קבלו כרטיסים לפסטיבל אוטופיה

תאורית האפס של טרי גיליאם, חולית של חודורובסקי ועוד המון דברים מעולים שתוכלו לראות בפסטיבל אוטופיה - וגם לקבל כרטיסים בחינם

כמה דברים משמחים בקשר לפסטיבל אוטופיה: הדבר הראשון הוא שהפסטיבל ייערך השנה (בסינמטק תל אביב) בין ה-13 וה-20 בספטמבר. כלומר, הפסטיבל עזב לראשונה את סוכות, וסוף סוף תהיה הפרדה מוחלטת בינו לבין הפסטיבל השכן/אח/אויב/אוהב שלו. זה כבר לא אייקון 1 ואייקון 2, אלא שני פסטיבלים שונים שנערכים בשני זמנים שונים, שניהם מגניבים, בשניהם יש דברים מצוינים לראות ובכל אחד מהם דגשים שונים ואווירה שונה.

והדבר השני בקשר לפסטיבל אוטופיה הוא – ראיתם את רשימת הסרטים?!

כבר כמה שנים שאוטופיה מתפקד כמקום שמקבץ את הדברים שהיו מגניבים מכדי לקבל הפצה מסחרית בארץ, והשנה היא בהחלט לא יוצאת דופן מהבחינה הזאת. יש פה כמה דברים מעולים, וכמה דברים שאני לא יודע אם הם מעולים או לא, אבל הם בוודאות מלאה מסקרנים נורא. סרט הפתיחה של הפסטיבל הוא "תאורית האפס" ("The Zero Theorem") של טרי גיליאם, עם כריסטוף וואלץ – שנראה פסיכי, מבולגן ומדהים, כלומר, כמו סרט של טרי גיליאם.

את "חולית של חודורובסקי", הסרט התיעודי שעוסק בעשייתו של סרט המדע הבידיוני השאפתני והביזארי ביותר שלא צולם מעולם, ציפיתי לראות בפסטיבל ירושלים. או בקולנוע לב. או משהו. הוא לא היה שם, וחשבתי כבר שלא יהיה סיכוי לראות אותו בארץ – אבל הנה הוא כאן, באוטופיה. זה סרט מקסים, מצחיק והסיפור האמיתי שהוא מספר כל כך מופרך שהוא נשמע כמו מין סאטירה סוריאליסטית.

הפסטיבל כולל בפעם הראשונה גם תחרות של סרטים ישראליים – לא רק סרטים קצרים (כאלה בהחלט יש) אלא סרטים באורך מלא. תקלטו את המשמעות: נעשו מספיק סרטים ישראליים באורך מלא שאפשר להחשיב למדע בדיוני/פנטזיה/אימה כדי להצדיק תכנית שלמה. שבעה כאלה: "סופעולם" (של רוני קידר, "ג'ו+בל"), "התאבדות", "מסווג חריג", "טירוף כפול שלוש", "שגר אותי לחלל, סשה!", וסרט הזומבים "עולם אחר". רק כדוגמה, זה הטריילר של "מסווג חריג":

וחוץ מזה? המון. הזדמנות נוספת (אחרי פסטיבל ירושלים) לראות על מסך גדול את "מתחת לעור" עם סקרלט ג'והנסן; "הרפתקאותיו המוזרות של טי. אס. ספיווט" של ז'אן פייר ז'אנה; "Zombeavers", שזה על זומבים בונים; "לכידות" ("Coherence") – מדע בידיוני מטריד ומשעשע שמתרחש ברובו הגדול בבית אחד; "החיים בצללים" ("What We Do in the Shadows"), סרט ערפדים ניו-זילנדי מהולל; הקרנות חוזרות ל"שגעון בחלל", "ברזיל", "הנוסע השמיני" ו"הרוח במעטפת"; ועוד המון דברים. תראו את הרשימה המלאה בעצמכם.

דבר מגניב אחרון בקשר לפסטיבל אוטופיה הוא שאתם יכולים לקבל אליו כרטיסים חינם. רק הירשמו כאן, ותוכלו לקבל אחד מ-15 זוגות כרטיסים לסרט לבחירתכם. כדי להירשם למבצע אתם צריכים להיות משתמשים רשומים באתר; אם אתם עוד לא כאלה, רק היכנסו לכאן והירשמו, זה לוקח בדרך כלל פחות מדקה ו-41 שניות.

כדי להשתתף במבצע יש להתחבר לאתר כמשתמש רשום

כניסה | הרשמה
אנא בדקו ששמכם המלא וכתובת המייל מדויקים ומעודכנים. אם הפרטים המופיעים כאן אינם נכונים, היכנסו לדף הפרופיל שלכם ועדכנו אותם.