הכה את האוסקר: הזוכים

בשן ועין, האוסקר נחלץ מעוד שנה של מכות. מי ניצח?

אחרי ששנה שעברה האוסקרים היו קלים לניחוש ו3 אנשים הצליחו להמר על כל הקטגוריות, באה השנה אוליביה קולמן ועשתה בלגן לכולם – השנה אף אחד לא הצליח לקבל את מספר הנקודות המקסימלי של הטקס: 28.

במקום השלישי, עם 22 נקודות, יש תיקו מרובע בין יחמור פרסי, Francis, nahum, ו-TzachiG. הם הגיעו למספר הנקודות האלה בשתי דרכים. יחמור לקח את הדרך הארוכה, ופספס 3 קטגוריות שהזכייה בהן זיכתה ב-2 נקודות – סרט האנימציה, הבמאי הטוב ביותר והצילום. השאר פספסו רק שתי קטגוריות, אך כל אחת הייתה שווה 3 נקודות – הסרט הטוב ביותר, והתסריט המקורי הטוב ביותר. לא שהיה צורך בשובר שוויון, אבל אף אחד מהתשובות לא הייתה ממש בכיוון. אחד כיוון ל1:30 לפנות בוקר (מה שהיה הופך את הטקס לאחד הטקסים הארוכים בתולדות ההיסטוריה או לפרדוקס זמן חביב ביותר), והשניים חשבו שהטקס יתארך יותר ממה מאורכו האמיתי – אחד הימר שהוא יימשך שעה יותר, והשני שעתיים יותר.

במקום השני יש עוד תיקו, אבל הפעם משולש. Nadav98, Beetlejuice וארתור כולם השיגו 23 נקודות, כל אחת בדרך אחרת. נדב פספס את הזכיות של הספר הירוק בתסריט ובשחקן משנה (אבל לא בסרט), ביטלג'וס את הזכיות של "הספר הירוק" בתסריט ואת הזכייה של קוארון בפרס הבמאי, וארתור פספס רק זכייה אחת – זאת של אוליביה קולמן. ארתור גם היה הכי קרוב מבחינת שאלת שובר השוויון, עם הפרש של חצי שעה בלבד.

ובמקום הראשון, לבד לבד, עם 25 נקודות – עוז. שידע לנחש הכול – חוץ ממי יזכה בפרס הסרט הטוב ביותר. כל הכבוד – זכית בכרטיסים להקרנת עין הדג או ביקורת על סרט כלשהו – לבחירתך.

בדיוק אדם אחד האמין ש"סגן הנשיא" ייקח את פרס הסרט הטוב ביותר. זה גם מספר המצביעים שחשבו ש"כוכב נולד" ייקח את פרס הצילום.

במקום האחרון נמצאים צמד חברים שלא הצליחו לנחש כלום פרט לסרט הזר הטוב ביותר. גם זאת נחמה.