דו"ח קופות שבורות – 17.5.2009

שבוע 3 של הקיץ, בלוקבאסטר בפוטנציאל מס' 3, וקונספט הפתיחה של 100 מיליון נראה רחוק מתמיד. 'מלאכים ושדים', סרט ההמשך של 'צופן דה וינצ'י', איכזב והכניס 46 מיליון דולר בלבד.

יהיו שיגידו: כצפוי. 'צופן דה וינצ'י' הצליח מאוד כיוון שהיה מבוסס על אחד הספרים הנמכרים ביותר בהיסטוריה. 'מלאכים ושדים' אמנם מכר גם הוא כמה מיליוני עותקים, אבל רק כתופעת לוואי של ה'צופן'. הסרט עצמו לא קנה לו הרבה מעריצים נלהבים כל כך שיצפו בכיליון עיניים להמשך קורותיו של רוברט לנגדון, אפילו אם הפעם יש לו שיער פחות מגוחך. מכאן היה ברור שהירידה מהפתיחה של הסרט הראשון (77 מיליון) לסרט השני תהיה משמעותית. הביקורות ל'מלאכים ושדים', גם אם לא היו אוהדות, לפחות הסכימו על כך שהוא טוב יותר מ'צופן דה וינצ'י'.

ספר שלישי בסדרת רוברט לנגדון צפוי לצאת בספטמבר השנה. יהיה גם סרט? זה תלוי, כנראה, בביצועים של 'מלאכים ושדים' בשאר העולם. 'צופן דה וינצ'י' הצליח מחוץ לארה"ב הרבה יותר מאשר בתוכה: 71% מהכנסותיו הגיעו מארצות אחרות. מסתמן שגם 'מלאכים ושדים' יתנהג באופן דומה: בימים הראשונים להצגתו מחוץ לארה"ב הוא כבר הספיק להכניס 104 מיליון דולר. אם הוא ימשיך ככה, אמנם אין לו סיכוי להגיע לאותה רמת ההכנסות של 'דה וינצ'י', אבל זאת תהיה הצלחה מספיקה בהחלט כדי להצדיק את המשך הסדרה. אם לא – היא ככל הנראה תסתיים כאן, מה שיהיה מאוד מצער, כי זה יפנה לעקיבא גולדסמן זמן להרוס סרטים אחרים.

'מלאכים ושדים' היה קרוב להשפלה גרועה עוד יותר: הוא כמעט שלא כבש את המקום הראשון. רק 3 מיליון דולר מפרידים בינו לבין 'סטארטרק'. כצפוי, בעקבות התגובות האוהדות מאוד ברובן, הירידה של 'מסע בין כוכבים' המחודש בסוף השבוע השני שלו היתה מתונה יחסית – 42%. זה מביא אותו להכנסות כוללות של 147 מיליון דולר, סנטימטר וחצי מה-151 מיליון של 'וולברין', שהתחיל עם פור של שבוע. זה עניין של יום-יומיים עד ש'סטארטרק' יעקוף את 'וולברין' בסיבוב. 'מפלצות נגד חייזרים' (מקום שביעי השבוע) עדיין מסתכל על שניהם מלמעלה, עם 190 מיליון דולר, אבל זה כנראה זמני.

הקרב בין 'וולברין' ו'סטארטרק' היה רק הכנה למה שיקרה בשבוע הבא: שני בלוקבאסטרים מיועדים, ראש בראש. 'שליחות קטלנית: התעוררות' ייצא ביום חמישי, ולמחרת יצטרף אליו 'לילה מוטרף במוזיאון 2', כששניהם מקווים לנצל את סוף השבוע הארוך של יום הזכרון האמריקאי. אם נדמה לכם שזה לא כוחות, ושלהמשכון זניח כמו 'לילה במוזיאון' אין סיכוי נגד פרק בסדרה גדולה ואהודה כמו 'טרמינייטור', אתם שוכחים כמה נתונים חשובים: הסרט הקודם בסדרת 'שליחות' הכניס בארה"ב 150 מיליון דולר. 'לילה במוזיאון' הראשון, לעומת זאת, הכניס 250. הקרב צפוי להיות לא פשוט בכלל.


הרשימה המלאה: המספרים מייצגים את הכנסותיו של הסרט במהלך שלושת ימי סוף השבוע (שישי-ראשון) בארה"ב, במיליוני דולרים. המספרים בסוגריים מייצגים את הכנסותיו הכוללות של הסרט עד היום, במיליוני דולרים.

1. Angels and Demons – 46.2 (46.2)
2. Star Trek – 43.0 (147.6)
3. X-Men Origins: Wolverine – 14.7 (151.1)
4. Ghosts of Girlfriends Past – 6.7 (39.9)
5. Obsessed – 4.6 (62.6)
6. 17 Again – 3.4 (58.4)
7. Monsters Vs. Aliens – 3.0 (190.6)
8. The Soloist – 2.4 (27.5)
9. Next day Air – 2.3 (7.6)
10. Earth – 1.7 (29.1)