דו"ח קופות שבורות – 7.7.2002

וואו.
אני בשוק, אני בהלם,
אני ה-מו-מה!
איזה שבוע עמוס! כמה אירועים!
כמה תהפוכות!

ראשית כל, אני רוצה לציין בשביעות רצון מסוימת, שהשבוע התחלתי במבצע גידול-מחדש של עציצי תבלין, לאחר שבניסיון הקודם החתולה חשה צורך עז ליפול יחד איתם למרפסת הכביסה של השכנים. אני לא מתגרה במזל: הצמחים שוכנו אמנם בעציצים כבדים הרבה יותר, אך אני יודעת שאם רק אציב אותם על החלון, הם ייפלו לשכנים (אלא מה) ביחד עם סורגי החלון. רק זה חסר לי. מילא שיפלו, אבל אתם יודעים כמה זמן לקח לי לצבוע אותם (הם צבועים, אגב, בצבע "כחול-ים, מראה מתכתי רקוע" מסדרת "טמבור מטאל, צבע ישיר על חלודה")?!?

So far, רק הריחן נתן ריחו. ולעומתו העג… what the fuck?!? הרגע עבר פה חייזר. לא, רגע, זה קוף. לא, רגע, זה מייקל ג'קסון! ואם זה מייקל ג'קסון, אז מי עומד לידו? ומה זה המכשיר הזה שעושה אור אדום?

*פלאש!*

או שלום, נמצאים מולי שני גברים חתיכים (אבל לא כמו ג'וש הארטנט), לבושים בטוב טעם, ושמרכיבים לעיניהם משקפי שמש "ריי-באן פרידטור" (להשיג בחנויות האופטיקה המובחרות, החל מ-650 ש"ח). ותאמינו לי, משקפי השמש האלה ממש זולות! בקופות בארה"ב הן עלו 52.1 מיליון דולר.
בדומה לסרט הראשון, גם ההמשכון יצא לקראת הרביעי ביולי (אלינו הוא יגיע ב-25 ליולי), יום העצמאות האמריקאי, וכדי להדגיש זאת – הוא מסתיים בסצינת זיקוקים מעל ניו-יורק. הפעם הסוכן J תקוע לבד מול מזימה של החייזר סרלינה (הנראית דומה באופן מעורר חשד ללארה פלין בויל) להשתלט על בניין 'גברים בשחור'. היחיד שיכול להציל את העולם מסרלינה הוא פקיד הדואר קווין, לשעבר הסוכן K.
הביקורות דווקא לא מתלהבות – אומרות שהסרט נראה יותר מדי כמו שידור חוזר של הסרט הראשון, ושהוא אינו מרגש מספיק כדי להצדיק את היותו סרט המשך. מין סרט כזה ששוכחים מיד, הם אמרו. מעניין למה.

*פלאש!*

חיכיתי חיכיתי, בכיתי בכיתי, תוצאות האמת הגיעו, ולאחר שבועיים בהם שלט 'לילו וסטיץ" בקופות באמצע השבוע, וסופי השבוע היו נתונים בידיו של 'דו"ח מיוחד', התרחש מהפך! החייזר של לילו נשאר בעמדת הובלה על פני טום קרוז בסופ"ש הנוכחי, אם כי ההפרש ביניהם זעום במיוחד: 79,797 דולר (בחיי!).
בינתיים 'לילו וסטיץ" הספיק לעבור את קו 100 מיליון הדולר. הדו"ח מזנב בו בהפרש של 3 מיליון. נכון, עד השבוע הבא גם הוא יחצה ציון דרך זה, אבל 'לילו', מה לעשות, היה הראשון.
אפרופו 'לילו וסטיץ", לא היה אמור לצאת השבוע איזה סרט חייזרים אחר? המשכון למשהו, לא?

*פלאש!*

'Like Nike', סרט כדורסל שהתברג למקום הרביעי (מה זאת אומרת "קוראים לו 'כמו מייק"'?. זה לא על שם החברה הזו שמדרבנת את כולם "Just Do It"?) מציב את הראפר הצעיר Lil’ Bow Wow (הדיסק האחרון שלו 'Beware of the Dog' נמכר במחיר מבצע של 13.98$ בלבד!), כילד יתום בן 14, שחולם להיות שחקן כדורסל מקצועי, אבל יכולותיו העלובות מרחיקות ממנו חלום זה. אבל… כאשר הוא נועל נעלי ספורט (של נייקי, אלא מה!) עליהן חקוקות ראשי התיבות "M.J" (מארי-ג'יין? מייקל ג'קסון?) הוא מדגים יכולות קליעה והטבעה מופלאות ממש!
הביקורות, במפתיע, לא קטלו לגמרי אלא הסתפקו באמירה שעבור ילדים הסרט הוא "נעים", אבל מבוגרים יתקשו לשבת בכיסאם ולצלוח את הסרט עד תומו.

אפרופו מייקל ג'קסון, למרות הכחשותיו הנמרצות של בארי זוננפלד, רווחת השמועה שהוא כן ישחק דמות של חייזר ב…

*פלאש!*

הרחק מאחור, במקום התשיעי (3.6 מיליון דולר. אפילו 'היי ארנולד! – הסרט' עשה הרבה יותר), מצחקקות להן באטרקאפ (לא הנסיכה), באבלס (לא העובד הסוציאלי), ובלוסום (לא הנערה המתבגרת מסדרת הטלוויזיה. להיא בכלל קראו מים ביאליק. בחיי). גם עתה הן נלחמות במוג'ו-ז'וז'ו (M.J !M.J! זה עושה לי דז'ה-וו למשהו…), שמביא לכולם את החלסטרה. למרות שהסרט הוא למעשה פרק אחד ארוך, אף אחד לא מתלונן. סביר להניח שזה בגלל שהם לא שמעו על הדיבוב המיועד (כן, לארץ בנות הפאוורפאף יגיעו בדיבוב בלבד, אם כי עוד לא ברור מתי זה יקרה. אולי בחנוכה).

אפרופו קופים, היפוך תפקידים מעניין: באבלס הוא (או שהיה?) שמו של קוף המחמד של M.J, שהוא בכלל לא מוג'ו אלא יותר לייק-מייק…

*פלאש!*

ירדו מהעשיריה: 'היי ארנולד – הסרט' ו'מתקפת המשובטים'. אגב, לא אמרו פעם על מייקל ג'קסון שהוא שילם הרבה כסף כדי לשבט את עצמו? כי לי דווקא נראה ש…

*פלאש!*

בשבוע הבא: ל"ג בעומר יגיע עם צאת 'שלטון האש' של הדרקונים, הקומדיה 'Crocodile Hunter' תנסה את מזלה בקרב מולם (ותספק הנחות משמעותיות לנוסעים למרחצאות חמת-גדר), טום הנקס ייקח אותנו ל'דרך לאבדון' ומישהו ככל הנראה ימות בסרט השמיני בסדרת 'ליל המסכות': 'Halloween: Resurrection' (לא, לא תשמעו ממני אף בדיחה על מייקל ג'קסון, פניו המשופצות ומסכות).


הרשימה המלאה: המספרים מייצגים הערכה מבוססת על הכנסת הסרט בסוף השבוע האחרון בארה"ב, במיליוני דולרים. המספרים בסוגריים שכחו את עצמם.

1. Men in Black II – 52.15 (87.2)
2. Mr. Deeds – 18.41 (73.6)
3. Lilo & Stitch – 12.64 (103.0)
4. Minority Report – 12.56 (97.1)
5. Like Mike – 12.18 (19.0)
6. The Bourne Identity – 9.16 (89.0)
7. Scooby-Doo – 7.02 (137.5)
8. The Sum of All Fears – 3.72 (111.7)
9. The Powerpuff Girls Movie – 3.58 (6.1)
10. Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood – 2.81 (61.1)