שאזאם!
Shazam!
שמו העברי של הסרט המצוין כאן אינו השם הרשמי שניתן לו על ידי המפיצים בארץ, וייתכן שהוא יופץ תחת שם אחר.

לא סרט על אפליקציית זיהוי השירים, אלא על הדמות של DC. ילד מקבל את היכולת להפוך לגיבור-על מבוגר ושרירי באמצעות מילת קסם.

תאריך הפצה בארה"ב: 05/04/2019

תגובה אחת פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. הזדמנות מצוינת להמליץ על Miracleman

  אדם קלין אורון

  בשנות ה-80 אלן מור כתב סדרת קומיקס (נדמה לי שזו הייתה הסדרה ה"גדולה" הראשונה שלו) בשם Miracleman (במקור, Marvelman) שעסקה – כמו יצירות מאוחרות יותר שלו – בשאלה מה יקרה לעולם אם גיבורי על יהיו אמיתיים.
  במשך שנים לא היה אפשר להשיג את היצירה הזו בגלל קרבות משפטיים. לפני שלוש שנים בערך העסק נפתר, ויצאו לאור שלושה ספרים שמרכזים את כל החוברות – אבל בלי השם של מור עליהם (כתוב The Original Author במקום).

  באופן די ברור, שמור אפילו מתייחס אליו ישירות פעם אחת, ההשראה לעולם של Miracleman היא Shazam (שגם קוראים לו קפטן מארוול). אלא שמור לוקח את הסיפור ונותן לו עומק ורוחב שקשה להיתקל בהם בעולם הקומיקס עד לימינו. במובנים מסוימים, זה הפרויקט הכי שאפתני שלו, והדברים שהוא עושה שם עם רעיון העל-אדם יצירתיים וגרנדיוזים, גם ברמה הסיפורית וגם ברמה הגרפית (עם אלן דיוויס וג'ון טולטבן בשיא תפארתם). לדוגמה – זה ספוילר די מינורי, אז אני מרשה לעצמי – הוא מציג שם לידה בצורה מדויקת מאוד, גרפית וסיפורית, תוך שזירה הרמונית מאוד שלה לתוך התמה של יצירת אדם שמלווה את הסיפור כולו.

  זה לא ספר כיפי במיוחד, והטון שלו לא תמיד אחיד, אבל יחד עם Watchman ו-Supreme זה הדיון המיוחד ביותר על רעיון גיבור העל שקראתי, וזה בהחלט מור במיטבו.

  2
  קול רם, Morin ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)