לות'ר
Luther

ג'ון לות'ר הוא בלש שעובד ביחידה לפשעים חמורים בלונדון, ומתאפיין במסירות יוצאת דופן לעבודתו. אולם מסירותו זו לצד מזגו החם, עומדים לו לרועץ, ושיטות הפעולה שלו קרובות לסף החוקי ולעיתים אף חורגות ממנו.

תאריך הפצה בארה"ב: 04/05/2010

11 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. יש משהו נורא נורא מרשים בסדרה הזאת (חוץ מהעונה הרביעית)

  ההוא

  כי היא סדרה מאוד מאוד מאוד מטומטמת (כולל העונה הרביעית) אבל היא מצליחה לחפות\להסתיר את זה בעזרת קאסט נהדר וכריזמתי ואחלה בימוי (אבל לא בעונה הרביעית, היא סתם גרועה למרות דארן בויד ורוז לזלי).

  • הרבה סדרות מתח בריטיות הן כאלה.

   Beetlejuice

   גם מרצ'לה ושומר הראש. התסריט באמת לא משהו, ולפעמים מרגיש כמו ספר של דייוויד באלאדצ'י או הרלן קובן, אבל זה פשוט מותח בגלל ההתמסרות של השחקנים ובימוי חכם.
   ספציפית לגבי לות'ר – ממש בא לי שהעונה הנוכחית (5) תהיה האחרונה. זה ממש סבבה, גם כי אני מת על אידריס אלבה, אבל השיא של עונות 2-3 כבר לא קיים פה.

   1
   מישי ?
   • לות'ר לא נגמרה מזמן?

    מישי

    הייתי בטוחה שראיתי אותה מההתחלה ועד הסוף (טוב בדקתי, לא ידעתי על העונות החדשות שצולמו בדיליי כזה). היא באמת משתבצת מעולה עם מרצ'לה ושומר הראש, כייפית, אקשניות וסתמית.

    מזכירה שיש כמה סדרות מתח/משטרה בריטיות טובות יותר מאלו.

    • העונה החמישית משודרת עכשיו.

     Beetlejuice

     זה בהחלט מבלבל כי היו דיבורים על זה שעונה 4 תהיה האחרונה, וגם כתבו אותה כסוף יחסית מספק ומעגלי. ואז עונה 5 מתפקדת יותר כהמשך ישיר לסוף של עונה 3 ומתעלמת מהרבה דברים שקרו בעונה 4.

     על איזה סדרות פשע בריטיות היית ממליצה? צפיתי גם בפיקי בליינדרס שהיא באמת מצוינת.

     • נדמה לי שכבר ניהלנו את הדיון הזה

      מישי

      אחרי שצפיתי ביותר מידי סדרות מתח בריטיות, השתיים שאני הכי זוכרת:
      ברודצ'רץ' שיש בה נגיעות של דרמה ותעלומה משטרתית, עם קאסט מצויין [שכולל שני ד"ר הויים].
      החטא הקדמון שהיא לגמרי סדרת מתח משטרה קלאסית, 3 עונות קצרות שסוגרות סיפור אחד בשלוש מערכות (לגלות מי הרוצח, לתפוס את הרוצח, להביא את הרוצח למשפט), יש בניה מצויינת של הקאסט וביחוד דמותה של ג'יליאן אנדרסון בתפקיד הראשי.

      אם אני מנסה למצוא בינהן מכנה משותף כלשהו, אני חושבת שמאוד חיבבתי בשתיהן את המידה של נאמנות למציאות (ריאליזם יהיה ביטוי מוגזם מידי). בחטא הקדמון, יש כתיבה ריאליסטי של תרחישים משטרתיים והאופן שבו נפתרות תעלומות משטרתיות (למשל, כולם לבושים בסרבלים/כפפות/מסכות כשנכנסים לזירת פשע). בלי לגרוע מהסיפור, יש עיסוק ברור ומאוד לא קלישאתי בג'יליאן אנדרסון כאישה שהיא הבוסית.
      בברודצ'רץ' זה בא מכיוון אחר, יש משהו מאוד עממי ברוב הדמויות (שוטרת-אמא שתמיד מוציאה אוכל מהתיק למשל), אני לא רוצה להסגיר את האופן שבו העלילה מתגלגלת, הפתרונות העלילתיים הם לא בהכרח קלישאות אמריקאיות אז באספקט הדרמטי אני די מעריכה את הסידרה.

      לא ראיתי את פיקי בליינדרס, אבדוק, תודה.
      *בנטפליקס יש גם את 4 ימים, מיני סידרה קצרה ממש. אני חושבת שהיא נכנסת לקטגוריית הסתמיות, אבל אני ממש מאוהבת בקארי מוליגן והחיוך שלה באוטו בדרך לזירת פשע עשה לי את כל הסידרה.

     • בלקפול!

      אני לא בטוח אם עוד מישהו מודע לקיום של פצצת ה"מה לעזאזל" הזאת, אז אני רוצה להתייחס אליה:

      מה אם, דרמה משטרתית רגילה בריטית (בכיכוב דיוויד טננט כ"אדם שאוכל בכל סצנה שהוא נמצא בה" ודיוויד מוריסי) אבל, וזה אבל חשוב, מדי פעם אנשים שרים של להקות. לא, זה סביר מדי – היו מחזות זמר משטרתיים. אני אחדד – מדי פעם הדמויות מקריאות טקסטים של שירים של להקות (כלומר, עדיין שומעים אותם) על רקע השירים שמושמעים בגרסת האולפן שלהם והדמויות סוג-של רוקדות. בשביל הראייה הראשונה שלי, אני מציג בפניכם את Don't Stop Me Now, ולא, עם הקשר זה לא נהיה הרבה יותר ברור או הגיוני מה שקורה בסצנה הזאת.

      והקטע המדהים הוא שקטעי השירה שמוסיפים אווירה מאוד ביזארית לא פוגעים בסיפור הטוב שמתרחש כאן. יש כאן סיפור משטרתי שלא הייתי אומר שהוא מדהים אבל הוא לחלוטין ברמה, ופשוט נראה שליוצרים היה משעמם מתישהו איתו אז הם אמרו "פאק איט, עכשיו כולם שרים ורוקדים לצלילי הסמית'ס.

      אז למי שאי פעם רצה לראות איך תוצאה כזאת נראית, או סתם תהה איך דיוויד טננט נראה כשהוא רוקד – תראו בלקפול. זה נפלא.

      • בלקפול!

       מצטרפת לתיאור ולהמלצה, והכיף בסדרות בריטיות שזה ממש 6 פרקים ונגמר ולא צריך עכשיו לפנות שבועים להשלמות (כאילו, זה גם החיסרון שדברים נפלאים כאלה נגמרים מהר מידי אבל בואו נתמקד בחיובי)

       • אני אקח קצר ונהדר

        Wednesday

        על פני ארוך ונמרח בכל יום.

        1
        OKDeSign (אור) ?
     • לא אהבתי את פיקי בליינדרס

      ההוא

      (אחרי העונה הראשונה) אבל עדיין ראיתי את כולה כי מבטאים, קיליאן מרפי והמון ניק קייב וארקטיק מאנקיז.
      מה שכן, נורא אהבתי את ווייטצ'אפל בזמנו. גם היא לא יצירת מופת או משהו אבל מאוד יעילה ועונות 1 ו 3 שלה די מוצלחות.

   • השיא לדעתי היה בכלל בעונה 1

    ההוא

    אחר כך 2-3 היו סבבה+ וארבע כבר היתה לא ראויה לצפייה כך ששרדתי אותה רק כי היא היתה 2 פרקים.
    עד כמה שידוע לי לא מתוכננת עוד עונה כרגע, אבל כן יש דיבורים על סרט…

 2. וואו סדרה גרועה.

  Jaguar

  כל כך קלישאתית, תסריט מגוחך לחלוטין, אובר דה טופ בכל תפנית ובכל פרק. אבל משום מה היה לי כיף לראות אותה (ולצחוק עליה, ובעיקר על הרצינות שהסדרה לוקחת את עצמה). אידריס אלבה נהדר, ושאר הצוות משתווה לרמתו אבל במינוס.
  אם מישהו נתקל בסדרה הזו וזה הרושם היחידי שיש לו מסדרות בריטיות, תדעו שזו ממש לא הרמה או האיכות שיוצאת מהם בדרך כלל (אולי בעתיד הקרוב אוכל לפרט יותר).

 

כתיבת תגובה

(חובה)