כל הפוסטרים אותו הדבר

אם תמיד היה נדמה לכם שהפוסטרים של כל הסרטים דומים זה לזה, בלוג צרפתי מראה שאין לכם מושג כמה שצדקתם

אל תכתבו בלוגים. בכלל, אל תפרסמו דברים באינטרנט. אתם תשקיעו שנים ביצירת תוכן איכותי ומבריק, ואז מישהו יראה את הבלוג, יגיד וואו-כמה-מגניב, יגנוב את כל החומר שאספתם ויפרסם אותו בפוסט אחד באחד מאותם אתרי אוסף של דברים מגניבים שהופכים לויראליים ועושים הרבה כסף מפרסום, בלי להזכיר את שמכם אפילו. אם הגנבים ירגישו ממש לארג'ים, הם עשויים אפילו לתת לכם "קרדיט", כלומר לכתוב את המילה "source" עם לינק לבלוג שלכם איפשהו בתחתית הפוסט, באותיות בגובה 12 פיקסל.

ואחרי שלמדנו את השיעור הזה: קיפוד (תודה!) קישר לפוסט של אחד מאותם גנבים, שאני, ברשותכם, אדלג עליו ואקשר אל המקור. מתברר שמדובר באוסף של קטעים שהופיעו בשנתיים האחרונות בבלוג צרפתי של אחד בשם כריסטוף קורטואה (אני חושב), שמתעד, בין השאר, טרנדים בפוסטרים של סרטים. לא שזו חכמה גדולה לאתר טרנדים – כל אחד יכול לראות שחצי מהפוסטרים משתמשים באותו פונט, או ש"פנים גדולות בשמים" מופיעות בכל פוסטר שני – אבל קורטואה עשה תחקיר מעמיק על כל טרנד ומצא מספר מפליא של דוגמאות.

למשל, הייתי מודע, כמובן, לטרנד הפוסטרים של גיבור בודד, מצולם מהגב, עם כלי נשק ביד – אבל צריך לראות את כל הפוסטרים זה ליד זה כדי להיווכח עד כמה הוא באמת נפוץ:

או כמה פוסטרים משתמשים בקלישאת ה"הצצה בין הרגליים":

או שטום קרוז מופיע בפוסטרים תמיד בפרופיל:

וזה עוד כלום לעומת מספר הפוסטרים שמצייתים לתבנית הבסיסית "אנשים, על חוף, עם ראשים גדולים בשמים" (יש שם אפילו נציגות ישראלית), או לפופולריות המדהימה של שמלות אדומות. מומלץ לסייר בבלוג כולו.

תגיות: