בן אפלק גם יביים את באטמן הבא

בשלב כלשהו בשנים הקרובות בן אפלק ישמיע הוראות בימוי כשהוא לובש חליפת באטמן

בזמן שכתבי קולנוע רציניים נוסעים לסן-דייגו לקומיק-קון, או יושבים על המקלדות שלהם בהיכון כדי לעדכן מיד על כל עדכון שייצא משם, אני ביליתי את היומיים האחרונים כל כך עמוק בטיזנאבי שעוד לא המציאו שם את הווי-פי, שלא לדבר על GPS. שואבים מים מן הבאר ואת החשמל מפיקים מהכאת אבני צור. חזרתי, מה נשמע? אני מבין שבן אפלק יביים את הסרט הבא על באטמן, המממ.

[Deadline]: בן אפלק, שמגלם את באטמן ב"באטמן נגד סופרמן", לא רק יישאר בתפקיד אלא גם יכתוב ויביים את סרט-הסולו הבא של באטמן. בכתיבה הוא ישתף פעולה עם ג'ף ג'ונס, שהוא, אני מבין, אחד מהבוסים והכותבים הראשיים של הקומיקסים של DC.

ההודעה הזאת לא ממש באה בהפתעה. היו הרבה שמועות לפני כן, וזה די מובן מאליו שיהיו שמועות כאלה, פשוט כי זה הגיוני. בן אפלק הוא במאי טוב יותר משהוא שחקן. הליהוק שלו בתור באטמן נחשב, איך לומר, למפוקפק, למרות שהכמה שניות שראינו ממנו בטיזר הוא נראה בסדר גמור. אבל לא משנה מה אתם חושבים על אפלק בתור שחקן או בתור אישיות, הבמאי של "נראתה לאחרונה", "גנב עירוני" ו"ארגו" הוא במאי מוצלח. בסרטים שעשה עד עכשיו, הסגנון האפרורי והלא-גימיקי של אפלק הוא ההיפך המוחלט מהבומבסטיות של זאק סניידר, שכרגע מנהל את העניינים בעולם הקולנועי של DC, ומעניין יהיה לראות איך, או אם, סרטים של אפלק ושל סניידר יכולים להתקיים באותו העולם.

"באטמן, אבל לא נגד סופרמן או נגד אשת חיל או משהו אלא רק באטמן" לא יגיע בקרוב. "דדליין" אומרים שעלילת הסרט תתרחש אחרי "באטמן נגד סופרמן" ו"ליגת הצדק". נכון להכרזות האחרונות ששמענו, "ליגת הצדק" צריך להגיע בשני חלקים, הראשון שבהם ב-2017 והשני ב-2019 (כל זה בהנחה שההכרזות של וורנר ו-DC על המשך הדרך של העולם המשותף שלהם באמת שוות משהו. אני בספק). לאפלק, מצידו, כשהוא לא מדבר בקול נמוך מאוד וטוען שהוא הלילה וכאלה, יש לפחות עוד סרט אחד כבמאי+כוכב להשלים בדרך – "Live By Night". אז הבאטמן הבא יגיע או בעוד הרבה זמן, או בעוד ממש הרבה זמן. וזה טוב לאפלק; כמה שיותר שנים יעברו בין סרטי באטמן של נולאן לבין זה שלו, כך יש לו יותר סיכוי לשרוד את ההשוואה הבלתי נמנעת.