עדכון פרסים: ארגו מכה בשלישית

גם הבמאים אוהבים את ארגו, וגם ראלף מקבל פרסים

עונת הפרסים מתקרבת לסיום, והתמונה מתבהרת. כלומר, התמונה עדיין מוזרה, אבל לפחות היא ברורה. והתמונה היא כזאת: לפי כל הסימנים, "ארגו" עומד לקחת את פרס הסרט הטוב ביותר – חוץ מלפי הסימנים של האוסקר עצמו.

בשבוע שעבר "ארגו" קיבל את פרסי איגוד השחקנים ואיגוד המפיקים. הבוקר הצטרפו אליהם גם הבמאים: איגוד הבמאים, DGA, חילק את הפרסים שלו, ונתן גם הוא את פרס הסרט הטוב ביותר ל"ארגו".

סטריק כזה על פני כל פרסי האיגודים משמעותו בדרך כלל זכיה בטוחה באוסקר. בעיקר כשמדובר בפרס איגוד הבמאים: הזוכה ב-DGA כמעט תמיד זוכה בפרס הבמאי הטוב ביותר באוסקר, והזוכה בפרס הבמאי כמעט תמיד זוכה גם בפרס הסרט הטוב ביותר. אבל השנה השיטה הזאת לא יכולה לעבוד, כי בן אפלק, משום מה, אפילו לא מועמד לפרס הבימוי באוסקר (מה שנראה מוזר יותר ויותר ככל שהעונה מתקדמת. איך ייתכן שאותם אנשים, פחות או יותר, בחרו אותו לבמאי השנה, ולא בחרו אותו לאחד מהחמישיה הגדולה?).

עוד זוכה בפרס DGA: הסרט התעודי "מחפשים את שוגר מן", שמסתמן יותר ויותר כמוביל ברור בקטגוריה התיעודית. סליחה, "שומרי הסף" ו"חמש מצלמות שבורות" – נראה שגם השנה הסרטים הישראליים ימשיכו את המסורת המפוארת של מועמדויות ללא זכיה.

[THR]


עוד פרסים שחולקו אתמול: פרסי האנני, לסרטי אנימציה, הפכו למפוקפקים לפני כמה שנים, כשהתברר שבגלל סכסוכים פנימיים אנשי האיגוד שמבצעים את ההצבעה הם ברובם הגדול אנשי דרימוורקס, ולכן סרטי דרימוורקס זכו אוטומטית – בין אם זה הגיע להם או לא. אבל נדמה שהמצב הזה נפתר. בשנה שעברה זכה "רנגו" (שזכה אחר כך גם באוסקר לסרט האנימציה). השנה, שלושת המועמדים שנחשבים חזקים – "ראלף ההורס", "פרנקנוויני" ו"אמיצה" הם כולם של דיסני, וזה היה נראה די מגוחך אם פתאום "שומרי האגדות" הדרימוורקסי הכושל (לאו דווקא בצדק, הוא סרט נחמד בפני עצמו) היה מקבל את הפרס. ובכן, זה לא קרה. "ראלף ההורס" זכה, ונראה שהוא פותח פער על "פרנקנווויני" בדרך לאוסקר.

ועוד פרס לדיסני: "Paperman" קיבל את פרס הסרט הקצר.