מסתרי 2014: נח והמכשפה הרעה

"נח" של דארן ארונופסקי ו"מליפיסנט" עם אנג'לינה ג'ולי יהיו ב-2014, אבל "אווטאר 2" - כנראה שלא

אני אוהב לצפות למרחקים ארוכים. נחמד לראות את השנים הבאות מקבלות צורה בהדרגה: בהתחלה הכל מעורפל ולא ברור, לאט לאט אפשר לראות פרטים ולקבל מושג כללי לגבי איך זה הולך להיראות ולמה יש לחכות.

אז, 2014. בפעם הקודמת שכתבתי על מועדי יציאת סרטים להקרנה הזאת, היא היתה מלאה בהכרזות מאוד לא ספציפיות וסרטים שיש להם תאריך אבל אין להם שם. כמה דברים התבררו מאז, ופרטים מעניינים אחרים הגיעו. הנה כמה דברים מעניינים שתוכלו כנראה לראות בעוד שנתיים מהיום.

ב-14 במרץ 2014 ייצא "מליפיסנט", סרט של דיסני שנמצא בפיתוח ובשמועות כבר הרבה זמן, ועכשיו הוכרז רשמית. כמו "מרשעת", הקטע של הסרט הוא לספר את הצד של הרעים: הוא עוסק במכשפה הרעה שדיסני המציאו בשביל הסרט "היפהפיה הנרדמת", אותה תגלם אנג'לינה ג'ולי (שהפגינה לוק הולם בטקס האוסקר האחרון). מליפיסנט היא אחת הדמויות המרשימות ביותר של נבלים בהיסטורית האנימציה של דיסני, אבל מלבד היותה רעה ומפחידה לא ממש היה בה הרבה. אני מקווה שיש להם יותר ממושג מעורפל איך להפוך אותה לדמות שמחזיקה סרט שלם בפני עצמה.

עוד באותו חודש, ב-28.3, ייצא "נח" של דארן ארונופסקי, סרט שכל פעם מחדש מדהים אותי שהוא קיים, וכל פרט חדש – כמו תאריך יציאה רשמי – שמאשר שהוא אכן קיים משמח אותי. הפקת ענק בתקציב של 150 מיליון דולר, שמספרת על נח התנ"כי, בגילומו של ראסל קרואו ועם דארן פאקינג ארונופסקי בתור במאי – זה מוזר וחריג ואני ממש רוצה לראות את זה.

כפי שכבר ידענו, שני סרטים של מארוול – גיבורי על ממשפחת "הנוקמים" – ייצאו ב-2014. עכשיו גם ידוע מהו אחד מהם: "קפטן אמריקה 2", שייצא ב-4/4. סרט מארוול האחר ייצא ב-16/5, ועדיין לא יודע מהו. הניחוש שלי: מארוול מחכה לראות איך יתקבלו הדמויות השונות ב"הנוקמים" לפני שתתחייב, משום שהסרט השני אמור לעסוק באחת הדמויות מעולם מארוול שעד היום היו משניות בקולנוע – האלמנה השחורה, הוקאיי או הענק (שאמנם היו לו סרטים משלו, אבל הם התקבלו באופן פושר במקרה הטוב, ואומרים שדווקא ב"הנוקמים" הוא מככב).

עוד הערה אחת על כל התאריכים האלה: הם מוקדמים. שלושה סרטים יקרים וגדולים, שחייבים להיות שוברי קופות כדי להצדיק את ההשקעה, משריינים לעצמם תאריכים דווקא במרץ ואפריל, בעוד הקיץ של אותה השנה עדיין פתוח לרווחה. אתם יכולים להאשים את "משחקי הרעב". "אליס בארץ הפלאות" יצא במרץ והיה להיט עצום, אבל אפשר היה לקרוא לזה תופעה חד פעמית. אבל אחרי ש"משחקי הרעב" יצא במרץ ונהיה להיט עוד יותר עצום, הוכח פעם אחת ולתמיד שאין שום מניעה מסרט שיוצא בשלב מוקדם יחסית של השנה לעשות 300 מיליון דולר. עוד מוקדם לדעת בוודאות, אבל זה מתחיל להיראות כאילו כל שיטת לוח השנה ההוליוודי עוברת שינוי: במקום לדחוס את כל הסרטים היקרים של השנה, שבוע אחרי שבוע אחרי שבוע, בעונת מאי-יולי, האולפנים הסכימו להכיר בקיומם של חודשים אחרים, מה שעשוי לאפשר לכל אחד מהסרטים האלה קצת יותר מרחב נשימה.

אבל אם כבר מדברים על בלוקבאסטרים, מה שצפוי מראש להיות הסרט הכי גדול של 2014 היה אמור להיות "אווטאר 2", ההמשך לסרט המצליח של כל הזמנים. רק שהוא, מסתמן, בכלל לא ייצא ב-2014. התכנית המקורית היתה לצלם שני סרטי המשך במקביל, ולשחרר את "אווטאר 2" בדצמבר 2014 ואת "אווטאר 3" ב-2015; אבל ג'ון לנדאו, אחד ממפיקי הסרט, אמר בראיון ל-Empire שהתאריכים האלה כבר לא נראים סבירים, אולי משום שג'יימס קמרון היה עסוק בלצלול לעומק האוקינוס במקום בצילום סרטים. ושלא כמו אנשים שעושים סרטים על גיבורי על או דמויות מצוירות של דיסני, את ג'יימס קמרון אי אפשר להלחיץ. הוא עבד על "אווטאר" 12 שנים, וכנראה יעבוד על הסרט הבא עוד 12 שנים אם יהיה צריך. זה יהיה מוכן כשזה יהיה מוכן.