כל סרטי דיסני שאהבתם, בקרוב ב-3D

בעקבות ההצלחה של "מלך האריות 3D", עוד ארבעה סרטים של דיסני ופיקסאר יופצו מחדש בתלת-מימד

זה התחיל ב"מלך האריות", גירסת התלת-מימד. הגירסה הזאת הצליחה. היא הצליחה הרבה מעבר למה שמישהו העז לנחש או לקוות, בטח שלא אני, שהרעיון להפיץ את אחד הסרטים הנצפים ביותר אי פעם באחד הפורמטים המאוסים ביותר עכשיו נשמע לי מטופש לחלוטין. אבל זה הצליח. אחרי שלושה שבועות (הוא היה אמור להיות מוצג שבועיים בלבד, אבל דיסני החליטו להאריך את תקופת הצגתו, מסיבות מובנות) הוא הכניס 80 מיליון דולר בארה"ב. זה יותר ממה שכל סרט אחר, חדש או ישן, הכניס במהלך חודש ספטמבר.

אפשר להגיד הרבה דברים על תאגיד דיסני, אבל אי אפשר לומר שהם לא יודעים לזהות הזדמנות עסקית. משמעות ההצלחה הזאת היתה ברורה: עושים את זה שוב. ושוב. ושוב. הם הכריזו היום על תאריכי הפצה לארבעה סרטי אנימציה ותיקים – של דיסני ושל פיקסאר – שיופצו מחדש בתלת-מימד. אלה יהיו:

"היפה והחיה" – ינואר 2012 (למעשה, "היפה והחיה" היה אמור להיות הסרט הראשון שיקבל את טיפול התלת-מימד. הוא היה אמור לצאת בפברואר שעבר, אבל ההפצה בוטלה משום מה).
"מוצאים את נמו" – ספטמבר 2012
"מפלצות בע"מ" – ינואר 2013 (צפוי, מכיוון שהפריקוול "אוניברסיטת המפלצות" יוצא כמה חודשים מאוחר יותר)
"בת הים הקטנה" – ספטמבר 2013

במילים אחרות, דיסני קבעו לעצמם שני סלוטים חדשים – כל ינואר וכל ספטמבר, ואין סיבה להניח שהרשימה תסתיים ב-2013. למה ינואר וספטמבר דווקא? משום שאלה הם שני החודשים החלשים ביותר בשנה הקופתית. לא בטוח ש"מלך האריות" היה עושה את כל הכסף הזה אילו הוא היה יוצא בקיץ, כשהיו סרטים גדולים כל שבוע, אבל כשאין משהו אחר לראות – אנשים ישמחו לצפות במשהו מוכר ואהוב. וכך דיסני המציאו לעצמם ערוץ הכנסות דו-שנתי חדש ו(כנראה) יעיל, בהוצאה מינימלית. בעסקים הם טובים.