דוח קופות סדוקות, 01.05.2022: נקמה ללא מזומנים

ליאם ניסן מביא עוד 3 מיליון דולר, ושאר הסרטים בינתיים עושים כסף עד שדוקטור סטריינג' יגיע.

לפעמים בקופות פשוט  מחכים שהזמן יעבור ויגיע סוף השבוע הבא. למשל, השבוע:  כולם מחכים ל"דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" ובינתיים הסרטים נהנים מהמצב הקיים כשהם מקוששים דולרים בלי תחרות משמעותית. 

"לא רעים בכלל" שומר על המקום הראשון עם עוד 16.2 מיליון דולר. ירידה של 32.2 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, מעולה לסרט בסוף השבוע השני שלו, מאז הקורונה כל מספר מתחת ל-50 אחוזים בסוף השבוע השני זה טוב יותר ממעולה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 119 מיליון דולר, על תקציב של בערך 70 מיליון דולר. 

"סוניק הסרט 2" שומר על המקום השני בסוף השבוע הרביעי שלו בקולנוע עם עוד 11 מיליון דולר. זאת ירידה של 26.3 אחוזים בלבד מסוף השבוע הקודם. להיות במקום השני אחרי חודש בקולנוע זה מרשים ביותר לכל סרט בימינו, ומחזק את המעמד של סרטים לכל המשפחה. "סוניק הסרט 2" עקף רשמית את ההכנסות של הסרט הראשון עם הכנסות כלליות של 323 מיליון דולר לעומת 306 מיליון דולר. אם כי חייו הקולנועיים של הסרט הראשון נקטעו לפני הזמן בגלל הסגר הראשון ככה שזאת לא השוואה מאוד הוגנת – אבל זה עדיין נראה טוב בכותרות.

"חיות הפלא: הסודות של דמבלדור" הצליח לשמור על קצת כבוד ועל המקום השלישי עם עוד 8 מיליון דולר. ובכל זאת – זה סכום לא משהו לסרט ענק בסוף השבוע השלישי שלו, בלי קשר למקום שלו בטבלה. גם ירידה של 40.7 אחוזים זה יותר מדי לסרט בסוף השבוע השלישי שלו בקופות. עם 79 מיליון דולר בהכנסות בארצות הברית יש חשש שהסרט בכלל לא יצליח להגיע לקו ה-100 מיליון שזה די אסון וגם מראה שאי אפשר להתייחס לקו הזה בתור מובן מאליו גם עם סרטים גדולים. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 332 מיליון דולר, כי מחוץ לארצות הברית נותנים לסרט הזה יותר צ'אנס. עדיין לא ברור אם זה מספיק בשביל סרט רביעי בזיכיון.

"מלך הצפון" מצליח לשמור על המקום הרביעי עם עוד 6.3 מיליון דולר. זאת ירידה של 48.2 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. לא התרסקות טיפוסית של סוף שבוע שני בתקופת הקורונה, אבל בהתחשב בפתיחה הדי חלשה של הסרט מדובר בכל זאת באכזבה. ההכנסות הכלליות עומדות על 41 מיליון דולר – בערך חצי מתקציב הסרט שמוערך בין 70 ל-90 מיליון דולר בלי הוצאות פרסום. אאוץ'. 

אבל היי, יש גם חדשות טובות בטבלה. "הכל בכל מקום בבת אחת" הצליח לעצור את הירידה שלו ולעלות בהכנסות וגם לעלות בטבלה מהמקום השישי בחזרה למקום החמישי. הסרט הכניס 5.5 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון שזאת עלייה, כן, כן, עלייה של 2.2 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 38 מיליון דולר. התקציב המשוער של הסרט הוא 25 מיליון דולר ככה שהוא כבר נכנס לתחום הרווח.

במקום השישי נמצא "משקלו הבלתי נסבל של כישרון ענק" עם עוד 3.8 מיליון דולר. למרות שיחסי הציבור ניסו לתת פוש ענק לסרט בסוף השבוע השני שלו הוא עדיין ירד ב-45.7 אחוזים שזה יותר ממה שקיוו לו. אולי דווקא בחיים הדיגיטליים שלו הסרט ימצא את הקהל שהוא זקוק לו.  מתחתיו, "העיר האבודה" שומר על המקום השביעי עם עוד 3.8 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 148 מיליון דולר. נחמד, אבל לא להיט. 

יש לי חדשות קצת לא טובות לליאם ניסן וזה שלאנשים קצת נמאס מסרטי האקשן שלו או לפחות רק כמות ספציפית מאוד של אנשים רוצה לראות אותם. "נקמה ללא מעצורים" פתח במקום השמיני עם 3.1 מיליון דולר. סרטו הקודם "סוכן הצללים" פתח עם 3.5 מיליון דולר ו"הצלף" גם פתח עם 3.1 מיליון דולר ככה שנראה שהקריירה של ניסן נתקעה עם סכום הפתיחה הזה ועם 2-3 סרטי אקשן שכאלה בשנה.

את הטבלה סוגרים "האב סטו" במקום התשיעי עם עוד 2.2 מיליון דולר (17 מיליון דולר בסה"כ) ו"מורביוס" במקום העשירי עם 1.5 מיליון דולר נוספים (ורק 161 מיליון דולר בסך הכול) אחרי חמישה שבועות על המסך הגדול. 

כמו שאמרתי, גם בסוף השבוע הקודם כולם חשבו רק על סוף השבוע הקרוב וכמה גבוה יפתח "דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף". ההישג התודעתי הנדרש עבור מארוול הוא לעקוף את הפתיחה של "באטמן" (134 מיליון דולר) ואז לזכות בתואר הפתיחה הגדולה של השנה. הצלחה מטורפת תהיה לעקוף את הפתיחה של "ספיידרמן: אין דרך הביתה" (260 מיליון דולר) משנה שעברה. אבל כל סכום מעל 200 מיליון דולר יחשב להישג גדול למארוול.