באטקון: מרתון האביר האפל

שלושת סרטי באטמן של כריסטופר נולאן, "באטמן מתחיל", "האביר האפל" ו"עלייתו של האביר האפל" ברצף, במסגרת אייקון TLV

טרילוגית סרטי באטמן של כריסטופר נולאן הסתיימה באופן מספק עם "עלייתו של האביר האפל". זה אפילו הוקרן באיימקס והכל. רק דבר אחד היה חסר כדי לקבל חוויה שלמה: הזדמנות לצפות בטרילוגיה כולה כמקשה אחת, מההתחלה ועד הסוף, על מסך גדול.

באנו לתקן את זה. בפעם הראשונה בארץ, עין הדג בשיתוף פסטיבל אייקון TLV מציגים מרתון של כל שלושת סרטי באטמן: "באטמן מתחיל", "האביר האפל" ו"עלייתו של האביר האפל" ברצף, לאורך לילה שלם.

מה יהיה? יהיה באטמן. והרבה. אבל כמו שאתם בטח יודעים אם הייתם כבר באירועים של עין הדג – כמו למשל מרתון שר הטבעות – לילה שלם הוא יותר מסתם צפיה בסרטים. את הקרנת כל אחד מהסרטים תקדים תכנית אמנותית קצרה. אפשר יהיה גם לקנות חולצות עין הדג אם תרצו, אבל הכי חשוב – זאת הזדמנות להיפגש, ולראות בחיים האמיתיים אנשים שבדרך כלל יוצא לפגוש רק ברשת. מי שרוצה להגיע בתחפושת – מוזמן; מי שרוצה להביא כיבוד – מוזמן עוד יותר. יש הטוענים שהסרטים הם רק תירוץ, וששווה להגיע אפילו אם אתם לא ממש מתעניינים בבאטמן.

מתי? הלילה שבין שבת, 6.10, חוה"מ סוכות, לבין יום ראשון, ה-7.10..

איפה? סינמטק תל אביב, רחוב הארבעה 5, ת"א.

מתי יהיה מה?

20:30: אתם מוזמנים להיכנס, להתמנגל ולהיפגש.
21:00: הקהל מתבקש להיכנס לאולם לתחילת התכנית האמנותית.
21:30: תחילת הקרנת "באטמן מתחיל"
23:50: הפסקה.
24:15: "האביר האפל"
02:45: הפסקה.
03:15: "עלייתו של האביר האפל"
06:00: סיום, ודמדומי הבוקר.

כמה עולה? כרטיס למרתון כולו ניתן לרכוש ב-70 ש"ח. אפשר גם לקנות כרטיס לכל אחד מהסרטים בנפרד, ב-38 ש"ח.

איך עוד אפשר להשתתף? כמו באירועים קודמים, המרתון יכלול לפני כל אחד מהסרטים תכנית אמנותית קצרה – כמה סרטונים והפתעות אחרות ברוח באטמנית ועין-דגית. אם יש לכם רעיון למשהו שאתם רוצים לבצע על הבמה – קטע מוביאוקי, שיר, השוודה תוצרת בית, המחזה שייקספירית – כתבו לנו.

יש גם דף אירוע בפייסבוק. תירשמו.

שלושה סרטים זה יותר מדי. אין לכם משהו קצר יותר? אם אתם מעדיפים הרבה סרטונים קצרים על סרט אחד ארוך, אתם מוזמנים לשובו של ליל הטריילרים החיים, שייערך יומיים קודם באותו מקום.