עדכון טריילרים: טריינספוטינג 2, וונדר וומן, לגו באטמן ועוד דברים משמחים

הדברים האחרים הם "סדרה של צרות" של נטפליקס ו"לה לה לנד". ובכלל, אוסף של טריילרים כיפיים

הרבה מהטריילרים האלה מה שכבר ידענו, רק עוד מזה: כלומר, סרטים שנראו מבטיחים בטריילרים קודמים ממשיכים להיראות מבטיחים באותה המידה. אני לא בטוח שיש כאן בשורות גדולות, אבל אלה טריילרים שכיף לראות.

טריינספוטינג 2

או יותר נכון, "T2 Trainspotting". אחד מהניסוחים התמוהים ביותר לשם של סרט המשך אי פעם. יש המשך, לטריינספוטינג, 20 שנה אחרי. הרעיון הוא מעין חילול הקודש, "טריינספוטינג" הוא אחד מהסרטים האלה שהיו לגמרי ולחלוטין הזמן שלהם, וכל המוסיף גורע. ברוב המקרים, כשמנסים לעשות המשך מאוחר-מאוד לקלאסיקה, זה נגמר במשהו שכל המשתתפים והצופים מעדיפים לשכוח. אפילו אם הבמאי והכוכבים המקוריים משתתפים, זה לא מבטיח הצלחה, ע"ע "אינדיאנה ג'ונס וממלכת גלגולת הבדולח". במקרה הפחות גרוע, זאת סתם הצדעה למקור עם הרבה מחוות וזוכרים-איזה-כיף-היה-פעם ("מכסחות השדים").

אז המשך ל"טריינספוטינג"? לא צריך את זה. ובכל זאת, הטריילר מגניב. העדכון ל"Choose life" מוצלח. וברור שהסרט יהיה עמוס ומלא המצאות ויזואליות, כמו שדני בויל יודע. יש סיכוי? שווה להתקדם בזהירות.

וונדר וומן

החודש יצא הסרט "השכנים של ג'ונס", וכמעט שאף אחד לא שם לב. בארה"ב, לפחות. התוצאות שלו בקופות קרובות לכלום, ומבחינת ביקורות הוא לא היה טוב מספיק (או גרוע מספיק) כדי לעורר תשומת לב כלשהי. הנקודה המעניינת היחידה בסרט – והסיבה לכך שבארץ בכל זאת שמו לב אליו – היא גל גדות. גדות נמצאת בהוליווד לא מהיום, אבל בדרך כלל התפקידים שלה היו אישה סקסית עם אקדח ומבטא זר, תפקיד היא מבצעת מעולה. כאן היא בתפקיד ראשי שכולל לא רק דיבורים, אלא גם תזמון קומי. וגדות, צריך לומר, משחקת את המשחק של כוכבת הוליוודית באופן יוצא מהכלל. קל מאוד לדמיין אותה כאלילת המונים (וגם בתור אלה יוונית). לא חשבתי ככה בזמנו, אבל הליהוק שלה כוונדר וומן נראה עכשיו כמו החלטה נהדרת.

נשארה רק שאלת "וונדר וומן", הסרט שבלי ספק יקפיץ את גדות לסטאריות, השאלה היא רק אם הוא יצליח במקביל גם להיות סרט טוב, כשהוא מתגבר נגד כל הסיכויים על העובדה שהאחראים על העולם הקולנועי של DC הם חבורת מטומטמים שלא הייתי מפקיד בידיהם סרטון תדמית לסופרמרקט שכונתי. בינתיים הטריילרים של הסרט ממשיכים להיראות מצוין.

לגו באטמן

אם כבר מדברים על האסון הקולוסאלי המתמשך שהוא היקום של DC, השמועות הנוכחיות אומרות – הו, כמה מפתיע – שהתסריט של "איש העטלף", סרט באטמן החדש של בן אפלק, הוא מחונטרש, ושל-DC אין שום כוונה לתקן אותו. "לגו באטמן" הוא עדיין סרט באטמן הכי מבטיח שייצא בקרוב, והטריילר החדש מבהיר שהסרט יכלול גם התייחסויות ישירות לקטסטרופה המכונה "ב___ נגד ס____".


XXX: הילוך גבוה

"לא מספיק! אנחנו צריכים יותר אקשן! יותר דבילי! שמעתי אנשים אומרים שהקטע הזה עם האופנוע שנוסע על המים דווקא כן אפשרי; תכניסו קטע שבו הוא צולל מתחת למים, שאף אחד לא יחשוב שזה הגיוני! תשחקו עם רימון יד על השולחן, לעזאזל! סמואל ל. ג'קסון: נסח את עלילת הסרט במילים בנות הברה אחת!" זעק וין דיזל.

אני כל כך הולך לראות את זה.

לה לה לנד

נכון לכרגע, זה הסרט שכנראה הולך לזכות באוסקר לסרט הטוב ביותר. יצאו לו כבר טריילרים מוזיקליים מקסימים; לא שאני צריך שכנוע מעבר ל"זה הסרט החדש של האיש שביים את 'וויפלאש'".

סדרה של צרות

אני דווקא מאוד מחבב את הסרט עם ג'ים קארי, למרות ג'ים קארי. הבעיה של הסרט היה שהוא לא הצליח להפוך לסדרה, ולכן נשאר, אמ, צרה אחת בלבד. הסדרה של נטפליקס מן הסתם תהיה סדרה, ואני מודה שמהמבט הבודד על ניל פטריק האריס בתפקיד הרוזן אולף, אני מחבב אותו יותר מאת ג'ים קארי. כמובן, על ויולט בודלייר של הסרט הסדרה לא תצליח להתעלות.