המשחקים של ג'ראלד
Gerald's Game

ג'סי מוצאת את עצמה אזוקה למיטה בבית מרוחק על גדת אגם לאחר שמשחקי המין של בעלה משתבשים. כעת היא נאלצת להתמודד עם חזיונות מעוותים, סודות אפלים ובחירה נוראית.

אורך: 1:43
תאריך הפצה בארה"ב: 29/09/2017
תאריך הפצה בישראל: 29/09/2017

13 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. ״המשחק של ג׳רלד״ הוא סרט חדש של נטפליקס,

  והוא מסוג הסרטים שיעבדו הכי טוב אם הצופה פשוט לא יידע עליהם כלום לפני הצפייה. אז הנה כל מה שצריך לדעת: הוא מבוסס על ספר של סטיבן קינג. הוא סוג של בן כלאיים של ״127 שעות״ ו״היא״ של פול ורהובן. בתפקיד הראשי משחקת קרלה גוגינו, שמצליחה להיות גם עלמה במצוקה מפוחדת, גם גיבורה מעוררת יראה, וגם ממש סקסית. מולה משחק ברוס גרינווד, שלא ראיתי עד עכשיו בשום מקום אבל אפשר לראות אותו עכשיו בקולנוע בתור הנשיא ב״קינגסמן״, והוא נותן אחת מההופעות-נטולות-החולצה המוצלחות של השנה פה. והוא ללא ספק אחד הסרטים הכי הטובים שראיתי השנה. מותחן מורט עצבים שהוא גם מחקר דמות נהדר. יותר מזה – צריך לראות בעצמכם. מי שאוהב לראות שחקניות אופי נותנות בראש, כשהן מגובות בתסריט חכם ולא מאכיל בכפית ובמאי שיודע איך לקחת מספר מצומצם של שחקנים ולוקיישנים ולעוף איתם לשמיים, ימצא את אחד ממותחני האימה הפמיניסטיים הטובים של השנים האחרונות.

  ועוד משהו שחשוב לציין – בסרט יש סצנה אחת שהיא הראשונה מאז אולי 2012 שגרמה לי להסתכל על המסך בין האצבעות ולצעוק ״אומייגד אומייגד אומייגד״. אני מתאר לעצמי שבעלי לב חלש הבינו כבר שכוס התה הזו לא מיועדת עבורם, אבל רק להיכרותכם – הסרט הזה ברובו לא גראפי, עד שכן, ואז – אלוהים ישמור.

  3
  yinon1524, תמר, yair_ca24 ?
  • זה מדהים,

   קסם

   אין לי שום בעיה עם דם וגור בסרטים, אני אוכל סרטי אימה בלי שום בעיות, אבל הפאקינג סצינה הזו גרמה לי לצרוח לבד על הספה מכאבים והתחננות שזה יפסיק. לא חושב שאי פעם הגעתי למצב כזה.

  • בחיי, סטיבן קינג שובר שיאים בתור סופר

   אלון

   שיצירותיו עובדו לקולנוע ולטלוויזיה. כמעט כל ספר שלו זכה לעיבוד קולנועי (רובם לא מוצלחים במיוחד, אמנם).
   רק השנה יצאו 4 סרטים על פי ספרים פרי עטו – סלולרי, זה, המגדל האפל, ועכשיו המשחקים של ג'ראלד.

   ואגב, ברוס גרינווד משחק הרבה בסרטי מד"ב (2 סרטי סטארטרק האחרונים, אני, רובוט), אבל עבורי הוא תמיד יהיה טום וייל מהסדרה "תעתועים" (Nowhere Man, במקור) – סיפורו של צלם שנרדף מפני שהיה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון.

   • 5 סרטים*

    כלומר, עקרונית סלולר הוא של שנה שעברה אז זה כן ארבעה, אבל אם מחשיבים אותו אז גם 1922 יוצא השנה

    • רגע, זה הסיפור הראשון בקובץ

     אלון

     "אפילה מוחלטת, אין כוכבים"! חתיכת סיפור מצוין. זה גם יהיה בנטפליקס או שזה יגיע לקולנוע?

     • נטפליקס.

     • וגם הסיפור היחיד שבאמת שווה מהאוסף סיפורים הזה

      ההוא

      בזמן ש"תלמיד מצטיין מדי" זכה רק לעיבוד פושר אחד לפני כמעט שני עשורים.

      • "תלמיד מצטיין מדי" לא מהאוסף הזה.

       Beetlejuice

       אגב, 3 מתוך 4 הנובלות ב"אפלה מוחלטת, אין כוכבים" זכו לעיבודים קולנועיים.

       • אה, כן, ברור. זה מארבע עונות.

        ההוא

        אבל הוא סיפור קצר כל כך מעולה.

  • תגובה שמכילה ספוילר מאת dv
   • תגובה שמכילה ספוילר מאת dv
 2. נהדר

  הסרט מתרחש בלוקיישן אחד (ברובו) והוא לא משעמם לרגע. קרלה גוג'ינו מגלמת אישה שמאבדת את שפיותה, והיא עושה זאת בצורה משכנעת וסוחפת.

  תלונה אחת שיש לי היא לגבי 10 הדקות האחרונות אותן עדיף לחתוך החוצה. הסרט מצוין עד לנקודה בה הוא עונה על שאלות שלא רציתי עליהן תשובה.

  1
  דניאל ?
 3. סבבה

  "המשחקים של ג'ראלד" זכור לי כספר הכי גרוע של קינג שקראתי, ואני זוכר שבזמנו חשבתי שהסיבה היחידה שהוא כתב אותו היא כדי שיהיה לו ספר אחד שלעולם לא יעובד לסרט. כי זה הרי ספר שאי אפשר לעבד לסרט. אז כמובן, עשו לו דווקא. והסרט, במקרה הזה, חד משמעית טוב יותר מהספר. צריך ללמוד את זה בבית ספר לעיבודים: הסרט נאמן לספר חוץ מכשהוא לא, ולכל שינוי יש סיבה טובה, וכל שינוי הוא לטובה. אני מסכים עם רוב מה שכבר נאמר פה; מייק פלאנגן יודע את העבודה, הסרט לא משעמם למרות הצמצום, וה-10 דקות האחרונות מרגישות די תלושות ואולי מיותרות. כלומר, אני יודע למה הן שם, אבל במובנים מסוימים הסרט היה חזק יותר בלעדיהן.

  2
  הראל, תמר ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)