חמישי בחולון: השכונה VS חייזרים

חמישי, 21:00 בסינמטק חולון: הקרנת עין הדג של "Attack the Block" סרט הפלישה הבריטי המבריק שכנראה לא ראיתם

אז אחרי שעברנו את "פסיפיק רים", גם השבוע אתם מוזמנים לראות סרט מגניב ביותר שכנראה לא ראיתם כשהוא היה בהקרנות סדירות בקולנוע. רצוי משהו עם חייזרים. ובריטים. או חייזרים בריטים. וכזה שיכול לחדש לכם אפילו אם ראיתם את כל הסרטים של ניק פרוסט וסיימון פג. אז ביום חמישי הקרוב אתם מוזמנים לזה:

זהו "Attack the Block" – הידוע בכינויו "ערסים נגד חייזרים" או "השכונה VS חייזרים" (וזה, ככל שזה יישמע מוזר, השם הרשמי שלו בעברית). והוא יוקרן באופן חד פעמי ביותר, ביום חמישי 21.11, בשעה 21:00 בסינמטק חולון.

כאמור, "אטאק דה בלוק" הוא סרט שיש לו קשר משפחתי אל משפחת קורנטו: אדגר רייט הוא אחד המפיקים, וניק פרוסט משתתף בו. ושלא כמו במקרים אחרים, זה יותר מסתם שורת "מהיוצרים של…" שאפשר לומר בטריילר: המגע של היוצרים המהוללים מורגש כאן. זאת קומדיה עם סצינות אקשן שלא היו מביישות אף יוצר הוליוודי, ודמויות בעומק שבאקשן הוליוודי לא מנסים אפילו להגיע אליו, ובנוסף לכל, זה, כאמור, סרט מגניב ביותר.

הבמאי, ג'ו קורניש, הפך לאחרונה – על פי השמועה, לפחות – לבמאי של סרט "מסע בין כוכבים" הבא, עכשיו כשג'יי. ג'יי. אברמס עבר לכוכבים אחרים. ואחרי שתראו את "השכונה נגד חייזרים" תסכימו איתי שאלה חדשות נפלאות.

לפני ההקרנה, אני (היי, אני דורון) אהיה שם להרצאונת קצרה עם כמה קטעים מפלישות אחרות מהחלל.

המחיר: 37 ש"ח בהזמנה באינטרנט (אפשר להזמין כאן), או 28 ש"ח אם אתם קונים כרטיסים במקום או טלפונית (03-5021552) ואומרים שהגעתם מעין הדג, רצוי במבטא בריטי.


וזה לא הכל. אירועין-הדג הבאים עד סוף השנה, סמנו ביומנים:

חמישי, 28.11, א' חנוכה, בהרצליה: "סוף העולם" אם אתם רוצים עוד בריטים-נגד-חייזרים בהשתתפות צוות קורנטו – בבקשה. (אותו דיל כמו ב"פסיפיק רים": 22 ש"ח לעיסקת חבילה שכוללת סרט, הרצאה ובירה).

שישי, ב' חנוכה, 29.11 בסינמטק תל אביב: "ליל הטריילרים החיים 2" עוד לקט של טריילרים מעניינים, ביזאריים, מופרכים ואמיתיים לחלוטין, מכל הזמנים ומכל העולם.

חמישי, 5.12 בסינמטק הרצליה: "הילדים של מחר" אם אהבתם את "כח משיכה", יש לכם הזדמנות להשלים את הפער עם הסרט הקודם של אלפונסו קוארון והשוטים הארוכים באופן בלתי אפשרי שלו.

חמישי, 19.12 בסינמטק הרצליה: "The Fall" / "מעבר לכל חלום" – אחד הסרטים הכי יפים שנעשו, ואל תנסו להתווכח.

חמישי, 26.12 בסינמטק חולון: זוכרים שהקרנו שם סרט מתח קומי ישראלי ואחר כך דיברנו עם הבמאים? זה הלך די טוב בפעם הקודמת, אז בואו נעשה את זה שוב: הקרנה מוקדמת ל"גולדברג ואייזנברג", ואחריה שיחה עם הבמאי, אורן כרמי.