בואו לראות בטרום בכורה: GET OUT. עם בונוסים

טרום-בכורה מוקדמת מאוד לסרט האימה שמעיף למבקרים ולקהל את הראש. עם בונוס: 12 דקות מ"הרוח במעטפת"

אז ישנו הסרט הזה, "Get Out", והוא אחד הסיפורים המדהימים ביותר של השנה בקולנוע האמריקאי. בזמן ש"מונלייט" – סרט בתקציב קטנטן – עשה את הבלתי-יאמן וכבש את האוסקרים, הסרט הזה (השם העברי שלו הוא "תברח") עשה פחות או יותר את אותו הדבר, אבל בתחום המאוד לא-אוסקרי של סרטי מתח/אימה ושבירת קופות. זה הסרט הראשון של ג'ורדן פיל, המוכר כחצי מהצמד קי & פיל. הוא הופק בתקציב מדווח של 4 וחצי מיליון דולר. והוא זכה לתשבוחות ביקורתיות שלא רואים הרבה מחוץ לעונת האוסקרים. מדד העגבניות שלו עמד על 100% במשך זמן רב (עכשיו, אחרי 177 ביקורות, דווקא נמצאה ביקורת שלילית אחת, מה שמוריד את הציון שלו ל-99%). והוא גם מצליח: אחרי פתיחה מפתיעה של 33 מיליון דולר, הוא ספג ירידות מזעריות, ועכשיו הוא כבר עם יותר מ-100 מיליון דולר הכנסות ומקום מובטח ברשימת סרטי האימה המצליחים אי פעם.

ובמקרים כאלה נשאלת, כמובן, השאלה, והיא נשאלה שוב ושוב: מתי אצלנו?

בדרך כלל התשובה לשאלה כזאת היא אף פעם. סרטי אימה לא מאוד מצליחים בארץ, סרטים על שחורים לא מגיעים לכאן בכלל אם הם לא מועמדים לאוסקר (ולפעמים גם אז לא. מה קורה עם "גדרות"?). אבל "Get Out" הוא כל כך יוצא דופן שאי אפשר היה להתעלם מזה. אז כן, הסרט ייצא בארץ – ב-27.4. אבל זה עוד המון זמן. מי בכלל יכול לחכות כל כך הרבה. אז במקום זה אתם יכולים פשוט לראות אותו השבוע.

יום שלישי, 14.3, שעה 20:30 בסינמטק הרצליה: "תברח".

וזה מגיע עם בונוס: עוד סוג של טרום-בכורה – 12 דקות מתוך "הרוח במעטפת", הרימייק האמריקאי לסרט האנימה הקלאסי, עם סקרלט ג'והנסון. בתלת מימד.

וגם עם איזו הרצאה קצרה של אני (היי דורון פישלר).

שימו לב: הסרט מוקרן ללא תרגום. מצטער, זה מה יש.

אפשר לקנות כרטיסים כאן (ב-25 ש"ח בלבד).

תגיות: