טריילר ראשון: ספיידרמן: רחוק מהבית

פיטר פרקר, ניק פיורי וחברים ביורוטריפ

אזהרת ספויילר ל"הנוקמים: מלחמת האינסוף" בכתבה. 

2018 הייתה שנה לא רעה בשביל ספיידרמן. הוא עזר לנוקמים, קיבל משחק מגניב לפלייסטיישן ופגש גרסאות של עצמו מיקומים מקבילים. בפעם האחרונה שראינו אותו ביקום הקולנועי של מארוול, הוא התפורר לאפר. כעת פורסם טריילר ראשון ל"ספיידרמן: רחוק מהבית", ואני חייב לומר שבשביל ערימת אפר הוא נראה לא רע בכלל.

אוקיי, אז אפשר להניח שהסרט הזה מתרחש אחרי האירועים של "סוף המשחק" וחלק מהדמויות חוזרות למצב הצבירה הרגיל שלהם. לא שזה מפתיע במיוחד, הסרט הזה כבר היה בתכנון עוד לפני ש"מלחמת האינסוף" יצא אפילו. אבל יש משהו קצת מוזר בזה שהפעם שהאחרונה שראינו את פיטר פרקר הוא התחנן בפני איירון-מן שיציל אותו ופתאום זה "טיול לאירופה, יאי!". מצד שני, זה בהחלט ממשיך את הקו הכללי של הסרט האחרון של ספיידרמן (שהבמאי שלו, ג'ון וואטס, חזר גם לסרט הזה) שמשלב בין סרט גיבורים לקומדיית נעורים.

אז כן, פיטר וחבריו נוסעים לבלות באירופה, אבל כמובן שזה לא יכול לעבור בשקט. ניק פיורי מגיע ומבקש את עזרתו של ספיידרמן להתמודד מול…סנדמן? היידרומן? שניהם נבלים מהקומיקס, אבל מה שהולך פה דווקא נראה בכלל כמו "ספיידרמן: כשף האוויר האחרון". ואז ג'ייק ג'ילנהול מצטרף לחגיגה בתור מיסטריו, כשזו הפעם הראשונה שהדמות מופיעה בגרסת לייב-אקשן. נראה שהסרט שואב השראה מההופעה הראשונה של הנבל, שגם אז הופיע כגיבור ורק לאחר מכן התגלה כנבל –  אבל אולי היוצרים החליטו לעצבן את כל מעריצי הקומיקס כמו שהם עשו עם המנדרין ב"איירון מן 3", ולשנות את הדמות שלו לחלוטין.

הסרט אמור לפתוח את "פייז 4" של סרטי מארבל, ונראה כמו הסרט הקטן יותר של מארבל השנה לעומת "קפטן מארוול" ו"הנוקמים: סוף משחק". ה"אנטמן והצרעה" של השנה, אם תרצו. אבל אם זה הסרט הקטן שלהם השנה, נראה שאנחנו עומדים בפני שנת גיבורי-על מוצלחת במיוחד.