טריילרים: בובה רצחנית ומצלמה קטלנית

חדשה או ישנה, הטכנולוגיה תהרוג את כולנו.

השם לארס קלווברג כנראה לא אומר לכם כלום, אבל שני סרטים שלו אולי יגיעו למסכים השנה, אז בוא נבחן את הטריילרים שלהם.

אחד מהם הוא המוכר יותר – הרימייק ל"משחק ילדים", אותה סדרת סרטים על בובה רצחנית, והוא זה שיופץ בבתי הקולנוע בודאות – נכון לעכשיו בעוד חודשיים:

"משחק ילדים" החדש מסקרן אותי מכמה סיבות: הראשונה היא צירוף המקרים שהוא טוב מדי בשביל לא להיות מכוון: הסרט יוצא באותו הסופ'ש יחד עם "צעצוע של סיפור 4", הסרט האחר על צעצועים שקמים לתחייה ועם רצון משלהם. וכמו בסרט המקורי, גם הפעם לילד פה קוראים אנדי, כאילו כדי להראות מה היה יכול לקרות בסרטים של פיקסאר אם וודי היה קצת יותר מטורף רצחני (אבל באמת רק קצת יותר).

הסיבה השנייה היא הטוויסט המודרני: בסרט המקורי זה היה פושע שהעביר את נשמתו אל תוך בובה באמצעות כישוף וודו. הפעם נראה שצ'אקי נוצר כתוצאה מטכנולוגיה מתקדמת שמשתבשת, משהו בסגנון "מראה שחורה". והיי, "מראה שחורה" זה בסך הכל טוב, ובטח יותר טוב מכישופי וודו מעפנים.

הסיבה האחרונה היא בגלל צוות השחקנים, או יותר נכון – שחקן אחד. כי למרות כל האהבה לאוברי פלאזה ובריאן טיירי הנרי, מי שבאמת מעניין בסרט הוא קולו של צ'אקי. לאחר שבסרט המקורי וששת ההמשכים שלו צ'אקי דובב ע"י השחקן בראד דוריף, הגרסה החדשה של הבובה מקבלת קול חדש: לא אחר ממארק האמיל, לוק סקייוור בכבודו ובעצמו. אולי הוא נבחר כי כבר יש לו ניסיון בלתרום את קולו לפסיכופטים רצחניים. בכל מקרה, בסוף השבוע של ה-20 ליוני, אני כבר יודע באיזה תור לסרט על בובות מדברות אני אבחר. מצטער, פיקסאר.

הסרט הפחות מכור שקלווברג ביים ואולי ייצא השנה גם הוא בז'אנר האימה, והפעם סיבת המוות של אנשים היא טכנולוגיה קצת יותר ישנה: נערה שמגלה מצלמת פולארויד ישנה מצלמת בה את חבריה, שמתחילים למות בזה אחר זה, כאילו אנחנו באיזה ספר של "צמרמורת" או משהו. .

הסרט הוא הרחבה לסרט קצר בעל אותו שם שקלווברג כתב וביים, אבל את הגרסה הארוכה כתבה בלייר באטלר (התסריטאית של "מבוך האימה", שהפתיע אותי לטובה). אם תעברו ליוטיוב תראו שהטריילר הזה פורסם לפני כמעט שנתיים, וגם הופיע כאן באתר, כי אז הסרט היה אמור לצאת במקור. רק שהוא הופק באמצעות החברה של הארווי ויינשטיין, ולאחר שנדחה פעמיים, הפרשייה התפוצצה והסרט נכנס ללימבו. היו דיווחים על הפצה שלו ב 2018, אבל גם זה לא קרה. בסוף השנה שעברה פורסם כי חברת "לנטרן אנטרטיינמנט", אחת החברות שרכשו את זאת של ויינשטיין, תטפל בהפצה של הסרט מחוץ לארה"ב במהלך השנה הנוכחית (ביחד עם "מלחמת הזרמים"), ואפשר רק לקוות שהסרט הזה אכן יופץ בקרוב כי גרסה של "יעד סופי" עם מצלמה מקוללת זה בהחלט משהו שאני מעוניין לראות.