דוח קופות שבורות, 01.08.2021: ג'ינגל ג'אנגל ג'ונגל

דוויין ג'ונסון ואמילי בלאנט עשו מה שהם יכולים בתנאים שהתאפשרו להם, אבל כל זה לא מכסה תקציב של 200 מיליון דולר.

אנחנו ממשיכים במתכונת של סרט חדש בכל סוף שבוע כי כל אולפני הקולנוע בנו על העובדה שבקיץ 2021 הקורונה כבר תהיה מאחורינו. הם טעו, אבל נראה שכולם מוכנים לספוג רווחים נמוכים יותר מאשר לשבת על הסרטים עד שהם יהיו כבר לא רלוונטיים. ככל שאנחנו מתקדמים יותר לתוך הגל הרביעי ככה פחות אנשים הולכים לקולנוע, אז המצב שוב לא נראה אופטימי במיוחד. אבל היי, כל הסרטים בסוף השבוע האחרון הכניסו יותר ממיליון דולר אז יש להם את זה וזה נחמד.

המקום הראשון החדש שלנו הוא "ג'אנגל קרוז" שפתח עם 35 מיליון דולר. דיסני אוהבים להדביק להכול ספין חיובי אז הם קוראים לזה "הפתיחה הכי גדולה לסרט משפחתי בזמן המגפה" כי הם עקפו את הפתיחה של "ספייס ג'אם: אגדה חדשה" שפתח עם 31 מיליון דולר. אבל, כאילו  – מדובר בסרט עם תקציב של 200 מיליון דולר, "הפתיחה הכי טובה לז'אנר ספציפי בזמן שהכל בוער בחוץ" זה לא באמת מרשים.

ובכל זאת, זאת פתיחה יפה יותר מ"גורד שחקים" (24 מיליון דולר) של דווין ג'ונסון, אז אפשר להגיד שזאת אחלה פתיחה לסרט שלא מבוסס על שום זיכיון מוכר (זה שהסרט מבוסס על מתקן בדיסני לא הופך את זה למוכר), מה שכן נותן תקווה לסרטים גדולים שמנסים למכור את עצמם בתור מקוריים, באופן חלקי לפחות.

בנוסף הסרט הזה זמין גם בדיסני פלוס תמורת 29.90 דולר נוספים לדמי המנוי. גם הפעם דיסני שחררו נתונים על ההכנסות של הסרט בשרת שלהם, שם הסרט הכניס 30 מיליון דולר נוספים בכל העולם, שזה כמעט כמו ההכנסות של הסרט בארצות הברית בלבד. זה משמעותית פחות מה-60 מיליון דולר ש"האלמנה השחורה" הכניס בדיסני פלוס, מה שיכול רק לעזור לטענה של סקרלט ג'והנסון בבית המשפט שמגיע לה חלק גדול יותר מההכנסות של דיסני פלוס.

בשאר העולם הסרט מתקשה קצת יותר, כנראה בגלל שהוא סובל יותר מהקורונה כפי שאפשר לראות מכמות המדינות שהופכות לאדומות על ימין ועל שמאל. בסך הכול הסרט הכניס בכל העולם 61 מיליון דולר שזה חביב אם כי לא הכי מרשים.

במקום השני "זמן" מצליח לא רע בכלל בסוף השבוע השני שלו והכניס עוד 6.8 מיליון דולר. זאת ירידה של 59.3 אחוזים בלבד מסוף השבוע הקודם. ירידה ממש קטנה גם לסרט אימה וגם לכל סרט בכללי בזמן המגפה. בסך הכול הסרט הכניס 48 מיליון דולר וזה על תקציב של 18 מיליון דולר בלבד.

מתחתיו, "האביר הירוק" פתח עם 6.7 מיליון דולר. מאוד מרשים לסרט אינדי ואפילו סרט אינדי שהוא סרט פנטזיה די גדול. הסרט כמעט לא מוקרן מחוץ לארצות הברית אז אלו ההכנסות הרשמיות היחידות שלו. המבקרים עפים על הסרט הזה ונתנו לו 90 אחוז ברוטן טומטוז אבל ציון 52 אחוזים של הצופים באתר וציון של C+ בסינמה סקור מראה שמי שראה את הסרט לא ממש מרוצה ממנו. כלומר, למרות שהפתיחה שלו יפה יחסית יש סיכוי שהסרט יתרסק בסוף שבוע הבא.

במקום הרביעי נמצא "האלמנה השחורה" שהכניס עוד 6.4 מיליון דולר. זה סכום נחמד אבל לא כזה שיעזור להכנסות בטווח הארוך של הסרט. ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 343 מיליון דולר. כרגע סרט המארוול היחיד שהכניס פחות מ"האלמנה" הוא "הענק הירוק" עם 264 מיליון דולר אי שם ב-2008. אם אנחנו רוצים להיות ממש נחמדים ולהכניס את ה-60 מיליון דולר של דיסני פלוס אז גם "קפטן אמריקה" הראשון נמצא מתחתיה עם 370 מיליון דולר, אבל אנחנו לא יודעים מה היו נתוני הצפייה הביתית של אותו סרט. אני חושבת שבלי הקורונה ודיסני פלוס "אלמנה שחורה" היה יכול להיות בכיף סרט של איזה 600 מיליון דולר לפחות, ככה שאני יכולה להבין את הכעס של סקרלט ג'והנסון, אבל מצד שני, בכל זאת יש קורונה ואין מה לעשות.

"Stillwater" פתח במקום החמישי עם 5.1 מיליון דולר. הסרט עוקב אחרי אב שמנסה להוציא את הבת שלו מהכלא אחרי שהיא מואשמת ברצח בצרפת. הסרט עורר מיני סערה כשאמנדה נוקס (זאת שהייתה מואשמת ברצח השותפה שלה באיטליה, הורשעה ואז זוכתה על ידי בית המשפט העליון) טוענת שהסרט הזה מרוויח מחייה וגורם לה להיראות אשמה. אוקיי, נגיד. אבל במקרה הזה הפרסום השלילי לא הוביל לעלייה בעניין סביב הסרט, אין סביבו שום דיבורים ויש לי הרגשה שהוא יעלם מהשטח די מהר.

במקום השישי "ספייס ג'אם: אגדה חדשה" ממשיך להתרסק מהר עם הכנסות של 4.3 מיליון דולר בסוף השבוע השלישי שלו בקולנוע. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 120 מיליון דולר. הסרט אולי הצליח לגנוב את הרעם מ"אלמנה השחורה" לסוף שבוע אחד, אבל בטווח הארוך הוא לא מצליח להתחרות עם הסרטים האחרים שיוצאים.

במקום השביעי נמצאת עוד התרסקות כואבת: "עיני נחש: ג'י איי ג'ו ההתחלה" הכניס 4 מיליון דולר בסוף השבוע השני שלו בקולנוע. זאת ירידה של 69.6 אחוזים מסוף השבוע הקודם. התרסקות מרשימה גם בסטנדרטים של המגפה וגם בהתחשב בכך שהסרט לא פתח עם סכום מרשים במיוחד. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 28 מיליון דולר עם תקציב של 88 מיליון דולר. אאוץ'.

את הרשימה סוגרים "מהיר ועצבני 9" שממשיך להאט לקראת סוף החיים הקולנועיים שלו עם עוד 2.6 מיליון דולר והכנסות כלליות של 642 מיליון דולר, "אסקייפ רום: השלב הבא" עם 2.2 מיליון דולר והכנסות כלליות של 31 מיליון דולר על תקציב של 15 מיליון דולר, וסוגר את הטבלה "הטיהור לנצח" עם 1.1 מיליון דולר.

בסוף השבוע הבא הולך לצאת סרט אחד שכל הפוקוס יהיה עליו: "יחידת המתאבדים". ציון הרוטן טומטוז של הסרט עומד כרגע על 96 אחוזים שזה נראה לי הכי גבוה אי פעם ביקום הקולנועי של די.סי. כנראה שג'יימס גאן יודע להביא את הקסם שלו גם לכאן. אבל הסרט יתמודד עם הפצה מקבילה ב-HBO MAX ודירוג ה-R שלו. הסרט כבר יצא לקולנוע בכמה מדינות בודדות והכניס בהן 6.7 מיליון דולר.