על הספקטרום
On The Spectrum

שלושה חברים הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי בסוף שנות ה-20 לחייהם, החולקים יחד דירה בדיור מוגן ברמת גן וכל אחד מהם מתמודד בדרכו עם העולם שבחוץ.

תאריך הפצה בישראל: 22/05/2018

2 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. סדרה מצחיקה, מדויקת וכואבת

  בתור אספרגר בתפקוד גבוה אני שמח על כך שסדרה כזאת טובה מייצגת אנשים כמוני. אני רגיל לראות בקולנוע ובטלוויזיה אנשים נורמטיבים כך שלראות בטלוויזיה אנשים שיש להם קשיים חברתיים כמוני גורם לי להרגיש שייך.

  בלי קשר לכך שזו סדרה אדירה שמבוימת בכישרון רב (סצנת הדייא בפרק השני למשל) עם שחקנים מדהימים והמון רגעים מדויקים וכואבים. אני כול פרק צוחק הרבה ובסופם אני נשאר עם דמעות וגוש בגרון.

  אני ממליץ על הסדרה הזאת בחום, גם אם אתם נורמטיבים וגם אם יש לכם אספרגר.

  3
  lazarobbie, Morin, מישי ?
 2. מאסטרפיס

  אור (זה עם התוכי)

  שני הפרקים הראשונים מצויינים, אבל השלישי כבר נמצא בליגה אחרת.

  יובל שפרמן הראה בסדרות קודמות את כשרון הבימוי שלו (היי "אורי ואלה"), והוא ממשיך ומשתכלל. מאז "מיתה טובה" לא זכורה לי יצירה שהצליחה לשלב בצורה כל כך טבעית ואפקטיבית בין רגעים קורעים מצחוק לכאלו שקורעים את הלב, והפעם זה קורה ממש בו זמנית. וזה בנוסף לכך שהוא יכול לספר בשוט אחד ארבעה סיפורים מקבילים בלי ליצור בלאגן לרגע. הסיום של הפרק הזה הוא מהאפקטיביים שחוויתי בטלוויזיה, ישראלית או לא, ואם הסדרה הזו תמשיך לשמור על הרמה הנוכחית, אז… וואו.

  מרשים מאוד לראות איך היא בונה את ההזדהות עם הדמויות שלה. אלו לא דמויות של אוטיסטים שמוצגים בתור מלאכים \ גאונים \ קדושים שפשוט לא מבינים אותם. הם בני אדם, כאלו שבמבט ראשון או שני יכול להיות בהם משהו מאוד מרתיע, שלא בטוח בכלל שרוב האנשים ירצו לבלות בחברתם. תחושת אי-הנוחות שחלקם יכולים ליצור לא נחסכת מהצופה. אבל לאט לאט נפתחים אליהם, מבינים מי הם, והצורה שבה התהליך הזה נבנה בסדרה הופכת אותה לסדרה כל כך, כל כך חשובה, ובמקביל גם משדרג אותה בתור, ובכן, פשוט סדרה שבא לך לצפות בה.

  בראבו.

  2
  עידו, mook ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)