הנערים
Our Boys

כי צריך לריב על משהו בפייסבוק. במקרה ומישהו מגיע לכאן מהעתיד: סדרה על הרצח של מוחמד אבו ח'דיר.

תאריך הפצה בארה"ב: 12/08/2018
תאריך הפצה בישראל: 13/08/2018

2 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. סדרה מעולה.

  yohai

  אני בטוח שהם שינוו המון דברים אבל זה מרתק ונראה אותנטי.
  אני נתתי לסדרה 10 ב IMDb כי ממה שידוע לי המון ישראלים נתנו לה 1 בגלל הטענה על ״אנטישמיות״ (מגוחך).

  מומלץ בחום.

  1
  הראל ?
 2. דעה לא פופולרית כל כך, אבל היא פשוט לא סדרה מספיק טובה לדעתי

  Zeev123

  נניח בצד את כל הפוליטיקה, היוצרים בחרו לעשות סדרה בסגנון true crime על רצח מוחמד אבו ח'דיר, וכל הריבים על האם הבחירה הזאת טובה לישראל/מוציאה את היהודים טוב לא מעניינת כרגע.
  כל מה שמעניין מבחינתי בז'אנר הזה של true crime הוא לגלות נקודות מבט חדשות או אפילו פרטים יבשים חדשים מעבר לערך עליהם בוויקיפדיה על מקרים מפורסמים. בתור ישראלי שכן קורא חדשות הסדרה הזאת לגמרי נכשלה מבחינתי, ועצרתי אחרי שלושה פרקים שבהם לא הצלחתי לחשוב אפילו על דבר אחד שהיא חידשה לי. מה בעצם גילינו פה שלא היה ידוע קודם? מבחינת פרטים יבשים של הרצח לא היה שום דבר שלא מופיע בדף הקצר בוויקיפדיה. מבחינת אווירה ונקודת מבט – גילו פה שיש גזענות כלפי ערבים? שהמשטרה והשב"כ מתייחסים שונה ליהודים וערבים, אבל כן אפשר למצוא שוטרים או סוכנים טובים? שלהיות הורה שהבן שלו נרצח זה מצב מזעזע ועצוב? שהשב"כ עוצר מתנחלים?
  אני רואה הרבה סטטוסים בפייסבוק, הרבה מהם בקבוצה של "הארץ" לדיונים על טלוויזיה, שהסדרה הזאת היא "מכה בבטן" ושהיא זעזעה אותם – למה לשלם מנוי לעיתון הזה אם אתם מגלים את הדברים האלו בפעם הראשונה? לא מכיר הרבה אנשים שהדברים האלו חדשים להם, גם מהצד הימני של המפה (הם בעיקר מתלוננים שמראים את זה בסדרה בינלאומית, לא שהדברים האלו הם תופעה חדשה או שקר).
  מבחינת ערכי הפקה אין ספק שזה הישג לישראל, גם אם לדעתי כבר היו פה הפקות שנראו טוב כמוה אם לא יותר ("כפולים" לדוגמא בתחום הטלוויזיוני, או כמעט כל סרט של יוסף סידר נראה יותר טוב לדעתי), אבל אי אפשר להגיד באמת שזה נראה טוב ברמה בינלאומית. השימוש בקטעי חדשות לריאליזם עובד טוב ומחפה על הרבה מזה, אבל הסדרה בסופו של דבר לא בהיקף של הפקות עולמיות גדולות. גם בהשוואה לסדרה הבינלאומית היחידה האחרת ב-HBO, "החברה הגאונה שלי", שרחוקה מלהיות יקרה, "הנערים" נראית יותר זולה.
  אני מבין שלצופה לא ישראלי כן יש פה כמה חידושים, אבל חיפושים בגוגל נראה שהיא לא הצליחה ליצור כמעט רעש בעולם (כמות הדירוגים והביקורות באתרים קטנה, הרייטינג נמוך), ורוב הדיבור עליה בישראל הוא מהצד הפוליטי ולא הביקורתי, ככה שדי מפספסים את זה שהסדרה לגמרי בינונית מבחינתי.

 

כתיבת תגובה

(חובה)