קצרצרים: ליגת העל

ליגת הצדק, הנוקמים, ספיידרמן, אנט-מן, וולברין-מן, קופים, ענקים מתים וחזירים קומוניסטים

הרבה הודעות על המשכונים מאוחרים וסרטים שידענו שהולכים לקרות, אבל לא ידענו מתי ואיך. על חלקם בוודאי כבר שמעתם בימים האחרונים.


סרט "ליגת הצדק", קבוצת הגיבורים של DC המקבילה לאוונג'רס של מארוול, בדרך. זה חדש? לא ממש, זה היה ברור לגמרי שזה יקרה בשניה שבה "הנוקמים" הפך לגורף מיליארדים. אבל עכשיו זה… טוב, לא רשמי, אבל השמועה מבוססת יותר: סרט "ליגת הצדק" בדרך, והוא אמור להגיע לאקרנים ב-2015. למה דווקא עכשיו? השבוע חברת DC זכתה בתביעה שהגישו נגדה יורשיו של ג'וזף שוסטר, אחד מיוצרי סופרמן. התביעה הזאת, לפחות לפי ה-LA Times, היתה מה שמנע מ"ליגת הצדק" לנוע קדימה רשמית עד כה. עדיין לא פורסם שום דבר לגבי כל הפרטים החשובים, כמו מי יביים, איזה דמויות ישתתפו, מי יגלם אותן והאם הן יהיו קשורות לגירסאות המוסרטות הקודמות של הדמויות – אבל כל זה בטח יגיע כבר בחודשים הקרובים.

2015 היא גם תאריך היעד של "הנוקמים 2", מה שעשוי להפוך את השנה הזאת לקרב גיבורי-על בקנה מידה שעוד לא ראינו כמוהו. האוונג'רס הוכיחו כבר שהם יכולים לנצח את באטמן כשהוא לבד. אבל מה אם הוא מביא איתו את סופרמן, אשת חיל, גרין לנטרן ופלאש? לא קרב פשוט.

בתמונה למעלה: חברי ליגת הצדק מתרגלים את תנוחת "פוצים מתנשאים שאתם לא ראויים לנשק להם את הרגליים".


ועוד בנושא גיבורי-על ב-2015: אנט-מן, איש הנמלה, יגיע רשמית ב-6 בנובמבר באותה שנה. גם זה דבר שהיה אמור לקרות כבר הרבה זמן, אנט-מן נמצא ברשימת ה"מחכים לתורם" של מארוול כבר שנים, אבל עכשיו יש לו זמן ומקום רשמיים. אנט-מן, שהכח העיקרי שלו הוא היכולת להיות קטן מאוד, הוא קונספט מוזר לגיבור, אבל אני מצפה לסרט בכיכובו יותר מלכל סרט גיבורי-על אחר, מסיבה אחת: אדגר רייט. הבמאי של "סקוט פילגרים", "Shaun of the Dead" ועוד הברקות, עושה סרט על איש שנלחם בפשע באמצעות התכווצות. ואולי הוא אפילו יפגוש את האוונג'רס.


עוד קצת אנשים בטייטס: "ספיידרמן המופלא" היה מאוד פושר, אבל הצליח מסחרית. לא כמו "הנוקמים", אבל הצליח. ולכן, ההמשכים בדרך. לפחות שניים, כי היום טרילוגיות זה הכל. מארק ווב ימשיך ויביים גם את הסרט הבא, ואת תפקיד מרי-ג'יין, שנעדרה מהסרט הראשון, קיבלה שיילין וודלי – ההיא שהיתה מעולה ב"היורשים", בעבר הרחוק של שנת… רגע, "היורשים" היה השנה?! וואו, עבר הרבה זמן.

אחרי "ספיידרמן המופלא", החדשות האלה גורמות לי לעקם את האף קצת. שיילין וודלי היא שחקנית מצוינת שהייתי רוצה לראות בעוד תפקידים מעניינים, בדיוק כמו אמה סטון וכמו אנדרו גארפילד. חבל לי שכל שלושתם יבזבזו הרבה זמן על פרוייקטים בינוניים כמו "ספיידרמן המופלא". אבל לפחות כסף לא יהיה חסר להם.


ועכשיו, וולברין רוקד גנגנם סטייל.

(מקור)


כותרת מפציצה: "אנדי סרקיס יביים גירסת לכידת-הופעה של 'חוות החיות' של ג'ורג' אורוול" [THR].

טוב… הוא רוצה לעשות את זה. לסרקיס יש כנראה יותר ניסיון בלכידת-הופעה מלכל אדם אחר בעולם, אם כי בדרך כלל הוא זה ששמים עליו את העיגולים המוזרים ולא זה ששם אותם על אנשים אחרים. והוא גם לא לגמרי נטול ניסיון בתור במאי – הוא ביים את קטעי ה-Second Unit של "ההוביט". וזה פרוייקט שאפתני ומעניין. ועדיין, מ"רוצה לעשות" ועד סרט ממש יש מרחק גדול. סרטי לכידת הופעה כנראה עברו מהעולם, לפחות לשנים הקרובות ("טינטין" אמנם הצליח למדי בעולם, אבל גם על ההמשכים המתוכננים של הסרט הזה לא שמענו כבר הרבה זמן). וחוץ מזה – "חוות החיות"? סרט על חיות מדברות שנועד למבוגרים, והוא גם אחד הסיפורים המדכאים ביותר בהיסטוריה? איזה אולפן יסכים לשים כל כך הרבה מיליוני דולרים על סרט כל כך לא מסחרי? האופן היחיד שבו פרוייקט כזה נראה הגיוני הוא אם ישנו את הסיפור לחלוטין וידביקו לו סוף שמח – מה שכמובן יהפוך את כל הרעיון ללא סתם מיותר, אלא תועבה.

וחוץ מחוץ מזה: ל"חוות החיות" יש כבר גירסה מונפשת מצוינת (ומדכאת טילים). למה לתקן את מה שלא מקולקל?


לא אומרים "באפי ציידת הערפדים"! אומרים "קוטלת הערפדים"! ארררג! באופן משעשע, גם לג'ק היתה בעיה דומה. הסרט של בריאן סינגר נקרא במקור "Jack the Giant Killer", ועכשיו הוא "Jack the Giant Slayer". כי "Kill" זו לא מילה יפה, או משהו. (הסרט היה אמור לצאת הקיץ הזה, אבל אחרי שטריילר אחד כבר יצא – עם ה"קילר" בשם – הסרט נדחה לשנה הבאה. ובדיעבד, חבל. גם אם הוא לא סרט מוצלח במיוחד, הוא בוודאי היה מעלה את הממוצע בקיץ המעפן שעברנו. אם יש בעיה עם המילה "קיל", מעניין אם גם הסרט העתידי עם טום קרוז, "All You Need is Kill" יתחלף ל"All You Need is Slay".


רישמו לפניכם: הרימייק של "אולדבוי" ("שבעה צעדים") הקוריאני, בבימוי ספייק לי, ייצא בעוד שנה, כמעט בדיוק – 11 באוקטובר 2013.


זו כבר ידיעה ישנה, אבל צריך לעדכן: אחרי שרופרט ווייאט, הבמאי של "כוכב הקופים: המרד" נטש את סרט ההמשך, הבמאי שקיבל את התפקיד הוא מאט ריבס, מ"קלוברפילד" ו"Let Me In".


תסריטים לסרטים הוליוודיים צפים במרחבי הרשת ואפשר למצוא אותם די בקלות, אבל תסריטים לסרטים ישראליים היה קשה מאוד למצוא עד עכשיו. אתר חדש, "תסריטים" מבית היוצר של יאיר רוה, מציע מבחר צנוע (שצפוי עוד לגדול) של תסריטים לסרטים ישראליים. מומלץ להציץ.