מכסחי הקופות: סיבוב שני

השלב הבא:נראה אם אתם יודעים מה יקרה ל"המאמין" ול"שושבינות", וגם "תור" עדיין בעניין

ברוכים הבאים לסיבוב השני של "מכסחי הקופות" משחק הקופות הפופולרי, המותח, המגניב והיחיד ביותר בארץ.

אבל לא השתתפתי בסיבוב הקודם!

לא נורא.

למשתתפים שמדורגים ראשונים עכשיו יש 46 נקודות. בסיבוב הנוכחי ניתן לזכות בעד 72 נקודות. בנוסף, שימו לב שהמשתתפים המובילים עשויים להפסיד נקודות (בגלל ניחוש לא נכון בשאלת הבונוס), בעוד אם אתם מתחילים מאפס, אתם לא יכולים להפסיד שום דבר. בקיצור: הכל באמת פתוח, ומהפך לגמרי אפשרי. גם אם לא השתתפתם בסיבוב הקודם, או שהשתתפתם אבל לא השגתם הרבה נקודות – אל ייאוש. יש עוד ארבעה סיבובים, והמשחק רחוק מלהיות סגור.

אז מה יש לנו השבוע?

השבוע הוא טריקי. בכל שבוע אחר החודש יוצאים סרטים המבוססים על פרנצ'ייזים מוכרים: סרטי המשך, שאפשר להשוות לקודמיהם בסדרה, או לפחות כאלה המבוססים על דמויות מוכרות כמו תור. אבל השבוע, שני הסרטים החדשים אינם כאלה, לכן קשה יותר לחזות מה יקרה.

המאמין

הנוכחות של סרט האקשן-פוסט-אפוקליפטי-דתי-עם-ערפדים "המאמין" ("Priest" במקור) בחודש מאי, ליגת העל של הקופות, קצת תמוהה. הוא אמנם מבוסס על קומיקס, אבל הוא קוריאני ולא מאוד מפורסם; אין בו כוכבים גדולים כלשהם (פול בטאני, קארל אורבן, מגי Q); ולמרות שטריילרים לסרט מוקרנים כבר מאז הקיץ שעבר, לא נראה שהוא הצליח לעורר באזז יוצא דופן. הוא בתלת-מימד, אבל זה כשלעצמו כבר מזמן לא שוס. ובכל זאת, עצם העובדה שהסרט יוצא במאי אומרת שיש לאולפן בטחון כלשהו בסרט; ו-Penny Arcade מציגים טיעונים משכנעים בעניין הסיבות שבגללן אנשים בכל זאת יילכו לראות אותו.

קשה למצוא סרטים להשוות אליהם את "המאמין". "לגיון המלאכים", הסרט הקודם של הבמאי, פתח עם 17 מיליון דולר; "הנבחר" הפוסט-אפוקליפטי והדתי – 33 מיליון; "Daybreakers", סרט אקשן ערפדי עתידני – 15 מיליון. אבל כל הסרטים האלה יצאו בינואר, שהוא בדרך כלל התקופה הקופתית המתה בשנה – ההיפך המוחלט ממאי. אולי אפשר להשוות את הסרט גם ל"קונסטנטין" (30 מיליון) או "בלייד" (17 מיליון, אבל זה היה ב-1998), אם כי לשניהם היו כוכבים ידועים יותר ומותגי קומיקס מוכרים יותר.

שושבינות

בשבוע שעבר יצאו שתי קומדיות שבמרכזן חתונה, אבל כאילו שזה לא מספיק, השבוע יוצאת עוד אחת. ובכל זאת, דבר אחד מבדיל בין "שושבינות" (שם לא רשמי; במקור "Bridesmaids") לבין "ארוס בהשאלה" ו"לקפוץ מעל המטאטא": זה סרט ממש טוב. כך לפחות לפי התגובות שהתפרסמו עליו עד עכשיו. קריסטין וויג מ"סאטרדיי נייט לייב" כתבה את הסרט ומככבת בו, ואומרים שהוא ממש מצחיק. בנוסף, למרות הנושא זו לא קומדיה רומנטית, אלא יותר הגירסה הנשית לקומדית-חברים. האופטימיים מצפים מהסרט להפוך ללהיט בנוסח "הנגאובר" של השנה. העובדה שכל גיבורות הסרט הן נשים (ומדהים כמה סרטים כאלה נדירים) עשויה למשוך את הקהל שהפך את "סקס והעיר הגדולה" ללהיט ענק. מצד שני, אי אפשר לדעת. קומדיות, עוד יותר מסרטים רגילים, הן בלתי צפויות, וזה שהמבקרים אהבו סרט כלשהו לגמרי לא מבטיח לו הצלחה גם בקרב הקהל הרחב.

שוב, קשה לדעת למה להשוות את הסרט. יש עשרות אם לא מאות קומדיות רומנטיות, שלעתים רחוקות פותחות מעל 20 מיליון דולר; אבל הסרט הזה אמור להיות קרוב יותר ברוחו לסרטי ג'אד אפטאו (שהפיק את הסרט), כמו "Knocked Up" (פתיחה של 31 מיליון) או "בתול בן 40" (21). בקצה האופטימי של הסקאלה: "הנגאובר" פתח עם 44 מיליון, ו"סקס והעיר" – 57 מיליון.

תור

"תור" עשה, כזכור, 66 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו, ועכשיו הוא עומד בפני מבחן הסופ"ש השני. האם הוא יתרסק כמו "מהיר ועצבני" (נפילה של 62% השבוע) או יחזיק מעמד כמו "ספיידרמן", בזמנו (38%)?

Hesher

את "Hesher" לא סביר שתמצאו בין עשרת הגדולים בשבוע הבא. זה סרט עצמאי קטן, אבל הוא יכול להתגאות בשמות גדולים – נטלי פורטמן, ג'וזף גורדון-לויט וריין ווילסון. הוא יוצא השבוע בהפצה מצומצמת: 40 בתי קולנוע בלבד. ממוצע ההכנסות לאולם לסרטים בהפצה קטנה עשוי לפעמים להיות גדול הרבה יותר משל סרטים בהפצה רחבה; לדוגמה, בשבוע שעבר הופץ הסרט התיעודי "מערת החלומות האבודים" של וורנר הרצוג בחמישה אולמות בלבד, והכניס מהם בלבד 139 אלף דולר. לא יהיה ריאליסטי לצפות מ-Hesher לשבור קופות – השאלה היא עד כמה הוא יהיה פופולרי במסגרת המצומצמת שלו.

[fi_bbb_form game="1" week="2" close_on="2011-05-13 14:00:00"]מה יהיו הכנסותיהם של הסרטים הבאים בסוף השבוע בארה"ב?[/fi_bbb_form]

שימו לב, הטופס ייסגר השבוע מעט מאוחר מהרגיל – ביום שישי, בשעה 14:00 בצהריים.
לחוקי המשחק המלאים
סיכום הסיבוב הראשון