גמר סינמונדיאל 2018: נולאן נגד האחים כהן

מוזיקה דרמטית. מבטים בקלוז אפ. נולאן. כהן. הגמר.

(לפני שנתחיל – את התוצאות של המקום השלישי נכריז ביחד עם המנצח, מחר. תודה על הסבלנות)

אבראמס. ג'ון הו. האנקה. סודרברג. פיין. לורד ומילר. מילר. בויל. ג'ונסון. ג'קסון. לינקלייטר. ביגלו. דל טורו. איניאריטו. בירד. תומס אנדרסון. איסטווד. ארונופסיק. וילנב. זמקיס. מקדונה. סקוט. רוסו. שאזל. אנדרסון. טרנטינו. ספילברג. רייט. סקורסזה. פינצ'ר.  30 מהבמאים הטובים בעולם – כל אחד מומחה בתחומו או מאסטר של השפה הקולנועית או אמן עם סגנון מובהק או כולם יחדיו. במאים עם הישגים קופתיים, ביקורתיים ופרסים. אבל אף אחד מהם, מוכשר ככל שיהיה, לא נמצא בגמר. כי בתחרות הזאת יש מקום רק לשניים. ואחרי כמעט-חודש ארוך, 63 משחקים והרבה במאים טובים שהלכו, נשארו שניים: האחים כהן וכריסטופר נולאן. האחים כהן כבר היו בגמר פעם אחת, מרחק נגיעה מניצחון. בשביל נולאן זאת פעם ראשונה.

מה שמרתק ומותח במשחק הזה הוא לא רק שהוא הגמר שיחליט מי יהיה זוכה גביע העולם בקולנוע ב-2018 ואיזה סרטים נראה במרתון ב-2.8 (שבועיים לאחר מכן, בעצם) אלא שגם שמדובר בצמד יריבים שנפגשים בשנית. האחים כהן ונולאן נפגשו בסינמונדיאל של 2014 בחצי הגמר. ואז, האחים כהן ניצחו. האם בארבע שנים שעברו האחים כהן שמרו על כוחם ויצליחו לנצח את נולאן? או האם קרנו של נולאן עלתה? מי שרוצה לקפוץ לסקר מוזמן ללכת לתחתית הפוסט, אבל מי שעוד מתלבט – אולי קצת סטטיסטיקות יעזרו לשכנע אתכם לכאן או לכאן:

ג'ואל ואיתן כהן
גיל: 123 (במשותף)
מספר הסרטים: 17
סרט ראשון: "רציחות פשוטות", 1984
בנוסף לבמאים הם גם: מפיקים, תסריטאים, עורכים.
אוסקרים: לאחים עצמם יש 8 בסך הכל: זכייה אחת על בימוי ("ארץ קשוחה"); שתי זכיות על תסריט ("ארץ קשוחה", "פארגו") ועוד זכייה על הפקת "ארץ קשוחה". הם היו מועמדים עוד 11 פעמים (פעמיים על עריכה ["פארגו", "ארץ קשוחה"], פעמיים על בימוי ["פארגו", "אומץ אמיתי"], ועוד ארבע פעמים על כתיבה ["אחי, איפה אתה?", "יהודי טוב", "אומץ אמיתי" ו"גשר המרגלים"]). בסך הכל תשעה סרטים שלהם היו מועמדים לאוסקר – הראשון היה "צומת מילר" והאחרון היה "יחי הקיסר!". 2 שחקנים זכו באוסקר בזכותם (פרנסס מקדורמנד, "פארגו"; חבייר ברדם, "ארץ קשוחה") ועוד 4 היו מועמדים ( מייקל לרנר, "בארטון פינק"; ויליאם ה. מייסי "פארגו"; היילי סטנפילד, "אומץ אמיתי"; ג'ף ברידג'ס, "אומץ אמיתי").
קאן: זכו בפרס הגדול עם "ברטון פינק", ב3 פרסי בימוי ("ברטון פינק", "פארגו", "האיש שלא היה שם") ובפרס המקום השני פעם אחת ("בתוך לואין דייויס")
סקרי השנה של עין הדג: 3 סרטים בעשיריות
250 הגדולים של IMDb: שלושה סרטים ברשימה; הגבוה בינהם – "ארץ קשוחה" (מקום 157).

כריסטופר נולאן
גיל: 47
מספר הסרטים: 10
סרט ראשון: "מעקבים", 1998
בנוסף לבמאי הוא גם: מפיק, תסריטאי.
אוסקרים: אפס. שני מועמדות על הפקה ("דנקרק", התחלה"), שני מועמדות על כתיבה ("ממנטו", "התחלה") ומועמדות אחת על בימוי ("דנקרק"). שחקן אחד זכה באוסקר בזכותו (הית' לדג'ר, "האביר האפל"). אף שחקן אחר לא היה מועמד.
סקרי השנה של עין הדג: 8 (!) סרטים בעשיריות. 4 זכיות – "האביר האפל", "התחלה", "עלייתו של האביר האפל" ו"דנקרק".
250 הגדולים של IMDb: שבעה סרטים ברשימה; הגבוה בינהם – "האביר האפל" (מקום 4).

ולמי שעדיין לא בטוח, אולי מונטאז'ים של הסרטים של כל אחד מהקבוצות ישכנע אתכם?( אזהרת ספוילר למי שלא ראה את כל הסרטים).

האחים כהן

נולאן

ואם הגעתם עד לפה ואתם עדיין לא בטוחים – תסובבו סביבון. תזרקו מטבע. לא יודע. כי עכשיו, נותר רק להצביע.

Webp.net-resizeimage (7)

הגמר

  • האחים כהן (50%, 235 קולות)
  • כריסטופר נולאן (50%, 234 קולות)

מס' מצביעים: 519

Loading ... Loading ...
Webp.net-resizeimage (4)