סוכן מחוק
Burn Notice

יום אחד, מייקל מפוטר מסוכנות הביון שבה עבד. בעזרת חבריו, הוא מנסה לגלות מי גרם לכך ומאיזו סיבה. כדי לשרוד הוא נעזר בכישוריו המיוחדים לעבודות פרטיות וסיוע לאנשים שלא יכולים לקבל עזרה מהמשטרה.

תאריך הפצה בארה"ב: 28/06/2007

5 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. *וסטן (Westen)

  מאיה

  (ל"ת)

 2. כמו סרט פופקורן - אז סדרת יוגורט‎

  מירי לו

  כיפית, קלילה, ולא מחייבת.
  על פניו יש לה את כל הנתונים להיות מעיקה וכבדה- הגיבור מנסה במשך כמה עונות שלמות לברר מי שרף אותו ולמה, חוזר אל המשפחה הלא-מתפקדת שלו בזמן שהוא עוזר לאנשים מסכנים להיחלץ מצרות שהסתבכו בהן, ומה שהכי גרוע- הוא כל הזמן מקריין לנו פרשנות ומשתף אותנו בחכמת החיים שצבר בשירות ה- CIA.
  רק שבמקום כבדות הכל מקבל טוויסט הומוריסטי- האמא מנדנדת לו בזמן שהיא מעשנת בשרשרת, החברה-לא-ממש-לשעבר שלו, בוגרת ה-IRA, רוצה רק לירות בכולם ולפוצץ דברים, והחבר יוצא היחידה המובחרת מלשין עליו ל-FBI ועוד מתלונן שיש רק יוגורט במקרר. חוץ מהפתיח המעצבן, אפילו הקריינות של הגיבור משתלבת היטב באווירה הקלילה ומוסיפה בדיחות ציניות איפה שרק אפשר.
  הסיפור של ההפללה אמנם נוכח רוב הזמן ברקע ובדרך כלל יש מאמצים לפתרון שלו שמתקדמים לאט, אבל בינתיים אנחנו מקבלים בכל פרק קליינט ששוכר את החבורה לעזור לו להיפטר מהאנשים הרעים שהוא הסתבך איתם, בשלל שיטות יצירתיות בסגנון מקגייוורי.
  עוד משהו שראוי לציון – האקשן מגיע פה עם רמות מצפון גבוהות, והרבה מהמתח מרוכז בשאלה אם המשימה תצליח בלי אבידות בנפש בשני הצדדים. פה ושם מסגירים מישהו מהמאפיה לבוס שלו שיעשה איתו מה שבא לו, אבל חוץ מזה עושים שמיניות באוויר אפילו בשביל לא לפצוע אף נבל בצורה רצינית מדי. אולי זה מחוסר תקציב, אבל זה מסתדר יפה עם העובדה שהם עובדים מתחת לרדאר ולא רוצים למשוך תשומת לב, ובזמן שכולם מודדים את האקשן לפי כמות הגופות, זאת גישה מאוד מרעננת

  3
  broken, mip, lazarobbie ?
  • יופי של ביקורת

   כש

   (ל"ת)

   1
   שלומית ?
  • אחח... הימים של burn notice, psych וleverage

   תוהה

   במקום "סדרות יוגורט" אני קורא להן "סדרות אימון"- משהו שאפשר לצפות בו תוך כדי אימון, לא דורשות ריכוז רב, לא לוקחות את עצמן ברצינות רבה מדי, קלילות ודי כיפיות.

   בתור סדרה שכזו, התעלומה בנויה בצורה די טובה בעונות הראשונות. היא הופכת לקודרת הרבה יותר בעונה האחרונה, מה שלא משאיר את הטעם הטוב יותר, אבל החוויה הכללית נותרת.

   1
   שלומית ?
 3. מקגייור של שנות האלפיים

  mip

  משהו במיעוט המשתתפים הקבועים, יכולת ההמצאה של הגיבורים, והקריינות – תמיד גרמו לי להרגיש כאילו זו איזה גרסה משודרגת של מקגייוור. סוכן מחוק היתה אחת הסדרות היה לי יותר כיף להעביר איתן את הזמן. הקטע עם היוגורט תמיד הצחיק אותי, וספויילר לגבי סוף הסדרה
  אני מבינה למה הם עשו את סוף הסדרה בצורה שהם עשו אותו, ואני אפילו מסכימה שזה היה הסוף הנכון, אבל הוא דיכא לי את הצורה…

  1
  שלומית ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)