עדכון פרסים: קיפאון, גרביטציה, היא, פיליפס

איגודי התסריטאים, הצלמים והאנימטורים מחלקים פרסים

עוד סבב של פרסים מקדימים לקראת האוסקר, כולל זכיות לא לגמרי צפויות, והמצב לקראת האוסקר עדיין מעורפל.

גילדת התסריטאים חילקה את הפרסים שלה, המחולקים – בדיוק כמו האוסקר – לקטגורית התסריט המקורי והתסריט המעובד הטובים ביותר. בקטגורית התסריט המקורי, ההימורים נטו לכיוון "חלום אמריקאי", אבל את הפרס לקח ספייק ג'ונז על "היא". הו כן. המשיכו כך.

קטגורית התסריט המעובד הסתיימה עם טוויסט. "12 שנים של עבדות" – המועמד המוביל לאוסקר, כנראה – לא מועמד כאן, בגלל עניינים בירוקרטיים. אז, מכיוון שהוא לא שם, הזוכה הצפוי היה אמרו להיות "לפני חצות" או אולי "הזאב מוול סטריט". אבל לא: "קפטן פיליפס". וואלה? בטבלאות הניחושים לקראת האוסקר הסרט הזה דורג במקום האחרון בקטגוריה הזאת.

לרשימת הזוכים המלאה

אחד המתחרים האחרים בקטגורית התסריט המקורי היה וודי אלן על "יסמין הכחולה", אבל אתמול היה יכול להיות עיתוי מאוד לא נעים לחלק לו פרסים – בדיוק כשבתו המאומצת האשימה אותו – באיחור של כעשרים שנה – בהטרדה מינית שהתרחשה כשהיא היתה בת 7. הסיפור הזה הוא, כמובן, בן 21 שנים, מורכב הרבה יותר מכפי שהוא נראה, והאמינות של ההאשמות האלה מוטלת בספק (לקריאה נוספת, אם יש לכם סבלנות לטקסט ארוך). אבל בכל פעם שמישהו שוקל להעניק פרס לוודי אלן, הסיפורים האלה שוב עולים.


ב"אנני", פרס האנימציה, אין הפתעות: "לשבור את הקרח" קיבל את פרס הסרט הטוב ביותר (והאמת, בשלב הזה כל תוצאה אחרת היתה מדהימה). בנוסף, "!Get a Horse" – הסרטון התלת-מימדי החמוד של דיסני שמוקרן בצמוד ל"לשבור את הקרח" – קיבל את פרס הסרט הקצר הטוב ביותר. הקרנות "לשבור את הקרח" (כמו זאת שביום חמישי הקרוב בחולון. באנגלית) הן עיסקת חבילה של כמה זוכי אנני, ובהחלט יש מצב שגם אוסקר.

רשימת הזוכים המלאה


ואיגוד הצלמים נתן את הפרס השנתי שלו ל"כח משיכה", למרבה חוסר ההפתעה. עמנואל לובצקי זוכה בפרס הזה כל הזמן – הוא זכה בו כבר על "הילדים של מחר" ועל "עץ החיים", וכל כך בצדק. העובדה שהוא לא קיבל את האוסקר על הסרטים האלה היא פאדיחה. לפחות השנה הטעות הזאת לא תקרה שוב.

על הפרס והזוכים