כיתה ח'
Eighth Grade
שמו העברי של הסרט המצוין כאן אינו השם הרשמי שניתן לו על ידי המפיצים בארץ, וייתכן שהוא יופץ תחת שם אחר.

השבוע האחרון ללימודים של נערה בחטיבת ביניים.

אורך: 1:34
תאריך הפצה בארה"ב: 13/07/2018

4 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. מתי יוצא ההמשך- כיתה ט?

  נקיה

  (ל"ת)

  • בראשון בספטמבר.

   טווידלדי

   (ל"ת)

   6
   יחמור פרסי, תמר, מלקולם, רז גרינברג, מר אדון, פרבי ?
 2. קלישאות מרעננות

  yair_ca24

  מאוד הופתעתי לראות שיש לסרט הזה, שאף אחד לא מדבר עליו או מפיץ אותו בארץ, דף סרט באתר.
  אבל לגמרי מגיע לו, וגם כדאי מאוד לצפות בו, כי מדובר באחד הסרטים המקסימים והחמודים שראיתי השנה.
  (וצריך להגיד, השנה הזאת בינתיים מאוד חלשה)

  קיילה עומדת בפני השבוע האחרון של חטיבת הביניים, השבוע האחרון של כיתה ח'. רגע לפני שהילדות רשמית מאחוריה, והיא עושה את צעדיה הראשונים בתיכון.
  ראינו מיליוני סרטי תיכון או קולג', סרטי התבגרות העוסקים באיזה נער או נערה לא מקובלים יותר מידי שמוצגים בסיטואציות צפויות וקבועות עם דמויות צפויות וקבועות שעוברות תהליך צפוי וקבוע. (למרות שיש גם לפעמים כאלה היוצאים מהכלל, כמו 'לכל הנערים שאהבתי' הטרי מנטפליקס)
  כמה מרענן הוא 'כיתה ח' שאומנם כן שוחה בים של סיטואציות ודמויות כ"כ אמריקאיות, צפויות ומביכות, אבל מעמיד אותנו בזמן מוקדם יותר מהרגיל, זמן שבו כל הסיטואציות הכן מביכות, כי הגיל הזה הוא עד כדי כך מביך. וזה עובד לגמרי.

  אם ציפתם לסצנת מסיבת בריכה בה כולם יפים ויפות, כאשר הדמות הראשית שמנסה להתקבל בחברה, מוזמנת באילוצים למסיבת יום ההולדת של המקובלת של השכבה, בה היא תביך את עצמה מול כולם, אז לא הגעתם לסרט הנכון.
  ז"א, מסיבת בריכה- צ'ק. של המקובלת של השכבה-צ'ק. הגיבורה מביכה את עצמה- צ'ק. אבל כל זה קורה בזמן שכל הילדים (בני ה14) בבריכה עסוקים בחיטוט באף, בחיוכים מוגזמים עם קוביות ושלל שטויות מביכות בעצמם. וככה הסרט הזה מתנהל, מנצל את הגיל הבלתי צפוי של הדמויות שלו ומצליח להפתיע ולהיות הסרט המקסים שהוא. כולם מביכים ללא יוצא מן הכלל.
  (עכשיו, נכון שגם בהסתכלות אחורנית על סרטי תיכון, הכל שם נראה מגוחך לגמרי, אבל לי אישית, עוד לא יצא לראות סרט שמתעסק בתחום הגילאים הללו ולכן הרגיש לי כ"כ מרענן)

  קיילה היא הילדה הביישנית של השכבה. אין לה אמא בסביבה ואביה מנסה קצת יותר מידי לפצות על כך, היא שמנמנה ומלאת חצ'קונים, מה שכמובן לא עוזר בכלל לביטחון עצמי הכה ירוד שלה.
  כל זה לא מפריע לה לנהל ערוץ וידאו אינטרנטי בו היא מלמדת את הצופים שיעורים חשובים על החיים. שיעורים שאמנם קל לה לדקלם, אך בפועל קשה לה בעצמה לבצע אפילו דבר אחד מכל דבריה.
  הסרט, כאמור, מתאר את השבוע האחרון של קיילה וחבריה לשכבה בחטיבת הביניים, רגע לפני התיכון המאיים והגדול. והוא מצליח, דרך עיניים של ילדה שיש לה כ"כ הרבה מה להגיד, אבל היא כ"כ מפחדת להוציא מילה מהפה, לתאר את הפחדים, המבוכה (מחברים, הורים, בנים, התבגרות) וההתרגשות שנמצאת בגילאים האלו בצורה מצוינת.

  אלסי פישר עושה עבודה נהדרת בתפקיד הראשי כשכל הסובבים אותה לא נדרשים ליותר מידי, הסרט הזה לגמרי שלה ולא צריך יותר מזה.
  אני חושב שחצי השעה האחרונה של הסרט דווקא כן נופלת לקלישאות קצת פחות מרעננות ויותר מידי צפויות, לעומת השעה שבאה לפניה, אבל בסופו של דבר יש כאן סרט קטן, חמוד. לא מצטיין כמעט בכלום וגם לא מנסה לחדש שום דבר ולמרות זאת, מצליח לעשות זאת ולהיות מקסים לאורך כל הדרך.

  1
  תמר ?
 3. כן, סרט חמוד

  שאני שופט אותו לחומרה ולא בצדק, כי, ברצינות: אני לא צריך את בו ברנהם במאי קולנוע בשביל שיעשה סרטים חמודים. לבן אדם יש את אחד המוחות הכי חדים והכי מצחיקים שיש לדור היוטיוב להציע, ו"דיוקן מרגש של ילדה בת 14" זה נחמד, אבל זה מיצוי כל כך מועט של היכולות שלו.

  2
  OKDeSign (אור), PFUDOR ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)