרשרת של קומדיות כאלה זכתה להצלחה מפתיעה ("מסיבת רווקות", "הנגאובר 2", "איך להיפטר מהבוס" ו"מורה רעה"). אבל שוב – ההבדל בעונות הוא מהותי. עכשיו לא קיץ, אין חופש, ותלמידי קולג' ותיכוניסטים פחות פנויים. ג'ונה היל הוא היום שחקן די מוכר, אבל בדרך כלל הוא מופיע בתפקידים משניים לצד כוכבים מפורסמים יותר. זה לא אומר שהוא יכול לסחוב סרט בכוחות עצמו. הדבר הכי דומה לסרט סולו שלו עד היום, "קח אותו ליווני", פתח עם 17.5 מיליון דולר. הסרט הקודם של הבמאי דייויד גורדון גרין, "Your Highness", כשל לחלוטין עם פתיחה של 9 מיליון דולר.

שיכון ותיקים

כאמור, השבוע לא קרה הרבה בטבלה. "דמדומים 4" בילה בקלות שבוע שלישי במקום הראשון, עם הכנסות של 16.9 מיליון דולר (ירידה של 60% מהשבוע הקודם). "החבובות", לצער המעריצים, ספג גם הוא ירידה גדולה של 62%, ל-11.2 מיליון. "הוגו", לעומת זאת – בעקבות הביקורות הנלהבות עד מאוד, וגם העובדה שההפצה שלו הורחבה מעט – ירד ב-33% בלבד, ל-7.6 מיליון דולר.

די קל לומר איפה, בערך, יהיו כל הסרטים האלה בשבוע הבא. אבל איפה הם יהיו בדיוק?

מלחמת המוגבלים

בסיבובים הקודמים של המשחק הזה כבר למדתם שהחוקים בהפצות המוגבלות מאוד – סרטים שמופצים בשבועות הראשונים שלהם באולמות ספורים בלבד – שונים. שם המשחק כאן הוא לא ההכנסות הכוללות, שהן ממילא לא יכולות להיות גדולות מדי, אלא ההכנסה הממוצעת לכל בית קולנוע – זה מה שמעיד עד כמה הקהל קנה את הבאזז ומוכן לנסוע רחוק כדי לראות את הסרט.

שני סרטים מדוברים יוצאים השבוע להפצות אולטרה-מצומצות כאלה. "החפרפרת" (Tinker, Taylor, Soldier, Spy), אחרי שכבר יצא בישראל ובאירופה, מגיע לארה"ב ל-4 אולמות; "Young Adult" מופץ ב-8. ל"החפרפרת", המותחן הקר על המלחמה הקרה, הצליח עד מאוד בביקורות (94% בעגבניות), אם כי הקהל הרחב היה קצת יותר קריר אליו. "Young Adult" מגיע עם צוות מבטיח – ג'ייסון רייטמן ודיאבלו קודי, הבמאי והתסריטאית של "ג'ונו" – ושרליז תרון בתפקיד אנטי-סוציאלי. על הסרט הזה כמעט שלא פורסמו ביקורות בשלב זה, אבל העובדה שהוא כמעט ולא מוזכר ברשימות ההימורים לאוסקר – אחרי ששני סרטיו הקודמים של רייטמן היו מועמדים לפרס הסרט הטוב ביותר – אומרת דרשני.

[fi_bbb_form game="3" week="3" close_on="2011-12-09 12:15:00"]מה יהיו הכנסותיהם של הסרטים הבאים בסוף השבוע הקרוב?[/fi_bbb_form]

כרגיל, אנחנו ממליצים לכם לא להשאיר את הטופס ריק, אלא להגיש את ניחושכם כבר עכשיו. ככה תוכלו לעדכן אותם בכול שלב לפני סגירת הטופס (יום שישי ב-12 בצהריים) ולא יהיה מצב שבגלל שכחה תחמיצו סיבוב במשחק.

חוקי המשחק