ספיידרמן החדש: אנדרו גארפילד (מי?)

השחקן שיגלם את פיטר פארקר בריבוט של "ספיידרמן" נבחר, והוא אנדרו גארפילד. מה שמעלה שתי שאלות ברורות: א. מי זה אנדרו גארפילד? ב. עושים ריבוט לספיידרמן?!

השחקן שיגלם את פיטר פארקר בריבוט של "ספיידרמן" נבחר, והוא אנדרו גארפילד. מה שמעלה שתי שאלות ברורות: א. מי זה אנדרו גארפילד? ב. עושים ריבוט לספיידרמן?!

קודם כל, השאלה השניה: כן. במהלך תמוה, לאחר שלא הצליחו להגיע להסכמה עם סם ריימי על הכיוון שאליו יפנה "ספיידרמן 4", אולפני סוני החליטו לפטר אותו ובו-במקום הכריזו על ריבוט, שייצא ב-2012. וזה מוזר. כש"באטמן ורובין" הפך את סדרת באטמן לבדיחה, אולפני וורנר חיכו שמונה שנים ואז עשו לסדרה ריבוט מוצדק. "ספיידרמן 3", לעומת זאת, אמנם לא היה סרט מאוד פופולרי, אבל הוא עדיין שבר את שיא הפתיחה הגדולה של כל הזמנים דאז, הכניס 900 מיליון דולר ברחבי העולם, והיה בסך הכל חלק שלישי של אחת הסדרות המצליחות של העשור. וזה היה בסך הכל לפני שלוש שנים. זה לא מצב שדורש ריבוט, זה מצב שדורש המשך טוב יותר. אבל סוני החליטו לשבור את הכלים ולהתחיל מההתחלה.

את הסרט החדש, שיצולם כמובן בתלת-מימד, יביים מארק ווב ("500 ימים עם סאמר"), במאי שאין לו שמץ של ניסיון בבימוי אקשן, ונשכר לתפקיד ככל הנראה בעיקר בגלל שם המשפחה שלו. ספיידר. ווב. האהאהאהאהא.

אז מי זה אנדרו גארפילד? לא מישהו שאתם מכירים, סביר להניח. הוא בן 27. הוא היה מעולה ב"בוי A", ולא רע גם ב"מופע הפלאים של דוקטור פרנסוס". וזהו, בעצם. אה, כן, הוא גם בריטי. כשכל כך הרבה שחקנים אמריקאים מקבלים תפקידים של דמויות בריטיות (השמועה האחרונה: ג'וני דפ בתפקיד הדוקטור בסרט על פי "דוקטור הו"), היה רק הגיוני שאת התפקיד של דמות אמריקאית לחלוטין יגלם שחקן בריטי. וכשאני אומר "הגיוני" אני כמובן מתכוון "מופרך לגמרי".

בכל אופן, מה שחשוב בסופו של דבר הוא לא המבטא, והליהוק של גארפילד מעיד על כך שב"ספיידרמן" החדש לא מחפשים כוכבים אלא שחקנים. כך שבסופו של דבר, אלה חדשות טובות, כנראה.

(אבל ברצינות, למה ריבוט?).