2 בלילה
Two Night

בחור ובחורה נפגשים בפאב תל אביבי ויוצאים אליה הביתה, אבל אז נתקלים בחיפוש אחר האידיאל התל-אביבי הבלתי מושג: חניה.

תאריך הפצה בישראל: 06/09/2012
מאוד חביב, שני שחקנים טובים שהיחסים בינהם עובדים. קצת ארוך מדי. הקונספט אוזל לקראת סוף השעה וחצי.

9 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. הייתה עכשיו כתבה על הסרט בחדשות ערוץ 2.

  קסם

  מסתבר שהסרט משוחרר בו זמנית גם לאינטרנט (בתשלום) וגם לקולנוע, לא היה לי מושג.

  • גם לי לא.

   אולי היה נחמד אילו היו מספרים למישהו על זה.

   • כמו נגיד,

    בעמוד פייסבוק של הסרט, היה יכול להיות מעניין אילו היה לינק למקום שבו אפשר לצפות בו באופן חוקי, או בראש הדף במקום שבו כתוב בענק "7.9.12 בקולנוע", אפשר היה להוסיף איזה "ובאינטרנט" קטן.
    http://www.facebook.com/2nightfilm

   • נראה שהם לגמרי לא סיפרו לאף אחד.

    קסם

    חיפוש בגוגל לא מביא אפילו לא לתוצאה אחת שקשורה לאפשרות הצפייה באינטרנט.
    אבל בכתבה הם היו נראים מאוד מוכנים לגבי העניין, נתנו הסברים למה זה כדאי, ואפילו סיפרו על קמפיין נחמד שעשו על מכוניות ת"א.

    בכלל, הסרט מגיע לבתי הקולנוע? כי בכל האתרים שחיפשתי בהם מצאתי רק הקרנות בסינמטק תל אביב.

    • יש גם בסינמטק חולון.

     פנטלימון

     (ל"ת)

  • הנה, הצפייה תהיה דרך האתר הזה

   קסם
 2. אירוניה או אילוץ שיווקי?

  אני מניח שבגלל שהסרט הופק בצורה עצמאית מהכל, הוא לא הגיע לבתי הקולנוע הגדולים. המקום היחיד שהוא מוקרן בו, לפי "טיקטנט", זה סינמטק ת"א. וזה די משעשע. עכשיו הצופה יצטרך לחוות את עלילת הסרט בעצמו. אולי זה יגרום לו להתחבר אליה יותר !:-P!

  • זה באמת משעשע,

   Horican

   אבל יש לציין שלפי האתר הרשמי (http://www.twonight.co.il/) הסרט מוקרן גם בסינמטק ירושליים, חולון והרצליה (וגם דרך האינטרנט, שזה לא באמת קשור אבל אני חושב שזה מגניב אז רציתי לציין את זה).

 3. "כלבת" מודל 2012

  "2 בלילה" מנסה לעשות לקומדיות הרומנטיות את מה ש-"כלבת" ניסה לעשות לסרטי האימה: לקחת ז'אנר הוליוודי (כן, בשני המקרים לז'אנר יש גם נציגות מכובדת מחוץ להוליווד, אבל נקודת ההתייחסות של שני הסרטים היתה לאותם ז'אנרים בגרסה ההוליוודית שלהם), ולעשות לו לא רק עליה, אלא גם גיור כהלכתו. כמו "כלבת", גם "2 בלילה" מביא אתו מהוליווד תחושה מאוד משוייפת, מאוד מהוקצעת, שמתבטאת גם בצד החזותי – גושי הבטון המכוערים של תל-אביב כבר מזמן לא הצטלמו יפה כל-כך, ועוד בלילה – אבל במיוחד בכל הנוגע לליהוק. כשנכנסים לקומדיה רומנטית הוליוודית, צריך ברוב המקרים לשים את מד הסיספונד על רמה מסוימת: אחת מנקודות המוצא של סרט כזה היא שלמישהי שנראית כמו ג'ניפר אניסטון יש בעיות במציאת בני-זוג. גם הצמד ברובינסקי-ברגר נראה כמו שני שחקנים שלא אמורה להיות להם בעיה בקטע הזה, ובכל זאת הם מצליחים לשכנע בתור שתי נשמות בודדות ואבודות – ברובינסקי במיוחד מפגין הופעה שנראית כאילו הוא מנסה לכבות במכוון כל רמז לסקס-אפיל, שיושבת בול על התסריט שנכתב (בין היתר על ידו) עבור הדמות שלו.
  והתסריט – הנקודה שבה, עבורי, "כלבת" די נפל למרות איכויות טכניות יוצאות מן הכלל – הוא אחת הנקודות החזקות של הסרט. קודם כל, הוא מצחיק. לא מפיל מצחוק, אבל מצחיק. השנינויות שעוברות בינו לבינה כתובות טוב, משכנעות, מתחברות יפה לאופי של הדמויות, ולהוציא איזה קטע לא-מוצלח שבו הסרט מנסה לנדוד למחוזות הביזאר (ההוא עם הבובה), זה עובד. יצאה קומדיה מאוד סימפטית. הייתי שמח, כאמור, לכמה בדיחות שהיו מתעלות על ממוצע החביבות הכללי ומגיעות לרמה הממש קורעת, אבל בנושא הזה אני מוכן לחכות לסרט הבא של הבמאי באופטימיות זהירה. כשאני חושב על זה, היתה בסרט סצנה שהגיעה מאוד קרוב להישג האמור, עם השומר בחניון.
  חוץ מזה, התסריט מצליח לתת לכל הסיטואציה של "בחור פוגש בחורה עם צחוקים" הרגשה מאוד ישראלית. בלי הסכסוך הישראלי-ערבי, בלי שואה, בלי מתחים בין-עדתיים, בלי משפחות הרוסות, הוא הופך את החיפוש אחרי חניה ברחבי תל-אביב של 2 בלילה – סיטואציה מוכרת גם למי שמסתובב בעיר בשעה יותר מוקדמת – למסלול מכשולים במערכת יחסים רומנטית. זה הופך את הסרט למאוד ישראלי מצד אחד, ומאוד אוניברסלי מהצד השני: מצב מאוד ישראלי (ואפילו יותר מזה, מאוד תל-אביבי), שאפשר יהיה להבין אותו בקלות בכל מקום אחר בעולם. בואו נגיד שאני לא אתפלא אם זכויות הרימייק ימכרו בשלב כזה או אחר למפיק אמריקאי כלשהו.
  ובכל זאת, התבאסתי מהסוף. יכול להיות שהאשמה היא בי, כי הסרט גרם לי לפתח ציפיות מסוימות, והסוף הלך נגדן. לא יודע. אבל זה משנה את השורה התחתונה – "2 בלילה" הוא הסרט הישראלי היחיד שראיתי עד כה (נדמה לי) במהלך שנת 2012. והוא סרט טוב מאוד.

  2
  תמר, ZHS ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)