סתיו 2023: כל הסרטים שיצאו בתקופה הקרובה

כל מה שאתם צריכים לדעת על מאה ומשהו הסרטים שעתידים לצאת בקולנוע ובסטרימינג בעונה הקרובה.

על אף שבערך כל שוברי הקופות נדחו ל-2024, עדיין יש יותר מ-110 סרטים שיוצאים בתקופה הקרובה בנטפליקס, בקולנוע או במקומות אחרים. אם אתם אומרים לעצמכם "וואו, כתבה על 110+ סרטים זה מלא, איך הצלחת לשמור על שפיות?" התשובה היא שלא הצלחתי, וחלק מהתרגומים הלא רשמיים לשמות הסרטים הם אולי (ואולי לא) עדות לכך.

בכל מקרה, אני מקווה שמישהו יעריך את המחויבות שלנו לתעד את העובדה שהסרט החדש בסדרת הסרטים של "משפחת קנדסאמי" יוצא בקרוב. זה בשבילך, יהלום מטורף שכמותך.


אוקטובר

עצמאי בשטח
מתי בישראל: 5 באוקטובר

הייתה תקופה קצרה שבה חשבנו שפייר מורל ייזכר כאחד מבמאֵי האקשן העכשוויים הפופולריים בהוליווד. בכל זאת, האיש התחיל את הקריירה  שלו עם "פרבר 13", "חטופה" ו"מפריז באהבה" – כולם סרטים עם תסריט מטומטם (חלקם עד מאוד), אבל אי אפשר לומר שהבחור לא יודע איך לעשות אקשן אפקטיבי (בסדר, נסלח לו על הניסיון לגרום לליאם ניסן לקפוץ מעל גדר). אלא שאז הוא התחיל לזייף עם "מתנקש על הכוונת", "נקמה חריפה" וסרט אקשן מאיחוד האמירויות בשם "אל קאמין", ומהבטחה גדולה קיבלנו במאי סרטי "אה, נכון, זה יצא השנה".

לכן גם מ"עצמאי בשטח" לא היו לי ציפיות ולא טרחתי להתעניין מי משתתף בו או במה הוא עוסק – ואז הגיע הטריילר.

אל תטעו, הטריילר אידיוטי לחלוטין (חצי ממנו הוא בכלל פרסומת לאייפון) אבל הפוטנציאל לאקשן נראה מזהיר. הסיפור עוסק בחייל (ג'ון סינה) שנשלח להגן על עיתונאית (אליסון ברי) במדינה זרה באמצע הפיכה. כאמור, לא אכפת לי. אבל אם נקבל שוב כיף בסגנון "חטופה" או "מפריז באהבה", אני לא מתכוון להתלונן.

לא הרבה, לפחות.


Totally Killer
מתי בישראל: 6 באוקטובר

אחרי שאולפני בלומהאוס הביאו לנו סלאשר בסגנון "לקום אתמול בבוקר" עם "מז"ל טוב" וסלאשר בסגנון "שישי הפוך" עם "פריקי", כעת הם מדביקים סלאשר על "בחזרה לעתיד", הפעם בלי הבמאי כריסטופר לנדון (שעסוק עם "צעקה 7"). לא שזה משנה כי הטריילר הוא באותו סגנון כמו קודמיו הרוחניים, ואני אומר זאת לחיוב משום ש"מז"ל טוב" (גם השני) ו"פריקי" הם אחלה סרטים.

הפעם קירנן שיפקה נכנסת לנעלי הגיבורה עם הוואן ליינרים המגניבים והומור המטא שתנסה לעצור רוצח סדרתי, והיא תעשה זאת ב-1987 יחד עם גרסה צעירה של אמהּ.


רוצחי פרח הירח
מתי בישראל: 19 באוקטובר

אני מודה, אני לא מבין כל כך את ההתלהבות סביב הסרט. האם זה בגלל הנוכחות של שני הכוכבים הבולטים הקבועים של סקורסזה, דיקפריו ודה נירו, או פשוט כי כל פרויקט של האיש והגבות זוכה לתהודה רק מעצם היותו פרויקט של סקורסזה? זה לא שיש לי בעיה עם האיש, ההפך הוא הנכון. רק שעצם המחשבה על עוד סרט בן 3 שעות וחצי גורמת לי (ולשלפוחית שלי) חרדה.

מה שבכל זאת נחמד בכל ההפצה הזו, בניגוד ל"האירי", הוא שאף אחד לא מתייחס ל"רוצחי פרח הירח" כסרט סטרימינג. רבים שכחו שהכסף הגיע מאפל TV+, וזו הפלטפורמה שלהם שבה הסרט ימצא (בתאריך לא ידוע) מנוחת עולמים (אלא אם באפל יפסיקו להיות פוצים בכל הקשור להפצות ביתיות).

לנטפליקס בהחלט כדאי להעתיק מאפל את שיעורי הבית בכל הקשור לדרך הנכונה לטפל בסרטים עתירי תקציב. מצד שני, נטפליקס לפחות עדיין מאמינים מדי פעם בפורמט הפיזי. קיצר, שתי החברות צריכות ללמוד זו מזו. על מה דיברתי בכלל? אה כן, "רוצחי פרח הירח". נראה נחמד.


כסף טיפש
מתי בישראל: 19 באוקטובר

כחודש וקצת באיחור אחרי ארה"ב יגיע אלינו הסרט שעוסק בסיפור מניית גיימסטופ ורדיט שהסעיר את העולם הכלכלי לפני איזה שנתיים וחצי. מדובר בסיפור מטומטם-אך-משעשע על קבוצה של צעירים מהאינטרנט שהתעשרו בכך שגרמו לחבר'ה בחליפות להפסיד המוווון כסף. פול דנו, וינסנט ד'אונופריו, אמריקה פררה, ניק אופרמן, אנטוני ראמוס, סבסטיאן סטאן, שיילין וודלי, סת' רוגן, דיין דאהן ופיט דיווידסון (בווווז) התייצבו לקריאה של הבמאי קרייג גילספי ("אני טוניה", "קרואלה"). הביקורות מחבבות.


ועוד באוקטובר:

נספח | Appendage (ב-02/10, דיסני פלוס): מחשבותיה האפלות ביותר של מעצבנת אופנה צעירה הופכות ל"משהו מחריד שלא מפסיק לגדול".


תווי הלב (04/10, נטפליקס): הפיליפינים 🇵🇭 מתאגרף בודד שב לבית אימו ומתאחד עם אחיו שהוא פסנתרן אוטיסט.


לכודה (05/10, בקולנוע): הודו 🇮🇳 בעיקרון עוד סרט בוליוודי, לא אחד עם שירים וריקודים, אלא מותחן א-לה "ארגו". "צעירה הודית רגילה" (ככה זה בתקציר הרשמי, עם המרכאות) מוצאת את עצמה בזרועות ארגון טרור במדינה זרה. אבל, וזה אבל גדול: צחי הלוי משתתף פה, ובתפקיד משמעותי אם להאמין לטריילר: הוא ראש ארגון הטרור. צחי הלוי עצמו לא יפזז לצלילי מוזיקה הודית, אבל הוא כן מנגן ושר (…לחצי דקה).


עניין של מזל (05/10, בקולנוע): צרפת 🇫🇷 החדש של וודי אלן שנעשה בצרפת כי שם כנראה מכבדים קולנוענים גם כשדבק בהם קלון. העלילה נשמעת כמו הגרסה המאוד צרפתית של "חיים שלמים": הגיבורה של שתיהן היא אישה נשואה שמתערערת כשסיפור אהבה שנגמר מזמן מגיח שוב לחייה. מעניין יהיה לראות את ההבדלים.


חיי אהבה (05/10, בקולנוע): יפן 🇯🇵 אישה נשואה מתערערת כאשר אל חייה חוזר סיפור אהבה שנגמר מזמן. רגע, שנייה, הפעם זה שונה: לא רק שהאיש מעברה הוא האבא של בנה – הוא כעת חירש, חולה וחסר בית. סבבה יפן, ניצלתם מהעתקה.


דוג מן (05/10, בקולנוע): צרפת 🇫🇷 (אבל דובר אנגלית). הסרט החדש של לוק בסון (אחח צרפת צרפת צרפת, מה יהיה איתכם) ובו בחור צעיר מגולל בפני חוקרת משטרה את הילדוּת המתעללת שחווה, ואת העבר שלו עם הכלבים שאיתם חלק כלוב.


המרגל (05/10, נטפליקס): הודו 🇮🇳 סוכנת חשאית יוצאת לנקום את מותו של מרגל סמוי בעקבות בגידה.


נוסטלגיה (05/10, בקולנוע): איטליה 🇮🇹 התמודד שנה שעברה על דקל הזהב בפסטיבל קאן, סרט שעוסק בבחור ששב לביתו שבנאפולי לאחר 40 שנה ולומד על עצמו מחדש. באוניברסיטה, איפה שמתברר שיש קורסים שמלמדים עליו. מפה לשם הוא מתאהב במרצה הקורס. לא, זו לא עלילת הסרט אבל מה זה לעזאזל התקציר הזה, "מישהו חוזר הביתה ולומד על עצמו מחדש", תנו לי משהו לעבוד איתו.


בלרינה (05/10, נטפליקס): דרום קוריאה 🇰🇷 לא הספין-אוף של ג'ון וויק שיגיע בשנה הבאה, אבל דומה: שומרת ראש לשעבר עם אקדח גדול יוצאת לנקום.


הזמנה קטלנית (06/10, נטפליקס): מקסיקו 🇲🇽 אחרי שאחותה נרצחת, חובבת פשע אמיתי מנסה לגלות (בווילה יוקרתית, כמובן) מי הרוצח.


301 פדויים (08/10, בקולנוע): ישראל 🇮🇱 דוקומנטרי שעוסק בפדויים שנשבו במלחמת יום כיפור והתאקלמותם הקשה (שלא לומר אכזרית) פה בארץ. ככל הנראה מדובר בגרסה קולנועית רציפה של סדרה בת שנה מבית התאגיד בשני חלקים, שאתם יכולים לראות כאן ועכשיו ביוטיוב.


הטחנה | The Mill (ב-09/10, דיסני פלוס): איש עסקים (ליל ריי האוורי) מתעורר בטחנת קמח ישנה ובה מחשב מסתורי מאלץ אותו לעבוד בכפייה. מעניין אם הוא לפחות מקבל סיבוס.


היה היה כוכב (11/10, נטפליקס): תאילנד 🇹🇭 ב-1970, קבוצה של מקרינים שמציגים סרטים בדיבוב חי לקהלים חובבי קולנוע עוברת מכשולים. ירימו את היד כמה מכם בכלל ידעו שדיבוב חי היה פעם קטע?


מגרש השדים: המאמינים (12/10, בקולנוע): אומנם מדובר, טכנית, בסרט השישי בסדרת "מגרש השדים", אבל בתכלס זה המשך ישיר ל"מגרש השדים" המקורי מ-1973 (שהבמאי שלו, ויליאם פרידקין, נפטר לפני כחודשיים) שהוא גם הראשון מתוך טרילוגיה מתוכננת. למעשה ל"Deceiver", הסרט שיגיע אחרי המאמינים, כבר יש תאריך יציאה: 18 באפריל 2025.


מודעות | Awareness (ב-11/10, פריים וידאו): ספרד 🇪🇸 נער עם הכוח ליצוק אשליות לתודעה של אחרים נקלע לסכסוך בין שתי קבוצות.


השועל (12/10, בקולנוע): גרמניה 🇩🇪 שליח שמגויס לצבא הגרמני במלחמת העולם השנייה מוצא גור שועלים פצוע. אם זה נשמע לכם מוכר, זה כי כתבתי עליו בסקירת סרטי הקיץ אבל כנראה הוא נדחה. לא נורא, עכשיו כל מעריציו המושבעים של הבמאי אדריאן גויגינר יוכלו סוף סוף לצפות בסרט.


צמא דם (12/10, בקולנוע): סרט אימה שיצא בארה"ב בינואר והרוויח 200 אלף דולר, ומשוחרר פה פשוט כי בתי הקולנוע מחפשים לדחוף עוד סרט אימה לסופ"ש של יום שישי ה-13. העלילה שלו עוסקת בילד שננשך על ידי כלב, ואני מנחש שזה לא מוביל לסיפור חברוּת אמיץ ויוצא דופן בין השניים.


הנהג של מדלן (12/10, בקולנוע): צרפת 🇫🇷 אישה מבוגרת מבקשת מנהג מונית לקחת אותה מביתה אל בית האבות בקצה האחר של העיר, ועל הדרך מבקשת ממנו לעצור במקומות משמעותיים בחייה. גם בלי שהייתי מציין זאת כנראה הייתם מנחשים שהסרט צרפתי.


עד ראייה (12/10, בקולנוע): סרט אקשן גנרי של ברוס וויליס, בתקווה שמי שצופה בסרטים הללו לא קרא את הכתבות על מה שקרה מאחורי הקלעים של ההפקות הללו.


בעור של אימי | In My Mother’s Skin (ב-12/10, פריים וידאו): הפיליפינים 🇵🇭 נערה במלחמת העולם השנייה שרוצה לטפל באמה הגוססת שמה מבטחה בפֵיה אוכלת-אדם.


Taylor Swift: The Eras Tour (ב-13/10, בקולנוע): תיעוד של סיבוב ההופעות האחרון של מטאליקה.


שקיק של פורענות (13/10, נטפליקס): ניגריה 🇳🇬 שמישהו יעזור לי, יהונתן מכריח אותי לבדוק כל סרט שיוצא בנטפליקס בתקופה הקרובה. בכל מקרה, לא עיבוד ל"מעשה בשקיק", אלא משהו על בני נוער מכפר נידח שמוצאים נרתיק מלא יהלומים.


הכֶּנֶס (13/10, נטפליקס): שוודיה 🇸🇪 עובדי מדינה יוצאים לנופש ואחריהם דולק רוצח סדרתי. שמעו, לא יודע באיזה צד אני.


הקבורה | The Burial (ב-13/10, פריים וידאו): ג'יימי פוקס מגלם את עורך-הדין האקסצנטרי והאמיתי ווילי אי. גרי שיוצא, בחסות הלקוח העשיר שלו ג'רי אוקיף (טומי לי ג'ונס), למלחמה משפטית כנגד בית לוויות.


ניאד (19/10, בקולנוע): ביוגרפיה אודות דיאן ניאד (אנט בנינג) שהייתה הראשונה לשחות מפלורידה לקובה ללא כלוב כרישים (אם כי קחו את הטענה הזאת עם סייגים מסוימים). כמו כן, שימו לב שבעוד מספר חודשים (אולי כבר בחורף הזה) צפוי לצאת הסרט "Young Woman and the Sea" אודות האישה הראשונה בעולם ששחתה לבדה את תעלת למאנש. אוקי, מהר, מי הראשונה שחצתה את הכנרת? עליזה וירץ? יאללה תעשיית הקולנוע הישראלית, הכו בברזל בעודו חם!


תעלול של משלוח (19/10, בקולנוע): רוסיה 🇷🇺 ההמשך המצופה של "תעלול של טיול" סוף סוף מגיע אלינו במלוא הדרו, אם כי משום מה לא בתקופת חגים, כיאה לזבלון אנימציה, אז כנראה הוא יידחה.


לאן שתלכי (19/10, בקולנוע): סרט אמריקאי על טייקון מהונג קונג שמתאהב בדוגמנית ברזילאית. למה שיהיה אכפת לנו ממישהו מהם באמת שאין לי מושג.


קריפטו עם תוספות (19/10, נטפליקס): הולנד 🇳🇱 אני שונא את השם הזה ואין סיכוי שאני מברר על מה זה בכלל.


זמנכם עבר (20/10, נטפליקס): קומדיה שכתב וביים ביל בר. שלושה חברים בגיל העמידה שמוכרים את העסק שלהם למילניאלים מתקשים לנווט בעצמם בעולם המודרני. אני מילניאל בעצמי ואני מבין אותם.


משפחת קנדסאמי: התינוק (20/10, נטפליקס): הודו 🇮🇳 סדרת סרטים הודיים שאני לא יודע מה קרה בה, אבל עכשיו יש תינוק.


יתרונות הבגידה (25/10, נטפליקס): ברזיל 🇧🇷 אחרי שהיא מגלה שהארוס שלה בגד בה, אישה יוצאת לבגוד גם היא בארוסהּ. הידד?


חמישה לילות אצל פרדי (26/10, בקולנוע): סרט אימה המבוסס על הכותר הראשון בסדרת משחקי וידאו זולה, ובה בובות אנימטרוניות קמות לתחייה לילה אחד בפיצריה.


לרוץ על החול (26/10, בקולנוע): ישראל 🇮🇱 קומדיה ישראלית על פליט אריתראי שבטעות חושבים שהוא הרכש הזר החדש של מכבי נתניה. חחח איזה קטעים.


רומן צרפתי (26/10, בקולנוע): צרפת 🇫🇷 גבר נשוי ואֵם יחידנית מתאהבים. בחייאת צרפת תמצאו ז'אנר חדש.


סוחרי הכאב (26/10, נטפליקס): אמילי בלאנט וכריס אוונס בסרט נטפליקס של דיוויד ייטס שמנסה להוכיח שהוא יודע לעשות עוד דברים שהם לא "הארי פוטר". הסרט עצמו עוסק בעולם התרופות או משהו. הייתי אומר לכם בוודאות אבל הטריילר מבלבל (אולי זה בכוונה שגרמו לו להתנהג כאילו הוא על ריטלין).


הנוקם (26/10, בקולנוע): עוד סרט גנרי עתיר תקציב סביב עולם הסמים (תרופות, סמים. אותו דבר). מכור לשעבר (ג'ק יוסטון) יוצא לנקום את מותה של ארוסתו שמתה ממנת יתר. גם רוברט דה נירו וג'ון מלקוביץ' פה.


האחות מוות (27/10, נטפליקס): ספרד 🇪🇸 אחרי מלחמת האזרחים בספרד, נזירה עם כוחות על מחנכת נערות במנזר רדוף. פריקוול ל"ורוניקה" שזמין גם הוא בנטפליקס.


נובמבר

המארוולס
מתי בישראל: 10 בנובמבר

מאז שהתחיל היקום הקולנועי טרחתי לראות כל סרט וסדרה מבית ה-MCU, אבל השנה השחיקה הגיעה גם אליי (טרם צפיתי ב"אנטמן והצרעה: קוואנטומניה"), ואני לא חושב שיש פרויקט אחד שלהם שאני מצפה לו בכיליון עיניים.

ולמרות כל זה, קשה להתעלם מכך ש"המארוולס" נראה, לכל הפחות, יחסית כיף. אולי זה רק הטריילר, או הציפיות הנמוכות מהיקום הקולנועי, או האופטימיות מההכרזה שמדובר בסרט הקצר ביותר של מארוול, אבל משהו בכל העסק נראה, נו, כמו סרט כיפי. אבל לאור רצף האכזבות האחרון של מארוול (לא אתה "שומרי הגלקסיה – חלק 3", אתה סבבה) אני כרגע שומר על אופטימיות זהירה.


הרוצח
מתי בישראל: 10 בנובמבר (נטפליקס)

רבים מדברים על הסרט הזה (שעוסק במתנקש שמפָתח נקיפות מצפון) פשוט כי זה החדש של דיוויד פינצ'ר, ורבים מתעלמים מכך שזה שיתוף הפעולה הראשון שלו עם אנדרו קווין ווקר מאז "שבעה חטאים" – וזה, לטעמי, החלק המעניין פה. טוב, וגם זה שהטיזר מוצלח.

וחוץ מזה שלא ראינו את מייקל פסבנדר 4 שנים בסרט חדש, בעיקר כי הוא עסוק מאז 2020 במרוצי מכוניות (מה הוא חושב שהוא, פול ניומן?). כרגע עוד לא הכריזו על הפצה קולנועית של הסרט, אבל אם כן (וזה יהיה מוזר מאוד אם לא. הזכרנו שזה הסרט החדש של פינצ'ר?) – כנראה זה יהיה שבועיים לפחות לפני ה-10 בנובמבר. ואכן כך הדבר – 26 באוקטובר בקולנוע לב וכנראה גם עוד קולנועים. 


משחקי הרעב: בלדה לנחשים וציפורי שיר
מתי בישראל: 16 בנובמבר

מאוד אהבתי את סדרת "משחקי הרעב", כולל טרילוגיית הספרים. אבל אז הם הסתיימו והמשכתי הלאה. אלא שלצערי זיכיון מצליח לא יכול להישאר מת לנצח והנה אנחנו עם הפריקוול הנ"ל.

וכזה, תקשיבו – הייתי מוכן לקבל סרט נוסף בסדרת "משחקי הרעב" לולא היה זה על הנשיא סנואו, מכל האנשים. אדם שממש אבל ממש לא אכפת לי כיצד עלה לגדוּלה. אני לא משקר כשאני אומר שאני מעדיף עוד סרט על אנאקין סקייווקר בן ה-10. אבל אנשים שקראו את הספר טוענים שהוא מוצלח והטריילר כן התקבל בחיוב (לא ברור לי מדוע, כתוב לו על המצח בגדול "אני בלוקבאסטר גנרי") אז ייתכן שהחושים שלי טועים.


נפוליאון
מתי בישראל: 23 בנובמבר

הסרט שאני הכי מצפה לו החורף, ואין לכך סיבה מיוחדת מלבד זה שאני אוהב אפוסים היסטוריים עתירי תקציב, תחום שרידלי סקוט הוכיח בו עצמו לא פעם ולא פעמיים. רגע, כמה פעמים באמת הוא הוכיח את עצמו? בואו נראה, הממ… "גלדיאטור", "ממלכת גן עדן" (גרסת הבמאי) ו"הדו-קרב האחרון". אוקיי, שלוש פעמים (לכל הפחות – יום יבוא ואשלים אותך, "הדואליסטים") נשמע לי סבבה.

לכן "נפוליאון" מבחינתי הוא ה-סרט לשים עליו עין בעונה הנוכחית, ואם לא בשביל האפוס או רידלי סקוט, לפחות בשביל חואקין פיניקס שבפעם אחרונה שבדקתי הוא עדיין מישהו שכולנו מחבבים (בבקשהאלתתגלהכקניבל, בבקשהאלתתגלהכקניבל, בבקשהאלתתגלהכקניבל).


המשאלה
מתי בישראל: 23 בנובמבר

סרט המאה של דיסני. כלומר, לא הסרט ה-100 שלהם, ממש לא, אלא הסרט שדיסני מוציאים לכבוד חגיגות 100 שנים לחברה, וזה ניכר: הוא עוסק בכוכב המשאלות המפורסם שלהם. וכן, גם אני הרמתי גבה רק מהקונספט, אבל אז צפיתי בטריילר החדש ויודעים מה? לי זה נראה כמו סרט מהנה; אני מחבב את הסגנון החדש, העלילה שבה משאלות יוצאות משליטה נראית כמו כיף מתמשך, וגם את הדמויות אני מחבב. צריך יותר מזה? אולי שירים טובים, ועוד לא שמענו את רובם אז מי יודע אילו להיטים שנשמע על ריפיט בספוטיפיי ממתינים לנו מעבר לפינה.


ועוד בנובמבר: 

נואובו אולימפו (01/11, נטפליקס): איטליה 🇮🇹 שני גברים בני 25 נפגשים במקרה ומתאהבים, אלא שהקשר ביניהם מתנתק. במהלך 30 השנים הבאות הם רודפים אחר התקווה למצוא זה את זה שוב.


גנבות (01/11, נטפליקס): צרפת 🇫🇷 גנבת מקצועית מחליטה שנמאס לה לברוח כל חייה, אבל רגע לפני הפרישה עליה לעשות עבודה אחת ודי. יוּ סון אוף א ביץ', איים אין!


רק אני ואת (02/11, בקולנוע): צרפת 🇫🇷 אישה מאוהבת עובר לגור עם גבר חלומותיה הרחק ממשפחתה וחבריה, ורק שם היא מגלה את צדדיו האפלים והמסוכנים של בן זוגה החדש. תודו שחשבתם לרגע שזו קומדיה רומנטית.


צ'או רומא (02/11, בקולנוע): איטליה 🇮🇹 פרופסור בגמלאות מגורש מדירתו (נורא ואיום איך מתייחסים באיטליה לקשישים) ועובר לכפר אל ארמון ישן השייך למשפחתו (…לא חשוב, אני חוזר בי). הוא פוגש חברים חדשים ומיוחדים ולומד שניתן להתאהב גם בגיל מבוגר.


עיתונאית חוקרת (02/11, בקולנוע): לאחר שבנה נרצח, עיתונאית יוצאת לשתף פעולה עם חברתו ההרה בניסיון להבין מי עומד מאחורי הרצח שלו. עם הילארי סוואנק ואוליביה קוק.


ציפורניים | Fingernails (ב-03/11, אפל TV+): אישה (ג'סי באקלי) שמתחילה לעבוד במכון שמוכיח או מפריך אהבת אמת של זוגות באמצעות מדע, מפקפקת כעת באהבה שלה עצמה. גם ריז אחמד וג'רמי אלן ווייט פה.


הצ'ייסרית | Quiz Lady (ב-03/11, דיסני פלוס): אקוופינה וסנדרה או מגלמות אחיות בסרט קומדיה שבו עליהן להרוויח כסף באמצעות שעשועון כדי לכסות על חובות הימורים של אמן החולה. הטריילר כבר קנה אותי. 


רסטין (03/11, נטפליקס): קולמן דומינגו, כריס רוק ואחרים מככבים בביוגרפיה הקולנועית אודות פעיל זכויות האדם בייארד רסטין. יהיה מעניין לראות את זה ואת "The Burial" מבית אמזון (שדומה לו בסגנון) מתחרים על תשומת לב האקדמיה בעונת הפרסים הקרובה.


האחוזה | The Estate (09/11, בקולנוע): שתי אחיות (טוני קולט ואנה פאריס) מנסות לזכות בליבה של הדודה העשירה הגוססת שלהן כדי לרשת את האחוזה המפוארת שלה.


אהבה במעמקים (15/11, נטפליקס): יפן 🇯🇵 מסתורין רצח שמתרחש בספינת תענוגות, כשהבלשים הם משרת נאמן וצעירה מסתורית שנמצאים שם בגלל אהבה נכזבת. הטריילר מאוד יפני ואני לא מתלונן על כך.


הכריסמס הטוב בחיי (16/11, נטפליקס): שתי משפחות נפגשות לכריסמס, ולא לגמרי ברור לי מה קורה אבל בסוף הם כולם ילמדו להעריך את רוח החג או משהו.


נשים ונפלאות (16/11, בקולנוע): אירלנד 🇮🇪 ארבע נשים (שלוש מהן הן לורה ליני, קתי בייטס ומגי סמית') מעיירה דתית נוסעות לעיירה מפורסמת בדרום צרפת, שם אומרים שמתרחשים ניסים.


חאפלה בשלג | Dashing Through the Snow (ב-17/11, דיסני פלוס): קומדיית חג מולד עם… לודאקריס? לודאקריס הזה? אוקי, נניח. בקיצור, עובד סוציאלי גרוש נוסע עם בתו לבד בערב חג המולד.


מאמין 2 (17/11, נטפליקס): דרום קוריאה 🇰🇷 בלש נחוש ממשיך לחפש את האמת מאחורי ארגוני הסמים הגדולים באסיה ונדהם לגלות שמאחוריהם עומדת לא אחרת מאשר בלואי, הכלבה החביבה מסדרת הילדים.


נובורישים (17/11, נטפליקס): צרפת 🇫🇷 מסתבר שבלתי אפשרי לחפש את השם של זה באנגלית ולהשיג תוצאות סבירות, אז זה סרט על הסיפור מאחורי שיר הנושא ל"אוקטופוסי" עד להודעה חדשה.


ליאו (21/11, נטפליקס): סרט אנימציה ובו לטאה בן 74 וצב נרגן (אדם סנדלר וביל בר) מחליטים לברוח מבית הספר בפלורידה שבו הם תקועים כבר עשורים.


נשארים לחג (23/11, בקולנוע): הסרט הראשון של אלכסנדר פיין מאז "לחיות בקטן" מ-2017 (וגם הוא יצא 5 שנים אחרי המועמד לאוסקר "נברסקה". בכלליות, הבחור עובד לאט) מתרחש בחג המולד בשנות ה-70, ועוסק במורה לא אהוב במיוחד באקדמיה (פול ג'יאמטי ששיתוף הפעולה הקודם שלו עם פיין – "דרכים צדדיות" – נחשב לאחד משיאי הקריירה של שניהם) שנשאר להשגיח על התלמידים שלא שבו הביתה לתקופת החגים.


ג'ויקה | Joika (23/11, בקולנוע): ביופיק על רקדנית הבלרינה ג'וי וומאק, הרקדנית האמריקאית הראשונה שהתקבלה ללימודים וסיימה אצל בית ספר בולשוי הרוסי לבלט.


משפחה לא מחליפים (30/11, נטפליקס): שישי הפוך, רק עם כל בני המשפחה: משפחת ווקר מתעוררת כשכל אחד מבני המשפחה בגוף של אחד מבני המשפחה האחרים. האם הם יצליחו לשרוד קידום בעבודה, ראיון לקולג', מבחן לקבוצת כדורגל וחוזה תקליטים? מאיפה לי, לא ראיתי את הסרט.


לילה שקט (30/11, בקולנוע): סרטו החדש של ג'ון וו דל בעלילה (מישהו יוצא לעשות פיו פיו) אבל הוא גם דל בדיבורים, כי הוא אמור להיות חסר דיאלוגים בכלל. אפשרי שיצא עם שם אחר, קוראים לו במקור "Silent Night", אבל זה של יונייטד אז הם בהחלט לא מעל לקרוא לו "לילה קטלני" או משהו.


רודפי הסופה | Supercell (30/11, בקולנוע): מישהו אוהב לרדוף אחרי סופות, ואז יש כנראה סופר-סופה, ואז המשפחה שלו מצילה אותו. או משהו. אל תתפלאו אם הסרט יצא רק ב-2025.


דצמבר:

בתו של מלך הביצה
מתי בישראל: 7 בדצמבר

מותחן פסיכולוגי שמבוסס על ספר (שזמין גם בעברית) ובו לפני שנים רבות מטורף המכונה "מלך הביצה" (בן מנדלסון) חוטף נערה צעירה, ובבקתה מבודדת בביצות היא יולדת את הלנה. כעת הלנה (דייזי רידלי) היא אמא בעצמה לילדה קטנה, וכשאביה מלך הביצה בורח מהכלא מהכלא היא מאמינה שהוא בדרך אליה ואל משפחתה.

הטריילר מותיר רושם חיובי, ואומנם היא טרם עשתה תפקיד שגרם לי לצעוק "אוסקר, עכשיו!" אבל אני תמיד נהנה מהנוכחות של דייזי רידלי על המסך.


וונקה
מתי בישראל: 14 בדצמבר

אכפת לי מ"וונקה" בערך כמו שאכפת לי מבמבה אדומה, ואני לא אוהב במבה אדומה. אני יודע שפול קינג ("הדב פדינגטון", "פדינגטון 2") מביים, אבל כמו שלא ממש אכפת לי מה הנשיא סנואו מ"משחקי הרעב" עשה בצעירותו, מעניין לי את הנחיר השמאלי איך ווילי וונקה הפך לווילי וונקה, בטח לא כשזה טימותי שאלאמה שמחליט לעשות פה מה שנראה כמו הגרסה שלו לג'וני דפ. אל תמאיס את עצמך עלינו, טימותי. אני עדיין מחבב אותך.

יו גרנט נראה חמוד, בסדר.


המאסטרו
מתי בישראל: 20 בדצמבר (נטפליקס)

בראדלי קופר מכוון שוב לאוסקר, הפעם עם סרט שהוא כתב, ביים ומככב בו בתפקיד המלחין היהודי לאונרד ברנשטיין. אם זה לא יומרני אני לא יודע מה כן. בעצם אני יודע מה כן: יומרנות שנמשכת שעתיים ו-10 דקות.

ולמרות הסלידה שלי מבראדלי קופר (אין סיבה מיוחדת, משהו בפרצוף שלו ובדרך שבה הוא מדבר גורמים לי להקיא מבפנים) אי אפשר להכחיש שהסרט קיבל ביקורות חיוביות בפסטיבל ונציה. מצד שני, הביקורות החיוביות הן, כאמור, מפסטיבל ונציה. בואו נחכה לדעתו של קהל פחות פסטיבלי שאולי יהיה פחות סלחן עם האף הפרוסתטי המיותר של קופר.


אקוומן: הממלכה האבודה
מתי בישראל: 21 בדצמבר

זוכרים ש"אקוומן" הראשון גרף מעל מיליארד דולר בקופות? היו ימים. אם הסרט החדש יצליח לגרוף לפחות חצי מהסכום זה יהיה להערכתי נס, משום שהיקום הקולנועי של DC נמצא בשלב הזה שבו את אף אחד לא מעניין מה קורה בו – בטח כשלא ברור מה נחשב קאנון או סמי-קאנון או מיני-קאנון או קאנונון או קאנקון או לא יודע מה אני פשוט זורק מונחים לאוויר בתקווה שמשהו יידבק, שזה בערך האופן שבו DC פועלים כרגע.

לא סבלתי לגמרי מהטריילר – נראה כמו סרט הרפתקאות סביר – אבל אני לא חוזה עתיד כלכלי מרהיב.


Rebel Moon – חלק 1: ילדת האש
מתי בישראל: 22 בדצמבר (נטפליקס)

הפרויקט המגלומני החדש של זאק סניידר, אפוס מד"ב בשני חלקים שהעתיק את שיעורי הבית בית מ"מלחמת הכוכבים", "חולית", "בלייד ראנר" ועוד מספר זיכיונות אחרים שאם הייתי במקומם הייתי שוקל תביעה. אבל אז הייתי יורד מהתביעה כי מי ייקח ברצינות פרויקט קולנועי שנראה כמו משחק וידאו.

ולמרות כל הבדיחות המתבקשות, קצת חבל שהסרט יוצא רק בנטפליקס. אם כבר להטריח את עצמך לראות סרט של זאק סניידר, לפחות שיהיה על מסך גדול בשביל הנעימי בעיניים.

האורך של החלק הראשון, אם תהיתם, שעתיים וחצי (שזה שיפור אחרי ש"ליגת הצדק: גרסת סניידר" היה 4 שעות).


פרארי
מתי בישראל: 28 בדצמבר

מייקל מאן מביא למסך הגדול את סיפורו של מייסד "פרארי" אנצו פרארי (אדם דרייבר). גם אני לא יודע למה. לא שזה לא נושא מעניין לסרט, פשוט ממייקל מאן אני מצפה לסרטים, אתם יודעים, אחרים. אתם רוצים שאגיד את זה? אוקיי בסדר אגיד את זה: פשע. מייקל, אתה יודע לעשות סרטי פשע. כן כן, המועמדויות שלך לאוסקר היו לא על סרטי פשע, ובכל זאת, הסרט הראשון שלך מזה שמונה שנים ואתה עושה סרט על מייסד פרארי? זכותך אם זה מה שמעניין אותך, אולי גם יצאו מפה אחלה סרט ומועמדות לאוסקר. אבל אני לא יודע כמה אוכל להתרכז עם אדם דרייבר שנראה ככה:


ועוד בדצמבר:

רחוב הממתקים | Candy Cane Lane (ב-01/12, פריים וידאו): נחוש לנצח בתחרות קישוט הבתים השכונתית של חג המולד, איש אחד (אדי מרפי) כורת ברית עם שדון, מה שמוביל לכאוס בעיירה.


מאי דצמבר | May December (ב-01/12, נטפליקס): מערכת היחסים של זוג נשוי שהסעיר את הצהובונים לפני שני עשורים בגלל פער הגילאים הגדול ביניהם, מתערערת כאשר שחקנית מגיעה לעשות עליהם תחקיר לצורכי סרט חדש. גם פה סביר שתהיה הפצה קולנועית לפני התאריך הנ"ל.


טרולים 3: הקול טוב (07/12, בקולנוע): הטרולים יוצאים להרפתקה מוזיקלית מטורללת נוספת או מה שזה לא יהיה שקורה בסרטי הטרולים, לא באמת צפיתי בהם.


הארצ'יז (07/12, נטפליקס): הודו 🇮🇳 מחזמר שמתרחש בשנות ה-60 ומבוסס על להקת הרוק "הארצ'יז" שכיכבה ברצועת הקומיקס האמריקאית המפורסת, ארצ'י קומיקס, עם צחי הלוי בתפקיד הראשי. סתם, לא. או שכן? לא באמת בדקתי.


יומנו של חנון: מכת קור (08/12, דיסני פלוס): עוד סרט אנימציה בסדרת יומנו של חנון. אני משער שהוא סובל מקור הפעם או משהו. אה רגע, גם זה בטח סרט חג מולד [בודק בגוגל] ו… צדקתי.


להשאיר את העולם מאחור (08/11, נטפליקס): סרט שכתב וביים סאם אסמאיל ("מר רובוט") בכיכובם של ג'וליה רוברטס, מהרשלה עלי, אית'ן הוק וקווין בייקון, ועוסק בשתי משפחות בעיצומה של עלטה מסתורית. כיוון שזה פרויקט של סאם אסמאיל כנראה תצאו ממנו עם משבר זהות.


מרד התרנגולים: עלייתם של הנאגטס (15/12, נטפליקס): סרט המשך 23 שנים מאוחר יותר, הפעם התרנגולים יוצאים להיאבק באיום חדש: גריל נינג'ה.


ילד אורז (21/12, בקולנוע): קנדה 🇨🇦 אֵם יחידנית בפרבר קנדי בשנות ה-90 נחושה להעניק לבנה חיים יותר טובים מאלו שהשאירה מאחור בקוריאה. ואז הוא מכיר את ילד מטריה והם מתחילים יקום קולנועי עם ילד קקה.


סרטים שנכון לעכשיו אין להם תוכנית הפצה בישראל:

6 באוקטובר:

Pet Sematary: Bloodlines: פריקוול לסרט המפורסם (שמבוסס על ספר של סטיבן קינג), מתרחש ב-1969 ויוצא בפרמאונט+.

The Caine Mutiny Court-Martial: קצין בחיל הים עומד למשפט על מרד בעקבות סירובו לציית לפקודה של מפקד בלתי יציב. מבוסס על ספר ומחזה של הרמן ווק. סרטו האחרון של ויליאם פרידקין.

Foe: חייהם של זוג נשוי בחווה (סירשה רונן ופול מסקל) מתהפכים כאשר האיש נאלץ לעזוב לתחנת חלל, ואילו האישה נשארת בחברת רובוט. מופץ על ידי אמזון ולא ברור אם יעלה במקביל גם בפריים וידאו.

Dicks: The Musical: המחזמר הראשון מבית A24 עוסק בשני אנשי עסקים מניאקים שמגלים שהם תאומים, ומחליטים להעמיד פנים שהאחד הוא השני כדי לנסות ולהשיב את האהבה בין ההורים שלהם. ברצינות שזו העלילה. אבל חכו רגע, כי הטייק הייחודי הזה על "אבא מתארס" נשמע אולי מעניין עד שרואים את הטריילר שהוא… אה… בהחלט משהו.

היא באה אליי | She Came to Me: מלחין, בעצת אשתו, מחפש השראה. מוקרן בפסטיבל חיפה.

Desperation Road: מיסיסיפי. אֵם ובתה הצעירה נקלעות לצרות בעולם התחתון. מל גיבסון מככב (טוב, אין פלא שהן בצרות).

Miranda's Victim: מבוסס על סיפור אמיתי. צעירה בת 18 נאנסת ונחושה להעמיד את האנס שלה מאחורי סורג ובריח – מה שלא פשוט בימינו, ובטח ובטח שלא פשוט בארה"ב של תחילת שנות ה-60.

Cat Person: סטודנטית צעירה מפתחת רומן עם בחור מסתורי שמבקר בבית הקולנוע שבו היא עובדת.

Blue Giant: סרט אנימה (שמבוסס על מנגה מצליחה) אודות תלמיד צעיר שמשחק כדורסל, אך נשבה ערב אחד בקסמי הג'אז בהופעה שאליה הלך עם חבר. הוא מתחיל להתאמן לבדו בסקסופון במטרה להפוך לנגן הג'אז הטוב בעולם.

11 באוקטובר

Dark Harvest: סרט אימה על רוצח סדרתי שיוצא בכל האלווין משדה תירס עם סכין קצבים ועושה דרכו לעיירה, שם הוא מכין טופו מוקפץ בטריאקי (…או שוחט את כולם, תלוי באיזה מצב רוח הוא קם).

13 באוקטובר:

Dear David: רוח רפאים של ילד בשם דיוויד רודפת כתב של באזפיד. בחיי שזה בתקציר הרשמי. הסרט מבוסס על שרשור טוויטר ויראלי שבו הכתב מתאר את התקרית שלו עם הרוח.

אלוהי | Divinity: הוקרן בפסטיבל ירושלים ונראה כמו סוג הדברים שאמורים להיות סרטון יוטיוב של חצי שעה.

20 באוקטובר:

The Other Zoey: אישה בשם זואי מחליטה לצוד את זואי דשנאל כדי להיות הזואי אלפא. או קומדיה רומנטית על תלמידים בתיכון, לבחירתכם.

Butcher's Crossing: סטודנט שפרש ממכללה יוקרתית נוסע לשממה של קולורדו, שם הוא צד באפלו עם ניקולס קייג'.

The Persian Version: צעירה אמריקאית ממוצא פרסי מתעמתת עם סודות משפחה בעוד אביה מחלים מאירוע לבבי.

פריסיליה: סרט המשך של "אלוויס", הפעם על אשתו.

27 באוקטובר:

Sight: סרט דרמה שעוסק במנתח עיניים מפורסם. לא כתוב מה העלילה ולא ברור מהטריילר אם יש אחת.

3 בנובמבר:

What Happens Later: שני בני זוג לשעבר (מג ריאן שגם ביימה ודיוויד דוכובני) תקועים לילה בשדה תעופה בגלל סופת שלגים, ונזכרים בעברם.

Helen's Dead: אישה צעירה מגלה שבן זוגה שכב עם בת דודתה הלן. כשהיא מגיעה נסערת להתעמת עם השניים בסעודה, היא מגלה ש… ובכן, מה שם הסרט?

10 בנובמבר:

תרחיש מהחלומות: פרופסור יבשושי (ניקולס קייג') הופך לסופרסטאר בינלאומי לאחר שהוא מופיע בחלומות של כל האנשים בעולם (מעניין אם גם של בעלי החיים?). הקונספט נשמע נהדר וגם הטריילר נראה מבטיח.

Journey to Bethlehem: זוכרים את המחזמר על השבוע האחרון בחייו של ישו, "ישו כוכב עליון"? אז זה הפריקוול: מחזמר על לידת ישו.

It's a Wonderful Knife: "אלה חיים נפלאים" + סלאשר = סרט על אישה שהצילה את העיירה שלה מרוצח סדרתי ומביעה משאלה שהיא אף פעם לא הייתה קיימת מלכתחילה, ואז היא מגלה (דה) שבמציאות המקבילה הכול יותר גרוע. לא יודע, בפעם שעברה שג'סטין לונג כיכב בתפקיד משני בסרט אימה כולם ממש התלהבו, אולי זה יקרה גם הפעם. גם ג'ף וינגר פה.

17 בנובמבר:

חג ההודיה: אחרי שיום מבצעי בלאק פריידיי נגמר בטרגדיה, רוצח סדרתי מגיע לפלימות' מסצ'וסטס כדי לטבוח בתושבי העיירה.

Good Burger 2: סרט המשך ל"גוד בורגר" מ-1997 עם קינן תומפסון. נחמד לראות אותו עושה שוב דברים שהם לא SNL, גם אם זה סרט בשם "Good Burger 2".

סולטברן: תלמיד אוקספורד (בארי קיוהן) מוזמן לאחוזה האריסטוקרטית של חבר ללימודים ומשפחתו המוחצנת. הסרט החדש של אמרלד פנל ("צעירה מבטיחה").

Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain: שלושה חברים שגרים ביחד ולא אוהבים את מסלול חייהם יוצאים לחפש אוצר.

Kung Fury 2: לפני שמונה שנים עלה ביוטיוב סרט נהדר בן חצי שעה, "קונג פיורי", מעין פרודיה/מחווה לסרטי אקשן משנות ה-80 בחזקת 8,000 שמשות מתפוצצות. המשך קולנועי באורך מלא של אותו פרויקט (בהשתתפותם של מייקל פסבנדר וארנולד שוורצנגר) צולם כבר ב-2019, אלא שהסרט נכנס לצרות משפטיות ומאז דממה. אולם כעת עלו דיווחים שהסרט צפוי לצאת ב-17 בנובמבר. לצערי המקורות בנושא לא ברורים אבל גם ימד"ב טוען שזה המצב (…אלא שגם הוא מקור מפוקפק). טוב, נחכה ונראה.

1 בדצמבר:

רוכבי האופנועים: מעילי עור, הארלי דיווידסון, קעקועים, מבטא דרומי, וויסקי, קללות, דקירות, בגידות וכל הג'אז הזה.

The Shift: כוח מרושע לוקח אנשים וזורק אותם בצירי זמן אחרים ממה שהם רגילים אליו ואז מסתלבט עליהם. לא, זה באמת התקציר פלוס מינוס.

Eileen: אישה צעירה (תומאסין מקנזי, לאן נעלמת באמת?) בניו אינגלנד של שנות ה-60 נמשכת ליועץ חדש אך מסוכן שמגיע לעבוד בכלא שבו היא עובדת.

Godzilla Minus One: סרט עתיר תקציב חדש משיב את גודזילה חזרה אל המקורות שלו: יפן של שנות ה-50.

7 בדצמבר:

Waitress: תיעוד של המחזמר (שמבוסס על סרט). אופת פאי בעיירה קטנה חולמת בגדול.

8 בדצמבר:

The Cello: קוֹ-פרודוקציה בין ארה"ב לערב הסעודית. נגן צ'לו מגלה שמחיר הצ'לו שלו יותר ערמומי משחשב (מה זה אומר בעצם? שהוא שווה המון כסף או כלום כסף?).

Magazine Dreams: מפַתח גוף (ג'ונתן מייג'ורס. יאייקס) לוקח את עצמו ואת הגוף שלו לקצה, חרף אזהרות הרופאים.

אזור העניין: סרט רגיל אודות קורותיה של משפחה טיפוסית – רק שהם נאצים שגרים סמוך לאושוויץ והאבא הוא מפקד המחנה, רודולף הס.

15 בדצמבר:

סיפור אמריקאי: קומדיה סאטירית על עולם הספרות. סופר אפרו אמריקאי (ג'פרי רייט) מתוסכל לאחר שהמו"לים לא אוהבים את ספרו החדש, בעוד ספר שמחזק סטריאוטיפים בשם "We's Lives in Da Ghetto" הופך ללהיט.

Anyone But You: שני אויבים מימי הקולג' נפגשים שוב בסידני ומעמידים פנים שהם זוג אוהבים, כל אחד לצרכיו האישיים.

22 בדצמבר:

צבת הברזל: סרט ביוגרפי על משפחת המתאבקים המפורסמת ואן אריק, עם זאק אפרון שניפח לעצמו עוד קוביות לצורך התפקיד, ג'פרי אלן ווייט ולילי ג'יימס.

25 בדצמבר:

הצבע ארגמן: כמו "הצבע ארגמן" של ספילברג (שבתורו מבוסס על רומן של זוכת הפוליצר אליס ווקר), רק עם שירים (הסרט מבוסס על עיבוד ברודוויי שעלה ב-2005).

הבחורים בסירה: נבחרת חתירה אמריקאית מתמודדת במשחקים האולימפיים, מה שמגניב אבל מדובר במשחקים האולימפיים של ברלין ב-1936.


זהו. מוזמנים לשתף את הסרטים שאתה הכי מתרגשים לקראתם, או הכי חוששים מהם או הכי אדישים להם.

תגיות: