סיכום 2019: בנימה אישית

סיימנו לסכם, עכשיו נחים.

אז אחרי שהתחלנו עם אסופה של פוסטרים כנים, עברנו לסרט שאנחנו הכי מתרגשים לקראתו ב-2020 (טנט), ואז המשכנו דרך ההופעות שאנחנו הכי אהבנו (או אתם – ברכות לחואקין פיניקס על הזכייה המסתמנת בהופעת השנה), ועד לרגעי השנה, הדברים הכי טובים בסרטים הכי גרועים וכמובן, סרטי השנה נראה לי שאפשר להגיד שהשנה הזאת סוכמה בהחלט, בייחוד אם לוקחים בחשבון את הפינות שהוספנו שייתנו לכם יותר קול להביע את דעתכם – ספציפית לגבי הסרטים הגרועים של השנה והטלוויזיה של השנה האחרונה.

השנה התחלנו פינה שבועית שמדווחת על הקופות (שתחגוג או-טו-טו בדיוק שנה), היה לנו את פרוייקט הקולנוע הישראלי, את סיכום העשור של 2000-2009 ובעיקר הרבה מאוד דברים בשוטף. השנה פרסמנו 314 כתבות, מתוכן 105 ביקורות (לאו דווקא 105 סרטים – חלק מהביקורות היו על סדרות או פרקי טלוויזיה, וחלק אחר היו מקבץ ביקורות).

מה הלאה? מובייל. כלומר, כבר עכשיו יש איזה משהו כזה למובייל, אבל זה לא רציני. אז השנה המטרה היא להפוך את זה לרציני (לצד שאר רעיונות שאני מקווה שייצאו לפועל וישפרו כמה ממשקים באתר שצריכים עדכון. מוזמנים להציע רעיונות בתגובות).

כמו כן, אנחנו נתפנה בעצמנו בקרוב לסיכום העשור, רגע אחרי שכולם עשו את זה, אבל בעיקר רגע אחרי שהעשור אשכרה נגמר ולגבי שאר השנה – מי יודע, אלוהים גדול. כלומר, חלק מהדברים אני יודע – יהיה טופס האוסקר של עין הדג (ממש עוד רגע), הכה את האוסקר, ועוד ביקורות ועוד הגיגים אבל לגבי פרוייקטים גדולים (שהם לא סיכום העשור) – כרגע אני לוקח רגע להירגע. אז אם למישהו יש יוצר, חברה, או ז'אנר שהוא היה רוצה לראות לו הצדעה כאן באתר כחלק מפרוייקט – אתם יותר ממוזמנים להציע. ואם למישהו יש רעיון לפינה או תחום בסיקור הקולנוע שאנחנו מתעלמים ממנו והייתם רוצים לראות באתר – אז, שוב, אני אשמח לשמוע.

כמו כן, אם זה לא ברור, האתר הזה לא היה קיים בלי העזרה של אנשים רבים. אז תודה לעודד ארבל על העזרה הטכנית, לורד ושני על העריכה הלשונית, לקסם על העזרה הגרפית ברגעי מצוקה, ולמתן, יצחק, נעמה, זוהר, אדם, עידן, טווידלדי, גבי, רז, אלינה ותום על הכתבות, הערות, רעיונות והדברים שתרמתם לאתר בשנה האחרונה.

ובעיקר – תודה לכם. האתר הזה לא היה שווה כלום בלעדיכם. שתהיה לנו שנה נפלאה.