טריילרים של סוף עונה

הסרט החדש של בארי ג'נקינס, הסרט החדש של מייקל מור והסרט החדש של.. ג'ונה היל?

כמו כולם, גם הטריילרים לשוברי הקופות הגדולים נמצאים בחופש עם הילדים, אז תדברו איתם אחרי החגים. אבל יש כמה סרטים חרוצים שכן הוציאו טריילרים , או שהוציאו מזמן ועכשיו זה זמן טוב לדבר עליהם.

אמצע שנות התשעים

בתוך זמן קצר מאוד, אולפן A24 הפך מאולפן אנונימי לפיקסאר החדש. לא מבחינה כלכלית, וגם לא מבחינת היכרות של הציבור הרחב אבל מבחינת צבירת קהל אוהד שיודע שאם הוא רואה את הלוגו מובטחת לו חוויית צפייה איכותית. "חי בסרט", "אקס מאכינה", "סיפור רוחות", "פרויקט פלורידה", "ליידי בירד", "אור ירח", "איש האולר", "הלובסטר" ועוד, כולם הופצו תחת הלוגו של החברה וקנו לה תו תקן של איכות (למרות שמתחבאים בקטלוג של החברה גם לא מעט פאשלות מביכות). הם גם קנו לה (בצדק מסוים) סטריאוטיפ: סרטי היפסטרים, לרוב על התבגרות של בני נוער, ככל הנראה עם לוקאס הדג'ס.

אז בשביל להוכיח לכולם שכל מה שאומרים עליהם הוא בדיוק נכון, הנה הטריילר לסרט החדש שלהם – סרט היפסטרים על התבגרות של בן נוער עם לוקאס הדג'ס.

אה, פריט מידע נוסף: את הסרט ביים ג'ונה היל.

סיפורו של רחוב ביל

ואם הזכרנו את "אור ירח" בפסקה הקודמת – הנה הוא מופיע שוב. הפעם בגלל שמדובר בסרט החדש של במאי אותו הסרט, עם קלוזאפים שמזכירים מאוד את הצילום היפהפה של "אור ירח" ועלילה שעלולה למצוא את עצמה מעוררת מחלוקת על אישה בהריון שמנסה להוכיח שהאשמות האונס נגד חברה הן שקריות. הטריילר בעיקר מראה אווירה ופחות עלילה, ומבחינתי אין עם זה שום בעיה.

בן חזר

ואם הזכרנו את לוקאס הדג'ס לפני שתי פסקאות אז הנה הוא חוזר שוב. כלומר, בטיזר הזה, שלא מראה לנו דבר פרט לפגישה המחודשת שלו עם אימו (ג'וליה רוברטס) והעובדה שמשהו בחזרה הזאת למשפחתו היא לא כזאת חיובית. מדובר בסצנה אחת, באורך של דקה, אבל אפקטיבית יותר מרוב הטריילרים המלאים שרצים ברשת.

את הסרט ביים אביו של לוקאס הדג'ס, פיטר הדג'ס – תסריטאי ובמאי מועמד לאוסקר ( על כתיבת התסריט [ביחד עם האחים וייץ] של "רווק פלוס ילד"), אבל שקריירת הבימוי שלו לא ממש הצליחה להמריא. אולי הפעם מזלו ישתנה.

מה גברים רוצים

אם היינו מתחילים לספור את כל הרימייקים הלא נחוצים שיוצאים בשנתיים הקרובות, היינו נמצאים כאן כל היום. אבל לפנינו נמצא רימייק שהוא אולי, אולי דווקא קצת יותר נחוץ או לפחות כזה שיכול להיות טייק שונה מהסרט המקורי.

"מה גברים רוצים" הוא רימייק ל"מה נשים רוצות" בכיכובה של טארג'י פי. הנסון – אחרי תאונה כלשהי, הדמות הראשית מגלה שהיא יכולה לשמוע את המחשבות של גברים. אבל הפעם הסרט הולך פחות לכיוון הרומנטי (אם אפשר לקרוא לסרט המקורי "רומנטי") ויותר לכיוון ההעצמה האישית ולהראות לכולם מה זה. קשה להגיד שזה הופך את הסרט לנחוץ, אבל זה בוודאות הופך אותו לפחות לא נחוץ מכל שאר הרימייקים המתוכננים, וזה כבר משהו.


פרנהייט 11/9

המשכים לסרטים תיעודיים זה לא ממש דבר חדש, ורק שנה שעברה ראינו את ההמשך ל"אמת מטרידה" שלאף אחד לא היה אכפת ממנו בעודו ממשיך להטיף את אותו המסר, עשור לאחר מכן. והנה, מייקל מור שמע "המשך שלאף אחד לא אכפת ממנו בעודי ממשיך להטיף את אותו המסר עשור לאחר מכן" והחליט שגם לו מגיעה הזדמנות. אז הוא חזר לסרטו זוכה פסטיבל קאן "פרנהייט 9/11" ועושה את מה שמייקל מור עושה, אם אני מבין נכון את הטריילר.

הימור: הפעם הוא לא יזכה בפסטיבל קאן.


ולסיום – רגע אחרי הכתבה על סרטי נטפליקס לסתיו הקרוב, הרשת שיחררה טריילרים ל"רומא", "מלחמתו של רוברט דה ברוס" ו"בחשכת הליל". הטריילר ל"רומא" מאשש את החששות שמדובר בסרט שונה מאוד ממה שקוארון עשה בעשור האחרון, הטריילר ל"מלחמתו של רוברט דה ברוס" מראה שכריס פיין דווקא מצליח להתמודד עם מבטא סקוטי נאה והטריילר של "בחשכת הליל" הוא ודאי נהדר, אבל אין לי באמת מושג, כי אני נמנע מלראות כל דבר על הסרט הזה עד שאראה את הסרט עצמו.