הכה את האוסקר 2020

הביאו את הכיסא המתקפל הקרוב לביתכם, ובואו להכות באמ-אמא של האוסקר.

בעוד פחות משבוע, ייערך טקס האוסקר ה-92. בלי מנחה (שוב פעם), עם הרבה ביקורת על הלובן היחסי וההדרה של גרטה גרוויג מקטגורית הבימוי (וגם אנשים שמתלוננים על האנשים שמתלוננים, כי למה לא). כמדי שנה, על מנת להפוך את כל העסק הזה ליותר מעניין אנחנו מציגים פה את "הכה את האוסקר", בו אתם מוזמנים לנסות ולנחש מי יזכה באוסקר ולקבל נקודות על כל הימור שבו צדקתם. מכיוון שלא כל הימור שווה, לא כל הימור מניב את אותו מספר נקודות: בעוד שקל לחזות את הזכיות הצפויות, קשה להצביע מראש על ההפתעות – אז אם אתם מהמרים שבראד פיט יזכה, זה ייתן לכם את המספר הקטן ביותר של נקודות, ואם לעומת זאת אתם חושבים שאנתוני הופקינס יזכה, וזה אכן קורה – תתוגמלו בהתאם.

השנה יש שתי סוגי קטגוריות – המעניינות והנעולות (לכאורה). קטגוריות המשחק, למשל, הן שעמום אחד גדול – מאז תחילת העונה ועד עכשיו אין אף מתמודד ראוי לרביעיית פיט/דרן/זלווגר/פיניקס. אף טקס לא חרג מהנורמה והעניק את הפרס ל-לא יודע, דרייבר, או ג'והנסון, או פיו. זה כאילו כולם קיבלו תזכיר והולכים על פניו. ולמען האמת, גם שאר הקטגוריות די נעולות – "ג'וג'ו ראביט" זכה כבר פעמיים בפרס התסריט המעובד, "פרזיטים" בתסריט המקורי, אבל כאן יש גם תחושת בטן – מה, לא ייתנו לגרוויג על הבנייה מחדש של "נשים קטנות"? מה, לא ייתנו לטרנטינו איזשהו פסלון כלשהו בכל הערב? מה, "1917" פשוט באמת יזכה ברס הסרט הטוב ביותר וזהו, בלי חוכמות?

אתם נתבקשתם לנחש את הזוכים ב-11 קטגוריות, בנוסף לשאלת שובר שוויון, שנוגעת לשאלת הצילום. כי אם דיברנו על קטגוריות נעולות ולא נעולות, יש קטגוריות שננעלו עוד לפני שהתחלנו, וזאת קטגורית הצילום. לכן, זכייה  של "1917" תניב רק 2 נקודות למי שמנחש שדיקנס יזכה בשנית, ולעומת זאת, מי שרוצה להרגיש הרפתקן יכול להמר נגד דיקנס, ולהרוויח 10 נקודות על כך. ושאלת שובר השיוויון היא כמה אנשים בדיוק יהמרו על דבר שכזה.

אפשר לשלוח טפסים ממש עד לפתיחת הטקס – הלילה שבין ה-9 ו-10 בפברואר, 2 בלילה. (הטקס עצמו מתחיל ב-3) אתם יכולים לשלוח כמה טפסים שאתם רוצים, אבל מה שנחשב כניחוש העדכני שלכם הוא רק הטופס האחרון ששלחתם. הזוכים יוכלו לזכות בצמד כרטיסים להקרנת עין הדג או ביקורת לסרט כלשהו לבחירתם.