עדכון פרסים: "ארגו" זוכה ב-PGA

פרס גילדת המפיקים מחזיר את בן אפלק למרוץ לאוסקר, אבל המרוץ עדיין מסובך

גילדת המפיקים, PGA חילקה את פרסיה אתמול, כלומר, היום בבוקר לפי השעון שלנו. יש הרבה אנשים באיגוד הזה, רובם מצביעים גם לאוסקר, כך שהוא נחשב לאחד המבשרים החשובים של פרס האיש עם המטאטא. והתוצאות מעניינות. הזוכים הקולנועיים:

סרט האנימציה: ראלף ההורס

המרוץ בקטגורית האנימציה נראה די צמוד, ואם יש סרט כלשהו שנראה כאילו הוא מוביל, זה היה דווקא "פרנקנוויני", משום מה. אני בעד ראלף, אז אם הזכיה הזאת מעלה את הסיכויים שלו לקבל גם אוסקר, אני בעד.

סרט תיעודי: מחפשים את שוגר מן

אחד המועמדים האחרים היה "שומרי הסף" הישראלי. שניהם מועמדים גם באוסקר. הסיכויים לזכיה של אחד משני הסרטים הישראליים בקטגוריה הזאת נראים כרגע לא משהו: בכל הדיונים על המועמדים החזקים, הם שני הסרטים שבקושי מתייחסים אליהם, אם בכלל. בקשר ל"שוגר-מן", כולם טוענים שהוא סרט נפלא, אז אולי באמת כדאי לראות אותו פעם.

פרס הסרט: ארגו

ארגו, ולא לינקולן. זה מעניין. רשימת המועמדים והזוכים ב-PGA והאוסקר בדרך כלל דומות מאוד, ובחמש השנים האחרונות הסרט שזכה באחד, זכה גם בשני. הסטטיסטיקה הזאת עובדת לטובת ארגו. מצד שני, נגדו עומדת אחד הנתונים הסטטיסטיים הברורים ביותר באוסקרים: סרט שלא קיבל מועמדות לפרס הבמאי, לא יזכה בפרס הסרט. בשמונים השנה האחרונות היה לכלל הזה יוצא מן הכלל אחד.

המסקנה היא שהאוסקר השנה לא ישחק לפי כל החוקים, ואיזושהי סטטיסטיקה תישבר. השאלה היא רק איזו. הרבה מומחים מהמרים עדיין על "ארגו", למרות "כלל הבמאי".

הלילה/מחר בבוקר יחולקו פרסי גילדת הבמאים, שיבהירו יותר, או יבלבלו עוד יותר, את התמונה.

רשימת הזוכים המלאה ב-THR