האיש במצודה הרמה
The Man in the High Castle

היסטוריה חלופית בה מדינות הציר ניצחו במלחמת העולם השנייה. הסדרה מתרחשת בשנת 1962 ומספרת על החיים בארצות הברית תחת השלטון הגרמני והיפני, ועל חייהם של אנשי מחתרת אמריקאים ואנשי שלטון גרמניים ויפניים.

תאריך הפצה בארה"ב: 15/01/2015
תאריך הפצה בישראל: 15/01/2015

2 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. סדרת מופת בעיני

  גם בגלל האווירה התקופתית* אבל בעיקר כי הוא לוקח אוסף דמויות שונות ובודק איך הן מתמודדות עם המציאות החלופית הזו. בנוסף לסיכום כאן למעלה, חלק חשוב ודרמטי בסדרה הוא ההבנה האטית של הדמויות בכך שהמציאות שלהם היא חלופית ויש עוד מציאויות.
  הקשר לספר של פיליפ ק. דיק הוא רופף וטוב בעיני שכך. לדיק היו רעיונות טובים אבל הוא היה פחות טוב בלפתח אותם לעלילה שלמה.

  * אפשר לקרוא אווירה תקופתית לתקופת היסטוריה חלופית?

 2. את דעתי על הסדרה והספר כתבתי לקראת עליית העונה השנייה

  שלמקו GRAS

  באתר האגודה.

  מאז כבר שודרו שתי עונות נוספות.

  יש הרבה תמות שמשתלבות בתוך הסדרה, ולדעתי הגדולה שבהן היא ההתבוננות ב"מה זה להיות נאצי". מכיוון שבעולם שבסדרה אף פעם נוצרה ההבנה שנאציזם זה מרושע. יש נאצים טובים ויש נאצים רעים, אבל אפילו הנאצי שסובל מסיוטים של חיסול היהודים ברחובות ניו יורק עדיין מתנהל ביום יום כאילו להיות נאצי זה דבר נורמלי. הסדרה מראה שוב ושוב איך תתנהל אמריקה נאצית; איך גיבורי התרבות האמריקאיים משתלבים היטב בתוך האידיאולוגיה הנאצית כאילו זה הדבר הכי טבעי עבורם, ומה זאת אומרת להיות נאצי עם פצצות אטום. והכי מטריד זה כמה שזה לא מטריד אף אחד שלא ראה את הנאצים מפסידים. וזה מפחיד וזה מעורר מחשבה וזה נהדר.

  4
  רז גרינברג, Morin, חתול, תמר ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)