דו"ח קופות שבורות – 26.8.2001

שלום לכם, שלום לכם,
שלום לכם – שלום!
וווווו-מה שלומכם, ומה שלומכם,
ומה שלומכם היום?

לא. אני לא בסדר. לקום ב-8:30 בבוקר לא עושה לי טוב, ואל תגידו שיש כאלה שקמים ב-6:00 כל יום. ולמה קמתי כל כך מוקדם? או! תודה ששאלתם. חיכיתי לזה. אחרי שנה של השחתת כורסאות על ידי החתולים, הגעתי למסקנה שזה בדיוק הזמן המתאים לעבור דירה ולמצוא כורסאות חדשות. אז אתמול הטרחתי את עצמי עד לאוניברסיטה, וריצפתי אותה במודעות "דרוש/ה שותף/ה" (רק בניסוח פחות מעפן). אני שמחה לציין שההתעניינות בדירה מרובה, אלא מה – היה גם מישהו שחשב שאפשר לקבוע איתי בשעות הבוקר המגונות. "לא יקום ולא יהיה!" נחרדתי בטלפון, ולמחרת – כמה צפוי – קמתי כמו גדולה.
לחתולים, האורח לא הפריע. להיפך. מהרג'ה קיבל את פניו בהתהפכויות חנפניות, הבוגד, והחתולה הלכה להתחבא מתחת לספה.
נו, נו. טוב לדעת שיש דברים קבועים בחיים.

ולמה אני מספרת לכם את כל זה? כי עוד שבוע משעמם עבר על כוחותינו. 'אמריקן פאי 2' שוב נשאר במקום הראשון, לאחר ששוב עבר ירידה של כמעט 50% מהכנסות השבוע הקודם (סוגיה: אם ל"לעשות פי 2" יש מילה מיוחדת: להכפיל, איך אומרים "עשה חצי מהפעם הקודמת"? מסובך, מסובך העסק הזה).
גם 'שעת שיא 2' שומר על מצבו במקום השני. מישהו צריך להסביר לג'קי צ'אן ולכריס טאקר, שלא הכל זה תרגילים בחשבון, ואם הם במקום השני – זה לא אומר שכל אחד מהם לחוד נמצא במקום הראשון, וביחד הם שניים.

אבל אתם הרי לא באתם לפה בשביל לשמוע על 'אמריקן פאי' או 'שעת שיא' למיניהם. אתם פה בשביל לראות קצת דם, והשבוע – למרות פני השטח הסטריליים לכאורה – היה הרבה ממנו.

כצפוי, 'ג'יי ובוב מכים שנית' עשה את הסכום הגבוה ביותר מבין חמשת הסרטים שיצאו השבוע: ביום שישי, כשהסרט יצא, המעריצים השרופים גדשו את הקולנועים והעלו את הסרט למקום הראשון בטבלה. אבל בשבת-ראשון כבר לא נשאר מי שיילך, והסרט נזרק למקום השלישי, קצת מתחת ל'שעת שיא 2', עם 11.1 מיליון דולר. וזה יפה, בהתחשב בעובדה שהסרט דורג "R", עקב שפה בוטה, ואזכורים רבים לסקס.

'The Others', כבר לא כל כך חדש, אבל בהחלט סרט ראוי לציון, שומר על מיקומו הטוב, ועל הכנסות קבועות. המצב הזה עשוי להשתנות בשבוע הבא, כש'Jeepers Creepers': סרט האימה שנחשב ללהיט הבא, ייצא.

איפושהו מאחורה, 'Summer Catch', עוד סרט חדש – קומדיית קיץ שעיקרה בייסבול והתאהבות הגיבור בבחורה – נחת במקום השישי, עם 7.5 מיליון צנועים – נחמד, נחמד… אבל איך אמרת שקוראים לך?

עכשיו די. בואו נעשה הפסקה. גרוני ניחר, וזה בדיוק הזמן לעבור לפרסומות: והפעם, במסגרת שרות "מסר לאומה", אין-אור שואל איפה אפשר למצוא קינלי כתום אמיתי, כזה שיוצר בבני-ברק.

רגע, רגע, אין-אור, אני רוצה להבין: זה מה שהיה לך כל כך חשוב לשאול? ואני הייתי בטוחה שאתה דווקא בקטע של גבינות צאן על מצע תאנים, או קוויאר כתום מוגש על פיתה מיניאטורית.
קינלי יש לו בראש, נו באמת… בסוף עוד יעשו על זה סרט.

במקום השביעי יושב חזק 'יומני הנסיכה' של דיסני. דיסני כל כך הופתעו מסוף השבוע הראשון המוצלח של הסרט (23 מיליון! וואו!) שהם ישר החליטו להפיק לו סרט המשך.
אפרופו דיסני, הם גם מפיצים את 'The Bubble Boy', אחד מחמשת הסרטים החדשים שיצאו השבוע. זו קומדיה על נער שרגיש כמעט להכל, ולכן חי בתוך בועת פיברגלס. הוא מתאהב באיזו מישהי, אלא שהיא עומדת להינשא לאחר. במטרה למנוע את הנישואין הללו, ולהצהיר על אהבתו אליה, הוא יוצא מביתו (עם הבועה), בכדי לנסות ולהספיק למנוע את החתונה. למרות הרעש התקשורתי שהיה סביב הסרט (הורים רבים קראו להחרים אותו, בטענה שהוא לועג למוגבלים) – ואולי דווקא בגללו – הוא הרוויח בקושי 2 מיליון דולר ואפילו לא נכנס לעשירייה.

חדש אחר, שככל הנראה אנחנו נזכה לראות אותו ב-22 לנובמבר, הוא 'Ghosts of Mars' של קרפנטר ('צרות גדולות בצ'יינה טאון', זוכרים?): השנה היא 2025, מאדים מאוכלס בצפיפות על ידי בני האדם, הכורים מכל טוב הכוכב. באחד המכרות הם משחררים את רוחות המאדים הקטלניות, הגוזלות את נשמותיהם של בני האדם. במקביל, שוטרת (נטשה הנסטרידג') צריכה להביא אסיר מסוכן (אייס-קיוב) למשפט. הוא לא עושה לה את החיים קלים, היא נחושה, וביחד הם צריכים לאחד כוחות על מנת לשרוד מול הרוחות. המבקרים קטלו באכזריות, והסרט הרוויח 3.8 מיליון דולר, שהספיקו לו בדוחק כדי להיכנס למקום התשיעי.

השבוע גם יצא וודי אלן עם 'The Curse of the Jade Scorpion'. וודי אלן הוא תופעה בפני עצמה. עוד בתור ילדה אני זוכרת איך כל סרט חדש שלו שיצא, עורר הרבה הדים במחוזותינו, וישר הוגדר כיצירת מופת. וזה מוזר. כי בתכל'ס הסרטים שלו לא מרוויחים כמעט כלום ('Jade Scorpion', שהוגדר כ"לא מצחיק, לא מפתיע, לא לראות", עשה 2.5 מיליון. לא מספיק בשביל להיכנס לעשירייה), ולא מזיזים לאף אחד. אבל אולי המבקרים בארץ עושים לו פרוטקציות כי הוא האבטיפוס של הנעבעך היהודי.

עפו מהעשירייה הראשונה: 'American Outlaws', שהספיק לשהות בה רק שבוע אחד; 'Legally Blond', אשר לאור הצלחתו המפתיעה, גם הוא יקבל סרט המשך, וכן גורשו ידידינו הדינוזאורים מ'פארק היורה 3'.
u shall be avengedסBy Grabthar's hammer – y!

בשבוע הבא נזכה לראות האם ההבטחות יתממשו, האם הסרט שכולם מדברים עליו באמת שווה את הזיעה: 'Jeepers Creepers' מותחן האימה עם העוד-לא-כוכבים-אבל-כמעט ג'ינה פיליפס (סינדי, המזכירה של בילי מ"אלי מק'ביל") וג'סטין לונג יגיע, ויתחרה מול "O" (גרסה לייט לאותלו של שייקספיר) המתהדר בג'ולייה סטיילס.
בהפצה מוגבלת ייצא 'Speedway Junky' עם דריל האנה, זו שלא שוכחים לה את בת הים שהיא שיחקה ב'ספלאש'.

מה אני אגיד לכם – אני צריכה לשקול כקריירה את הגשת המצעד השבועי בגלגל"צ.


הרשימה המלאה: הסכומים מייצגים הערכה על הכנסת הסרט בסוף השבוע האחרון בארה"ב, במיליוני דולרים; הסכומים בסוגריים מייצגים את הכנסתו הכוללת של הסרט עד היום.

1. American Pie 2 – 12.8 (109.6)
2. Rush Hour 2 – 11.4 (183.3)
3. Jay and Silent Bob Strike Back – 11.1 (11.1)
4. The Others – 8.6 (46.2)
5. Rat Race – 8.3 (25.6)
6. Summer Catch – 7.5 (7.5)
7. The Princess Diaries – 6.7 (82.5)
8. Captain Corelli's Mandolin – 3.9 (14.0)
9. Ghosts of Mars – 3.8 (3.8)
10. Planet of the Apes – 3.5 (167.8)