השמן והרזה
Stan & Ollie

לורל והארדי, הצמד הקומי המפורסם, מנסים לשחזר את הקריירה שלהם במסע הופעות באנגליה.

אורך: 1:37
תאריך הפצה בארה"ב: 28/12/2018
תאריך הפצה בישראל: 13/06/2019

4 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. מקסים, נוסטלגי ושמרני להחריד!

  רפי שרגאי

  "השמן והרזה" משרטט בצורה שמרנית את מסע ההופעות של מי שהיו הזוג הקופתי ביותר בהוליווד וכעת נמצאים בדימדומי הקריירה שלהם. אוליבר הארדי , מהמר כפייתי ואדם עם תאוות אכילה וסטן לורל, המח מאחורי ההצלחה, התסריטאי והמבוגר האחראי. לאורך כל הסרט שורה אווירת נכאים ותוגה עמוקה. הרעיון להתמקד בדימדומי הקריירה, מתגלה כאפקטיבי מאד והצפייה בזוג הקומיקאים המופיע מול אולמות ריקים מכמירת לב. מצד חמישי.. התסריט. זו חולשתו המרכזית שלהסרט – העלילה סתמית ואנחנו לא למדים יותר מדי על הדמויות ומה שמנהל אותן. בסצינת שיא אחת אנו למדים על היחסים המורכבים מעט מדי ומאוחר מדי.התסריטאי חיפף והתעצל לתקוף את הנושא בצורה מקורית יותר. למרות כל הנאמר הסרט שווה צפייה , מעבר לפן הנוסטלגי, בעיקר בגלל שני שחקנים נפלאים שנושאים את התסריט הדל על כתפם: ג'ון סי ריילי שהוא כנראה השחקן הכי עסוק בהוליווד בעשור האחרון. ריילי קנה את עולמו בעשרות סרטים כשחקן משנה – (לועג לאימרה "אין תפקידים קטנים – יש שחקנים קטנים") ("מגנוליה" בתור השוטר הלא יוצלח שאיבד את אקדחו, "שיקגו" (מר צלופן) , עד "האחים סיסטרס" ). בתהליך ההשמנה הוא הופך דומה מאד לאוליבר הארדי המקורי ומשדר חום והמון רגש. אבל ההצגה האמיתי והמפתיעה ששוברת לך את הלב היא של סטיב קוגן הבריטי שתיסרט, הפיק וכיכב בסרט "פילומנה". ההופעה שלו אדירה בתור סטן לורל: החל משפת הגוף ועד להבעות הפנים. האיש הזה הוא שחקן ענק וכובש עם כריזמה יוצאת דופן. הבימוי והצילום שמרניים ולא מצדיקים לטעמי יציאה למסך הגדול.

  • מעניין שאתה קורא לצילום להבימוי "שמרנים".

   שנאוצר

   כאילו, לא ראיתי את הסרט אז אני אקח את המילה שלך ואאמין לך, זה פשוט שהסרט הקודם של אותו במאי היה "טינופת", פחות או יותר היה ההפך הגמור מ"שמרני", זה אובייקטיבית אחד הסרטים המטורללים שנוצרו בתקופה האחרונה (ובלי קשר, 6 שנים אחרי וההופעה של מקאבוי היא עדיין אחת הגדולות של העשור).

  • אני יודע שהוא לא מאוד מוכר ולכן אני לא מצפה להרבה

   אבל סטיב קוגן הוא הרבה *הרבה* מעבר ל"פילומנה" – הוא קומיקאי, שחקן ויוצר מוכשר עם תיק עבודות עבה ומרשים שהצמצום שלו ל"פילומנה" לא מתקרב לעשות לו צדק. מאלן פרטרידג' ועד "המלט 2" ועד "הטיול ל…" – מדובר בפצצת כשרון שמוכרת בעיקר באזורי הממלכה המאוחדת, אבל זה בעיקר הפסד של כולנו.

   1
   lazarobbie ?
   • אני אוהב אותו בעיקר בזכות "האליבי" (שום קשר להיצ'קוק).

    אלון

    קומדיית פשע נהדרת מ-2006. הוא מגלם אדם המנהל עסק לייצור אליבי לבני זוג נואפים שמסתבך בפרשת רצח תוך כדי הדרכה של עובדת חדשה (רבקה רומיין הנפלאה לא פחות). המון הומור שחור, דיאלוגים שנונים ורצף של דמויות מוצלחות. או כמו שג. יפית אומרת, זה כדאי:)

 

כתיבת תגובה

(חובה)