הכה את האוסקר 2024

רק מכות האוסקרים האלה מבינים.

בתחילת השבוע הבא ייערך טקס האוסקר ה-96. כמדי שנה, כדי להפוך את כל העסק הזה ליותר מעניין, אנחנו מציגים פה את "הכה את האוסקר", שבו אתם מוזמנים לנסות ולנחש מי יזכה באוסקר ולקבל נקודות על כל הימור שבו צדקתם. מכיוון שלא כל ההימורים שווים, הם לא מניבים את אותו מספר נקודות: בעוד שקל לחזות את הזכיות הצפויות, קשה להצביע מראש על ההפתעות – אז אם אתם מהמרים ש"אופנהיימר" יזכה, זה יתן לכם את המספר הקטן ביותר של נקודות, ואם לעומת זאת אתם חושבים ש"חיים שלמים" יזכה, וזה אכן קורה – תתוגמלו בהתאם.

בטופס יש 12 קטגוריות: סרט, בימוי, משחק (על כל 4 הקטגוריות), תסריט (על כל ה-2), אפקטים, סרט מצויר, צילום, ובקטגוריית הסרט הבינלאומי הטוב ביותר להכריע האם "אזור העניין" יזכה, או לא.

שאלת שובר השיוויון היא קצת יותר מורכבת הפעם, אז שימו לב: אספנו 25 מילים – רלוונטיות ולא – והשאלה היא האם יגידו אותם בטקס האוסקר או לא. כל ניחוש נכון מקנה נקודה, אבל שימו לב שלרוץ ולסמן את כל המילים גם יוריד לכם נקודות על כל מילה שלא תאמר בטקס. כדוגמא: אם סימנתם שיגידו את "חולית" ולא את "שוקולד" – אז אם אומרים את שני המילים יש לכם רק נקודה אחת, אבל אם אומרים "חולית" ולא "שוקולד" – יש לכם שניים. לעומת זאת, אם סימנתם שיגידו את "חולית" ואת "שוקולד" ולא אומרים אף אחת מהן – יש לכם 0 נקודות.

אפשר לשלוח טפסים ממש עד לפתיחת הטקס – החצות שבין ה-9 ו-10 במרץ. אתם יכולים לשלוח כמה טפסים שאתם רוצים, אבל מה שייחשב כניחוש העדכני שלכם הוא הטופס האחרון ששלחתם. הזוכים יוכלו לבקש ביקורת לסרט כלשהו לבחירתם.