סיכום העשור (הקודם) יוצא לדרך

2019 או-טו-טו-טו נגמרת, ולכן זאת הזדמנות מושלמת לסכם את העשור הראשון של שנות האלפיים.

מי שהסתכל לימינו ולשמאלו כבר התחיל לראות אותם: סיכומי העשור הידועים לשמצה, שלא מוכנים לחכות עד לסוף העשור כדי להתחיל לסכם אותו, כי מה, ממתי יוצאים סרטים טובים בדצמבר בכלל? ומה שהיה עד עכשיו טפטוף יהפוך, ככל הנראה, בשבועות הקרובים לגשם. ובכל זאת, אופנה זאת אופנה, וגם אנחנו בעין הדג החלטנו להיות טרנדיים ולסכם את העשור, פלוס מינוס עשר שנים.

מה שקרה זה שלאחר בדיקה מדוקדקת, גילינו שלפני שנתחיל לסכם בכלל את העשור הנוכחי, האתר עדיין חייב איזה חוב קטן בדמות סיכום העשור הקודם. ולכן במקום לרוץ מהר ולסכם עשור שעדיין לא הסתיים (דבר שנעשה, כמובן – פשוט רק בתחילת 2020), החלטנו לקחת רגע ולהציץ שוב בעשור שהיה אז.

אז מה יהיה לנו? ראשית כל, סביר להניח שאנשים שמתמרמרים על כך שעשורים סופרים מ-1 עד 10 ולא מ-0 עד 9, ולמרות הטיעונים החזקים לכאן ולכאן, ההחלטה הייתה ללכת עם ההמונים, ולו רק בגלל שזמן הוא יחסי ומה שאנחנו עושים ממנו, ומה שאנחנו רוצים לעשות ממנו הוא סיכום.

חוץ מזה, הסיכום יכיל דברים רגילים שיש בכל סיכום שנה (נגיד, סקר), בנוסף לכמה כתבות על העשור בראייה רחבה יותר.

אז בוא נחזור לימים תמימים יותר בהם סרט על ילד מתוסבך וארנב שלו הופכים ללהיט די.וי.די, קוונטין טרנטינו הורג את ביל (וגם כמה נאצים), העולם מגלה את כריסטופר נולאן וגור ורבינסקי, ועוד ועוד.