הכה את האוסקר 2019

בואו להכות באוסקר עד זוב פרסים.

בעוד שבוע וקצת, ייערך טקס האוסקר ה-91. בלי מנחה, בלי שידור חי של חלק מהקטגוריות ועם הרבה באזז שלילי לגבי הניסיונות של האקדמיה להפוך את הטקס ל"מגניב" יותר (וגם אנשים שמתלוננים על הבחירות, אבל זה ככה כל שנה). כמדי שנה, על מנת להפוך את כל העסק הזה ליותר מעניין אנחנו מציגים פה את "הכה את האוסקר", בו אתם מוזמנים לנסות ולנחש מי יזכה באוסקר ולקבל נקודות על כל הימור שבו צדקתם. מכיוון שלא כל הימור שווה, לא כל הימור מניב את אותו מספר נקודות: בעוד שקל לחזות את הזכיות הצפויות, קשה להצביע מראש על ההפתעות – אז אם אתם מהמרים שרמי מאלק יזכה, זה ייתן לכם את המספר הקטן ביותר של נקודות, ואם לעומת זאת אתם חושבים שוילם דפו יזכה וזה אכן יקרה – תתוגמלו בהתאם.

השנה נראה שהרבה קטגוריות נעולות אך עם "אבל" כזה מעליהם. נראה ש"רומא" בדרך לעשות היסטוריה ולהיות הסרט הזר הראשון שזוכה בפרס הסרט הטוב ביותר והסרט הראשון של נטפליקס שזוכה בקטגוריה אבל.. אולי בכל זאת הוא לא? נראה שגלן קלוז בדרך לקטוף את האוסקר סוף סוף אבל.. אולי הזכייה בבאפט"א של אוליביה קולמן תדחוף מצביעים לכיוונה? ואולי "ספיידרמן: ממד העכביש" יזכה אבל מה אם בסוף האקדמיה תחזור לדרכה ותתן את האוסקר לדיסני או פיקסאר? בקיצור, יש סימן שאלה שמרחף מעל הזכיות של כל מועמד – אבל לא מספיק בשביל לדחוק אותו מעמדת המוביל במירוץ.

אפשר לשלוח טפסים ממש עד לפתיחת הטקס – הלילה שבין ה-24 ו-25 בפברואר, 2 בלילה. (הטקס עצמו מתחיל ב-3) אתם יכולים לשלוח כמה טפסים שאתם רוצים, אבל מה שנחשב כניחוש העדכני שלכם הוא רק הטופס האחרון ששלחתם. הזוכים יוכלו לזכות בצמד כרטיסים להקרנת עין הדג או ביקורת לסרט כלשהו לבחירתם.

ואם אתם רוצים במקום זה להצביע בעצמכם לאוסקר – לטופס האוסקר כבר הצבעתם?