מכסחי הקופות 5: סיכום הסיבוב הרבעי

מי מוביל את הטבלה, סיבוב אחד לסיום? ואת מי וודי אלן הצליח לעצבן גם השבוע?

הסיבוב הלפני אחרון יכל להיות החלום הרטוב של "התודעה הקולקטיבית" – בשאלות הסכום, ממוצע התשובות של כלל משתתפי המשחק היה מדוייק להפליא, אבל… לכול סיבוב יש מוצאי סיבוב, שם ממתינה שאלת הבונוס ולמרות שלכאורה מדובר בכמות נקודות קטנה יחסית, בדרך כלל היא זו שמעלה או מורידה את מצב הרוח של המשתתפים.

עידן הקרח: יבשת בתנועה [fi_bbb_show_guess q="99"]
הסרט הרביעי בסדרת "עידן הקרח" פתח עם סכום דומה לסרט הראשון (שיצא כעשור לפניו) והכניס 46.6 מיליון דולר, שזה הרבה פחות מהשני אבל יותר מהשלישי. לכאורה זו לא אכזבה לסרט רבעי בסדרה, אבל אחרי הפתיחות של "מדגסקר 3" ו"אמיצה" בכל זאת קיוו שיכניס יותר. כשמעוגלים את הסכום מקבלים 47 ותשעה מכם הצליחו לנחש את הסכום הזה בדיוק: שופל, נעמה, מאיה שובל, מאבו, ג'יי טי אם, מכונת ירייה, סיבטל, סאפרון ומושמושים.
אגב, "התודעה הקולקטיבית" היתה קרובה מאוד כאן ואספה 36 נקודות מתוך ה-40 שבקופת השאלה.

ספיידרמן המופלא [fi_bbb_show_guess q="100"]
הסרט ירד בשבוע השני שלו בכ-44%, שלכאורה זו ירידה קטנה יחסית, אבל בהתחשב בזה שהסרט פתח באמצע השבוע האחוז הזה קצת פחות רלוונטי. ספיידרמן הרוויח 34.6 מיליון המעוגלים במשחק שלנו ל-35 ולסכום הזה קלעו 17 משתתפים, בינהם: נמרוד, אורון, סאפרון, קסם, אביב, _איתי, רצוּץ ומצוּץ, ממנטו, נרקיס וגם "התודעה הקולקטיבית".

טד [fi_bbb_show_guess q="101"]
הדובי ממשיך לשחק אותה – בשבוע השלישי יורד רק ב-30% וכבר הגיע להכנסות כוללות של כ-160 מליון דולר בארה"ב. זו הצלחה במימדים של "בדרך לחתונה עוצרים בווגאס" הלהיט-מדורג-R-המפתיע-המקורי, שפתח עם כ-10 מליון פחות מטד, אבל הירידות שלו בהמשך היו קטנות יותר, כך שסביר שטד לא יצליח להגיע ל-277 מליון של החמרמורת. בין 30 משתתפים שהימרו על 22 מיליון בשאלה הזו ויקבלו את מלוא 10 שבקופת השאלה, נמצאים: מושמושים, אוקי4, אוקטרין, מלאווח, דה ספוילר, תמר, דורון פישלר, אריה סטארק, טל, יויול, לא-החמישי-האמיתי, ארז.ס, אש קטצ'ם מהעיר פאלט, איש הפח, וגם הפעם "התודעה הקולקטיבית"!

שאלת הבונוס: וודי אלן או קיטי פרי? [fi_bbb_show_guess q="102"]
כמו שבטח הבנתם מפסקת הפתיחה, זו השאלה שעלולה לעצבן הרבה מכם. אחרי שבשבוע שעבר "לרומא באהבה" אכזב קצת יותר ממחצית המשתתפים, השבוע הוא מאכזב יותר מ-70% מכם כשאפילו לא נכנס לעשירייה, לעומת "קייטי פרי: חלק ממני" שנשאר במקום השמיני עם ירידה סבירה של כ-47%.

"התודעה הקולקטיבית", שהיתה יכולה להיות במקום ה-6 השבוע אם התוצאות כאן היו שונות, ספגה "קנס" של 6 נקודות שמביא אותה אל…

הדירוג השבועי
מקום 42 הוא דירוג טוב מאוד, חוץ מ"התודעה הקולקטיבית" נמצאים בו עוד 16 משתתפים – כולם צברו 50 נקודות והם סוגרים את רשימת 50 המובילים. הניקוד הממוצע היה כ-30 נקודות אבל עם פיזור די רחב, כך שרוב המשתתפים נמצאים בטווח שבין עשר לחמישים נקודות.

כמו במקום ה-42 ובכלל בטבלה השבועית, גם בכל המקומות שבעשירייה הראשונה יש תוצאות תיקו. וולברין מופיע אחרון, אבל הוא חולק את המקום השבעי עם ארבעה נוספים; זוג נמצא במקום החמישי, בינהם אורון שהימר על 5 נקודות בבונוס ולא על המקסימום שיכל להביא אותו למקום הראשון; אורמן החמישי נמצא במקום השלישי ביחד עם נמרוד; והמנצחים השבועיים שלנו הם מושמושים וסוסוקה עם 60 נקודות.

[fi_bbb_week_score game="5" week="4" display="top" top="11"/]

לטבלת הדירוג השבועי המלאה

טבלת הניקוד הכללי לאחר הסיבוב הרביעי

בתום הסיבוב הקודם, האלוף השבועי סוסוקה היה מחוץ ל-150 המובילים. עכשיו הוא קפץ 104 שלבים אל המקום ה-84, שם נמצאת גם "התודעה הקולקטיבית" לאחר עליה של יותר מ-50 שלבים. באופן מאוד גס, אפשר לומר שבתוך 150 המובילים היתה עליה של כ-40 נקודות, כך שאם השגתם יותר – כנראה עליתם בדרוג. כל מי שנמצא בין עשרת המקומות הראשונים בדרוג הכללי השיג לפחות 45 נקודות, אבל שם נראה שצריך לפחות 50 כדי לעלות בדרוג.

אנחנו נמצאים רגע לפני הסיום, סיבוב אחד לפני הסוף. חשוב מאוד לתפוס מיקום טוב – והטבלה צפופה. 14 נקודות מפרידות בין המקום הראשון למקום ה-12.

ארבעת המשתתפים שנמצאים במקומות השמיני והתשיעי לא היו בעשירייה בשבוע שעבר, אבל הגיעו לכאן בדיוק בזמן ונמצאים במקומות מעולים כדי להתחרות על הבכורה בסיבוב האחרון. אסףTV (מקום 5) ויובל המפוקס (מקום 4) חוו ירידות קטנות, אבל עדיין נמצאים חזק בתמונה. במקום השלישי עומד/ת מיש11 (יש מצב לבחירת כינוי עד שבוע הבא?) עם 176 נקודות. שתי נקודות מעליה ונקודה אחת פחות מהמוביל נמצא אוקטרין שעלה מקום אחד מאז הסיבוב הקודם. והמוביל הנוכחי, שהצליח להישאר שם מהסיבוב הקודם הוא דימה, עם 179 נקודות. נקודה אחת בלבד היא מה שמעניק לו את הבכורה השבוע: האם הוא יצליח לשמור על היתרון הזה גם בשבוע הבא, ולנצח במשחק?

[fi_bbb_game_score game="5" week="4" display="top" top="11"]

לטבלת הדירוג הכללי המלאה

כאמור, נותר רק עוד סיבוב אחד למשחק, אחריו נדע מי יהיה אלוף "מכסחי הקופות 5". בסיבוב הבא תהיה אפשרות להרוויח 77 נקודות, לכן באופן תיאורטי כל מי שנמצא בין 150 המובילים יכול לנצח.

אם אתם רואים את הסיכוי שלכם לנצח כקלוש, כדאי להציב לעצמכם מטרות אחרות. תמיד כדאי לנסות להגיע הכי גבוה שאפשר, ולראות את השינוי האישי שלכם ממשחק למשחק. אם אתם מחוץ ל-150 הראשונים, זה הזמן לרכז מאמצים ולנסות להיכנס לטבלת המובילים. אם אתם בתוך הטבלה, נסו לעלות בה ככול האפשר, ובמיוחד נסו להיכנס אל 25 המקומות הראשונים, אותם אנחנו מפרסמים בגוף כתבת הסיכום. כמובן שכמו תמיד, צריך גם להיזהר שלא להתדרדר. ובהקשר הזה, באו נעשה משהו קצת שונה: תמיד אנחנו עוקבים אחר אלו שנמצאים בראש הטבלאות, באו נבחן הפעם משתתפים מהמרכז התחתון של הטבלה.

במקום 90, קצת מתחת ל"תודעה הקולקטיבית", נמצאים 9 משתתפים: אורון ל., בארטושק, הומר, עינבדר, שלמקו, רועיקו, האח קרמזוב, אביעד "פינגווין" שמיר ואלמוג. בקבוצה הזו יש: כותבי עבר של עין הדג, מקימי אתרי תרבות, אנשים שעברו אימונים במחנה אסטרונאוטים ואנשים נחמדים באופן כללי. יש פה אנשים שהתחילו את המשחק במקום השני וכאלה שהתחילו אותו בקרבת המקום ה-300. אז מה האתגרים שעומדים בפניהם?

1. כמו תמיד, כל סיבוב עומד גם בפני עצמו, אז לנצח והיות אלוף שבועי.
2. להגיע הכי גבוה מבין חברי הקבוצה הזו בטבלה הסופית.
3. לא להידרדר אל מחוץ ל-150 הראשונים (עלול לקרות).
4. לנסות להיכנס ל-25 הראשונים (קשה, אבל אפשרי).
5. לנצח את "התודעה הקולקטיבית".

בכתבת הסיכום נחזור אליהם ונראה מה קרה.

הסיבוב החמישי, האחרון, הסופי והאפל יפתח ממש עוד מעט.