ספיידרמן נפצע בנפילה לה לה, הו כמה נורא רע רע

המחזמר על ספיידרמן (יש דבר כזה) שביימה ג'ולי טיימור הוקפא, אחרי שספיידי נפל מגובה 10 מטר ופונה לבית חולים

יש – או היה – בברודוויי מחזמר על ספיידרמן. קוראים לו "Spider-Man: Turn off the Dark", וביימה אותו ג'ולי טיימור, שהיא בין השאר במאית קולנוע – היא עשתה את "טיטוס", "פרידה" ו"מעבר ליקום". את המוזיקה כתבו בונו ו-The Edge מ-U2. וכפי שזה נראה עכשיו, הוא יכנס להיסטוריה כאחד האסונות הגדולים בתולדות ברודוויי, פשוטו כמשמעו.

קודם כל,  זאת הפקה פסיכית בגודלה, ענקית, מורכבת ויקרה גם בסטנדרטים של ברודוויי, שבה חלק גדול מהזמן השחקנים תלויים מכבלים מעל הבמה או מעל ראשי הצופים. העבודה על המחזה נמשכת מאז 2007, והוא היה אמור לעלות כבר לפני שנה, אבל רק לאחרונה התחיל לערוך הצגות "טרום-בכורה" – כשהבכורה הרשמית עדיין לא נערכה. ההפקה נכנסה לחובות ענק, ואנשים קראו לזה "אסון" עוד לפני שמישהו נפגע ממש.

ואז, לפני יומיים, הפעלולן שמגלם את ספיידי נפל מול הקהל, במהלך ההצגה, מגובה 10 מטר. הוא פונה לבית חולים כשמצבו מוגדר "רציני", עם צלעות שבורות, וההצגה הופסקה.

וזאת לא היתה הפציעה הראשונה: שלושה שחקנים כבר נפצעו במהלך חזרות על פעלולי הכבלים. הפגיעה הרביעית היתה כבר יותר מדי. הבכורה נדחתה שוב, ואומרים שהפעם יכול להיות שההפקה פשוט תיסגר סופית, בהפסדים עצומים.

אם המחזה כולו ייגנז, המעטים שהספיקו לראות אותו הם ברי מזל. לא משנה אם המחזה גרוע; הם ראו את מה שאף אחד אחר לא ראה, והמיתולוגיה תתחיל לצמוח מכאן. אישית, אני רק מקווה שכל העבודה על המחזמר תועדה היטב, ושיעשו מזה סרט.