הכה את האוסקר 2024: הזוכים

סיכמנו את האוסקר, אבל עכשיו צריך לסכם את המכות שקיבל.

בשנים האחרונות אנחנו קצת דוחקים את הזוכים ב"הכה את האוסקר" הצידה לפינה בסיכום האוסקר כי יש לי תחושה שיש סף לאנשים לכתבות אוסקר שהם מוכנים לסבול. אבל השנה מגיע לנושא כתבה בגלל 2 דברים: שאלת הבונוס ועניין הפרס.

נתחיל מעניין שאלת הבונוס, הזוכים, ונמשיך משם. את שאלת הבונוס אמרתי שאפעיל רק במקרה שבו יהיה תיקו בנוגע לזהות הזוכה. ובכן, או-הו, היה תיקו: חמישה אנשים ניחשו נכון את כל הזכיות הערב (אמרתי לכם שהיה צפוי) ואלו הם: אור, רתם, עותק של דינה, ההוא וסיבקסון. כולם היו עם 29 נקודות. כאמור, זה אומר שאנחנו מפעילים את שאלת הבונוס, אם כי במקרה הזה נוצרת בעיה והיא שאנשים במקום השני יכולים לפתע להעפיל עליהם. לפני כן, נציין גם את מי שקיבל הכי פחות ניקוד בשלב הזה – לא אפס, אלא רק 2 נקודות. כפיים ל-derazne.

בגדול, 4 מילים מהמבחר שהצענו נאמרו בטקס: פצצה אטומית (פעמיים), ישראל, רוסיה וטראמפ. המילה "Vote" נאמרה אך לא בהקשר של "להצביע" אלא של "מישהו הצביע" אז לא החשבתי אותה. כמו כן נאמר "עזה" אבל לא "פלסטין", אז גם זה לא נחשב. נאמר "מריו" אך לא "סופר מריו" וכן נאמר "הנסיכה פיץ'" אבל אני גולש.

זה אומר שבשביל להשיג ניקוד מושלם של 25 נקודות היה צריך לסמן את ישראל, רוסיה, פצצה אטומית, וטראמפ ושום דבר אחר. כל סימון נוסף הוריד ניקוד. כך למשל שני משתמשים שסימנו את כל האפשרויות קיבלו את הניקוד הנמוך ביותר – 4 נקודות, ואילו מי שלא סימן כלום קיבל 21 נקודות. זה גם כמעט היה מי שקיבל הכי נקודות, אבל זה לא. מי שקיבל הכי הרבה נקודות בשאלת הבונוס היה "דה ספוילר" שסימן רק את רוסיה ובכך קיבל 22 נקודות. בממוצע, הניקוד בקטגוריה הזאת היה 16 נקודות.

אבל אחרי כל זה, מי הזוכים באופן מוחלט? ובכן. נתחיל מהסוף – המשתמש עם הכי פחות נקודות בסך הוא עם 14 נקודות – 4 מהבונוס ועוד 10 מהניחושים הרגילים. כפיים ל-Alan Smithee.

נו, בסדר, ובמקום הראשון? ובכן, עדיין תיקו. אבל.

שני אנשים הגיעו ל-47 נקודות – עופר ליברגל וסיבקסון. אם הייתם ערניים, רק אחד מהם עשה את זה תוך כדי שהוא ניחש את כל זוכי הערב – ליברגל הימר על "אופנהיימר" בתסריט וכך קיבל רק 26 בשלב הראשון, אבל פשוט קלע די טוב בשלב שובר השיוויון. על כן, אין לנו להכריז על סיבקסון כזוכה במקום הראשון, ועפר ליברגל במקום השני. את המקום השלישי חולקים שוב 5 משתמשים – 2 מהם שהימרו על הכל נכון ורק בבונוס קצת פישלו (אור ועותק של דינה) ועוד 3 ששאלת הבונוס סידרה אותם היטב: מירב, גיא האורדון ו-Pinochet. למי שדאג לההוא ורתם – הם עם 44 ו-43 נקודות, בהתאמה. ברכות לכל הזוכים.

נעבור לפרסים – לרוב הפרס הוא פשוט לבקש ביקורת או כתבה באתר, דבר שאתם לרוב לא מנצלים (חבל, זה נחמד), אבל השנה התברכנו בעין הדג בקצת סוואג של סקרינרים ועל כן סיבקסון יכול לבחור 2 דברים בין: תקליט של פסקול הסרט "המשאלה", וכן די.וי.די (לא מלא תוספות, ועדיין) של "אזור העניין", "מסכנים שכאלה", "כולנו הזרים", "חיים שלמים", ו"פריסיליה", וכן לבקש סרטון בעין הדג מציגים או טקסט. לליברגל נציע לבחור אחד מהם.

היה הרבה יותר מסובך הפעם לעשות את זה, אבל גם לכן קצת יותר כיף. תודה לכל מי שעזר לי לזהות מילים שנאמרו. מי ייתן ובשנה הבאה נבחר בשיטה יותר פשוטה. או שלא, אנא ערף.