דו"ח קופות שבורות – 21.4.2002

עוד שבוע מתיש עבר על
כוחותינו ברשת. שתי
"בעיות וי" פתאומיות
ניחתו עליהם (השניה היא
וירוסים), ואפילו עצותיו
המועילות של אין-אור
("כל דבר ניתן לפתרון אם
רק זורקים עליו מספיק לבּנה") לא הועילו. המצב היה כה גרוע עד כי בכל רגע נראה היה כי העורכים צונחים באפיסת כוחות ומותירים את ניהול האתר בידי החתולים. מהרג'ה אפילו סיגל לעצמו הבעת עליונות בכל פעם שהתפרש בניחותא בגיגית, שנבחרה לשמש ככסא מלכות לצורך העניין. דקה לפני שהחתולים פרסמו הודעת השתלטות עוינת על הקמתו של אתר "צפורני החתול" הודיעה סרין, הפרקטית שבחבורה, כי היא החליטה לנצל את כספי הפיצויים ששילם לה רד פיש (מימון עלות רופא העיניים לאחר הקלדת תוצאות תחרות האוסקימורון) וכשהילת טוהר זהובה זוהרת מעל ראשה וחיוך צחור בפיה היא נפנפה בכרטיס טיסה לתאילנד.

רד פיש התעלף.

"זה רק לחודש", הרגיעה אותו סרין, ההילה הזהובה והחיוך ממאנים לעזוב את פניה.

רד פיש התעלף בפעם השניה.

"מה יש לך לחפש בתאילנד?" לונג ג'ון הרכינה את ראשה בתמיהה, "אפילו על ה'צ'אן פה צ'אן הו' הם לא שמעו".

"כן, אבל יש שם כל מה שאין בארץ", היא practically ריחפה: "חופים שמצטיינים בלחות גבוהה, אוכל שמנוני, הרבה ישראלים".

לונג ג'ון קיבלה עליה את הדין, זקפה את ראשה בהבנה, והטעימה את המילים הטקסיות באיטיות: "לא, אל תלכי", היא נתנה לכל מילה לשקוע בטרם המשיכה הלאה, "אנחנו נשתנה. הישארי איתנו לנצח".
"אל תעשו שום דבר שאני לא הייתי עושה, בזמן שאני אינני", היה זה תורה של סרין לדקלם את מילות הטקס, "אני רוצה שתבטיחו לי שתסדרו פה הכל עד שאני חוזרת".

והיא נגוזה לעבר השקיעה.

ובינתיים, במקום אחר בזמן אחר, יצאו שישה סרטים חדשים, רק שניים מתוכם בהפצה רחבה, כצפוי רק אותם שניים גם הגיעו לטבלת עשרת הגדולים.

'מלך העקרבים', בכיכובו של The Rock המאסיבי, חסם בגופו כל ניסיון השתלטות על המקום הראשון בטבלה. הסרט הרוויח 36.1 מיליון דולר במהלך סוף השבוע ואם זה טוב או רע, זה רק עניין של השוואה – לכאורה, הסרט הוא כשלון: 'מלך העקרבים' הוא פריקוול לסרטי 'המומיה', שהרוויחו הרבה יותר במהלך סופ"שם הראשון בקופות. כנסיבות מקילות נזכיר שסרטי 'המומיה' יצאו במהלך חודש מאי, שנחשב כבר לתחילת הקיץ, בעוד שאפריל עדיין נחשב לחודש "חלש" עבור סרטים. ואם אכן נתרכז בהשוואה לחודשי אפריל של שנים קודמות, הרי ש'מלך העקרבים' נחשב להצלחה: אותם 36.1 מיליון דולר הספיקו לו כדי לכבוש את המקום הראשון בטבלת הפתיחות הטובות לחודש זה. במקום השני, לשם השוואה, עם 27.8 מיליון דולר (במהלך סוף השבוע הראשון) עומד איזה 'מטריקס' אחד. עזבו, בטח לא הפיצו אותו בכלל בארץ.
הביקורות על 'מלך העקרבים' (אצלנו בקולנועים בעוד שבועיים) אינן נוראיות כפי שניתן היה לחשוב. רק דבר אחד מעיב על אושרם של המבקרים: The Rock עצמו. כולם מסכימים פה אחד כי בהשוואה אליו אפילו ארנולד שוורצנגר הוא שחקן אופי מבריק.

הרחק מאחור, במקום השני השבוע, 'Changing Lanes' ידידנו מן השבוע שעבר, עם 11.1 מיליון דולר, כשקצת אחריו, עם 9.3 מיליון דולרים, הסרט השני החדש שיצא השבוע: 'Murder by Numbers'. לא, זהו לא סיפורו של ג'ון נאש חולה הסכיזופרניה השרירי, אלא דווקא סנדרה בולוק השברירית. הפעם היא עוקבת אחרי שני תלמידי תיכון שככל הנראה רצחו מישהו. הביקורות לא התלהבו (אבל גם לא קטלו באכזריות. איפה הימים בהם ביקורות נטפו דם? מה קרה להם, לאמריקאים האלה?).

שאר הסרטים בטבלה שומרים על יציבות, מי יותר, מי פחות. 'החדר' (השבוע הוא סוף-סוף מגיע אלינו באופן רשמי, אחרי חודש של הקרנות טרום) ירד למקום החמישי, קמרון דיאז ו'הכי מתוק שיש' שלה צנחו למקום השביעי עקב משב רוח קל.

ממטרים פזורים העיפו שני סרטים מן העשירייה הפותחת: 'ואן ווילדר', ששהה ברשימה שבועיים ייצוגיים, ו'בלייד 2' שהגיע אלינו (לארץ) לפני מספר ימים.

כדי לפצות על חסרונו של בלייד, מגיע בשבוע הבא 'ג'ייסון X', הסרט העשירי בסדרת 'יום שישי ה-13', והוא מתרחש בחלל, 300 ומשהו שנים מהיום. יחד איתו מגיע 'Life, or Something Like it': קומדיה ובה מספרים לאנג'לינה ג'ולי כי נותר לה עוד שבוע אחד לחיות (חה! אני כבר מתגלגלת מצחוק!). מה נותר עוד להגיד – תאכלו לבנה ותשארו אופטימים.


הרשימה המלאה: המספרים מייצגים את הכנסת הסרט בסוף השבוע האחרון בארה"ב, במיליוני דולרים, ואתם יודעים בדיוק מה המספרים בסוגריים מייצגים.

1. The Scorpion King – 36.1 (36.1)
2. Changing Lanes – 11.1 (32.8)
3. Murder by Numbers – 9.3 (9.3)
4. The Rookie – 6.4 (53.8)
5. Panic Room – 6.0 (82.0)
6. Ice Age – 5.9 (159.6)
7. The Sweetest Thing – 5.1 (16.9)
8. High crimes – 3.9 (30.9)
9. Clockstoppers – 2.8 (31.8)
10. Frailty – 2.2 (7.8)